تعاریف و اصطلاحات

سالن های ورزشی در دوران کرونا خطرناک هستند؟!

به طور معمول افراد با شدت و نیرو ورزش می کنند یعنی عمیق تر و تند تر نفس می کشند. پس احتمال دارد ذرات و آئروسل هایی پخش کنند که افراد دیگر را بیمار کند.

8 آذر 1399

تعبیر خواب لواشک چیست؟

خوردن لواشک در خواب توسط زنان جوان بشارت دهنده تولد نوزاد و فرزندی برای آن هاست. با تعبیر خواب لواشک همراه مجله اینترنتی خبرنگاران باشید.

2 آذر 1399

بیهقی مُد شد و تاریخش فراموش!

محمد دهقانی که معتقد است تاریخی بودن نثر بیهقی فراموش شده است می گوید: بیهقی و خواندن تاریخ بیهقی بیش از آن که حاصل نیاز واقعی جامعه باشد، مقداری مُد شده است.

28 آبان 1399

بانک ها مردم را برای دریافت تسهیلات بی رغبت می نمایند

خبرنگاران/کرمان استاندار کرمان با بیان اینکه مردم به میزانی از بانک ها ناامید هستند که رغبتی برای مراجعه به بانک ها برای دریافت تسهیلات ندارند، اظهار کرد: باید یک گروهی از بانک مرکزی را به استان دعوت کنیم تا تعیین گردد مشکل بانکی استان کرمان از چیست؟...

17 آبان 1399

فواید و معایب استفاده از دستگاه بخور سرد و گرم چیست؟

استفاده از دستگاه بخور باعث ایجاد رطوبت کافی و بهبود سرماخوردگی و تنگی نفس می شود. دستگاه بخور سرد خنکی مطبوعی در محیط منزل ایجاد می کند.

12 آبان 1399

مفهوم و علت احساس گناه در کودک چیست و چگونه می توان با آن مقابله کرد؟

اگر چه به نظر می رسد که دوران کودکی یک مرحله ساده از زندگی است، اما واقعیت این است که دنیای درونی بچه ها پیچیده تر از آن چیزی است که فکرش را می کنیم. به علاوه، در سنین پایین معمولاً عقاید و احساساتی در بچه ها شکل می گیرند که در تمام مراحل زندگی با آنان خواهند...

3 آبان 1399

روایتی از یک مرگ بسیار آرام توسط یک فیلسوف

کنار آمدن با از دست دادن عزیزان و سوگ آن، همیشه موضوع چالش برانگیزی بوده است. بسیاری از آثار ادبی و هنری ثمره ی این سوگ بودند؛ اما در موقعیتی که مرگ عزیزان بر اثر بیماری یا علل دیگری قابل پیش بینی است شرایط تراژیک تری ایجاد می گردد. در این شرایط افراد برای...

21 مهر 1399

نحسی عدد 13 و دلیل حذف آن در هواپیما

شاید تا به حال در خصوص نحسی عدد 13 شنیده باشید اما، خبرنگاران در این مطلب به صورت گسترده در خصوص این موضوع بحث نموده و در بخش ایرلاین ها به آن می پردازیم، پس با ما همراه باشید.

13 مهر 1399

برخی از مناطق خورشید داغ تر از مناطق دیگرند

روی کره زمین، حداقل های خورشیدی می توانند منجر به افزایش پرتو های کیهانی در منظومه شمسی شوند که با تشعشعات پرتو ایکس و فرابنفش، به کره ما برخورد می کنند.

8 مهر 1399

خشک کردن گوجه در خانه به چند روش خوشمزه و آسان

امروزه در صنعت غذایی از گوجه به شکل های مختلف استفاده می گردد، یکی از این روش ها خشک کردن گوجه و استفاده از آن است. با توجه به اینکه بیشتر حجم گوجه از آب تشکیل شده است فرایند پوسیدگی بعد از چیده شدن در آن به سرعت انجام می پذیرد، پس بهتر خواهد بود با روشی...

8 مهر 1399

آیا ثبت ملی کارت شانس شیوشگان می گردد؟

ایسنا/ بدنبال خبرهای مطرح شده، این سوال پیش می آید که آیا ثبت ملی کارت شانس شیوشگان می گردد؟

7 مهر 1399

بهترین سن برای پروتز سینه کدام است؟

خبرنگاران: در این مطلب اطلاعات دقیق و کاملی درباره پروتز سینه، جزئیات و چگونگی عمل جراحی آن و پاسخ هر سوالی که درباره پروتز سینه دارید، آمده است.

3 شهریور 1399

ارزش بیت کوین چرا اینقدر بالا است؟

وب سایت گجت نیوز - دانیال حجاری: ارزش بیت کوین به شدت طی چند سال اخیر افزایش پیدا نموده و به چند هزار دلار رسیده است. اما دلیل قیمت بالای بیت کوین چیست و این پول دیجیتالی چه تفاوتی با بقیه ارز های الکترونیکی دارد؟

31 مرداد 1399

آیا لودرها نقش برجسته اشکانی الوند را می بینند؟

ایسنا/ بدنبال اتفاقاتی که رخ داده اند، سوال اینجاست که آیا لودرها نقش برجسته اشکانی الوند را می بینند؟

20 مرداد 1399

اعلام آغاز به کار صنعت گردشگری یزد در آستانه فطر

ایسنا/ براساس سخنان معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری یزد، آغاز به کار صنعت گردشگری یزد در آستانه فطر صورت می گیرد.

14 مرداد 1399

اعاده دادرسی چیست؟ ، در چه مواردی می توان درخواست اعاده دادرسی داد؟

تصمیمات قضات نیز عاری از اشتباه و خطا نیست به همین دلیل اعاده دادرسی پذیرفته شده است تا از درصد این خطاها کاسته شود. رسیدگی مجدد به پرونده توسط همان دادگاه صادر کننده رای قطعی به دلیل وجود جهات خاص مذکور در قانون را اعاده دادرسی می گویند.

21 تیر 1399

پشت پرده بازگشت استراماچونی به استقلال چیست؟

در روز های اخیر، به یک باره بحث بازگشت آندره آ استراماچونی به باشگاه استقلال تهران مطرح شد و حتی این موضوع بازتاب گسترده ای پیدا کرد. طرح ناگهانی و بدون استدلال این موضوع، شائبه هایی را به همراه داشت که چرا این اتفاق روی داده و چه تغییری اتفاق افتاده...

2 تیر 1399

مسکو اتهام زنی واشنگتن درباره نقض معاهده آسمان های باز را رد کرد

وزیر خارجه روسیه اتهام زنی های آمریکا درباره نقض معاهده آسمان های باز توسط روسیه را بی پایه و اساس خواند.

28 خرداد 1399

تاریک خانه ای به نام ستاد تدبیر ، استانداری خراسان رضوی شفاف سازی کند

استانداری خراسان رضوی ستادی دارد به نام تدبیر؛ که در آن مسئولان ارشد استان دور هم جمع می شوند تا به حل و فصل مسائل بپردازند، اما گویا این بار برای تکمیل قطعات پازل ارتفاعات جنوبی مشهد هم داستان شده اند.

26 اردیبهشت 1399

اصطلاحات ثبتی که باید بدانیم(بخش اول)

یکی از هدف های اساسی قانون ثبت اسناد و املاک، حفظ مالکیت مالکان و صاحبان حق نسبت به آنهاست. تا مانع از تعدی دیگران شده و مالکیت افراد از امنیت بهره مند باشد.

10 اسفند 1398
تعداد: (24)