فرهنگ و هنر

معاون گردشگری: ظرفیت اقامتی استان یزد از 9هزار تخت گذشت

بیست و دومین اقامتگاه بوم گردی شهرستان مهریز با حضور معاون گردشگری افتتاح شد.

30 دی 1398

5 نوآوری گوشی های جدید ال جی

مجله دیجی کالا - یوسف اسفندیاری: کمپانی ال جی با وجود اینکه روزی روزگاری از مهم ترین سازندگان گوشی های محسوب می شد، اما فرایند نزولی سهم بازار گوشی های این شرکت سال به سال بدتر از گذشته می شود. ال جی از شرکت هایی است که دست از نوآوری برنداشته و همواره ایده...

27 دی 1398

برگزاری دوره آموزشی محصولات دست دوز چرمی برای نابینایان و کم بینایان در تبریز

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی از برگزاری دوره آموزشی محصولات دست دوز چرمی ویژه نابینایان و کم بینایان در تبریز اطلاع داد.

24 دی 1398

آخرین اخبار از شرایط اینترنت در کشور: اینترنت ADSL بسیاری از استان ها وصل شده است (به روزرسانی)

انتها پس از سه روز، مقامات رسمی کشور نسبت به شرایط اینترنت در ایران واکنش نشان دادند.

21 دی 1398

نقد فیلم هزارتو، بیماری فیلمنامه

در بک دهه اخیر که اصغر فرهادی تبدیل به چهره ای بین المللی شده و توجهات جهانی را به سینمای ایران جلب کرده، تعداد بسیار زیادی از فیلمسازان جوان تصمیم به استفاده از فرمول های آثار او گرفتند. در نتیجه زمانی بود که از هر چهار فیلم تولیدی در سال یکی از آن ها...

12 دی 1398

گلستان میزبان مرحله منطقه ای بیست و دومین جشنواره قصه گویی

خبرنگاران/گلستان مدیرکل کانون پرورش فکری بچه ها و نوجوانان گلستان گفت: بیست و دومین جشنواره بین المللی قصه گویی در منطقه پنج کشور، 21 و 22 آبان به میزبانی گلستان برگزار می گردد.

10 دی 1398

اشتغال بدون برنامه زنان ضربه به نظام تربیتی است، دورکاری زنان در انگلیس

خبرنگاران: یک اقتصاددان با تاکید بر ضرورت تهیه یک برنامه جامع برای اشتغال زنان گفت: برای حضور زنان در فعالیتهای مالی احتیاج به فرهنگ سازی است و برای آن باید برنامه داشت، در غیر این صورت نظام تربیتی ضربه می خورد.

8 دی 1398

ایجاد 300 هزار شغل در شرکت های دانش بنیان

رئیس جمهوری روز سه شنبه در مراسم افتتاح کارخانه نوآوری آزادی، ایجاد 300 هزار اشتغال در شرکت های دانش بنیان را بسیار ارزنده دانست و گفت: تنها با شعار مقاومت، مقاومت درست نمی گردد، بلکه در سایه علم، دانش، کوشش، کار و مذاکره، مقاومت به وجود می آید و اینها...

7 دی 1398

تمرکز روی بوتیک هتل ها برای جبران کمبود فضاهای اقامتی

وزیر میراث فرهنگی گفت: در دو سال گذشته روی بوم گردی ها تمرکز کردیم و به تازگی هم روی بوتیک هتل ها کار می کنیم تا با مرمت خانه های تاریخی بخشی از کمبود فضاهای اقامتی جبران شود.

5 دی 1398

توافق اولیه بر همکاری مشترک سینمایی میان ایران و ایتالیا

حجت الله ایوبی رئیس سازمان سینمایی در دیدار با داریو فراچکینی وزیر فعالیت های فرهنگی و گردشگری ایتالیا گفت: مدیران فرهنگی دو کشور باید بکوشند سهم فرهنگ و هنر در این مناسبات مورد توجه قرار گیرد.

2 دی 1398

شب بهگود گیتا با حضور مجتبایی و موحد

به مناسبت تجدید چاپ کتاب گیتا ترجمه استاد دکتر محمدعلی موحد که انتشارات خوارزمی منتشر نموده، مجله بخارا با همکاری مرکز دایره المعارف بزرگ اسلامی شبی از شب های بخارا به آنالیز این اثر اختصاص داده است.

2 دی 1398

برزیلی ها هم به صف مشتریان ابراهیموویچ پیوستند

پس از ایتالیایی ها، یک تیم فوتبال در برزیل هم به فهرست تیم هایی که خواهان عقد قرارداد با ستاره سوئدی لس آنجلس گلکسی هستند، اضافه شد.

26 آذر 1398

روباه ایرانی در سه جشنواره جهانی

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، فیلم انیمیشن روباه از تولیدات مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی به کارگردانی صادق جوادی پس از موفقیت در یازدهمین جشنواره پویانمایی تهران به سه جشنواره جهانی می رود.

25 آذر 1398

بازدید از قلعه ای تاریخی در ناحیه توسکانی ایتالیا

در گوشه و کنار دنیا بناهای متروکه بسیاری یافت می شوند. بناهایی که با گذر زمان از زرق و برق و تازگی فاصله گرفته و به آغوش خاموشی و سکوت رانده شدند. این بار به سراغ قلعه ای زیبا با معماری تماشایی خواهیم رفت که برای بیش از 20 سال، از یادها رفته بود.

24 آذر 1398

تنها صداست که می ماند

نشست آنالیز شعر دو شاعر ایرانی در ایتالیا برگزار می گردد.

14 آذر 1398

فرش دستبافبیدگینهزنجان شناسنامه دار شد

محسن جعفری در مصاحبه با خبرنگاران اضافه نمود: در استان زنجان 500 بافنده فرش دستباف بیدگینه در استان زنجان فعالیت می نمایند و بیش از دو هزار متر مربع فرش بیدگینه بافته می گردد و بیش از 50 درصد صادر می گردد.

12 آذر 1398

بدنه سازی حیات شرق چهار باغ را گرفت

پیاده رو خیابانی که 471 سال به زیبایی بر زاینده رود عمود شده حال و هوای خودش را دارد. 400 سال پیش سیاحان سفرنامه های خود را تمام نمی کردند مگر اینکه از چهار باغ نامی ببرند و گردشگران امروز از اصفهان خارج نمی شدند مگر اینکه یک بار در آن قدم زده باشند.

11 آذر 1398

کتابی که در آن تصاویر خواندنی هستند

به گزارش خبرنگاران، یکی از گونه های مهم کتاب های بچه ها، کتاب های تصویری بدون کلام اند. کتاب هایی که در آن تصاویر به تنهایی داستان را روایت می کنند. چراکه در این گونه کتاب ها طرح داستانی جذاب با تصاویر جذاب و پرتحرک، باعث رشد خلاقیت و بالارفتن سواد بصری...

11 آذر 1398

لزوم ارائه باکیفیت دروس تخصصی و عمومی در دانشگاه ها

معاون آموزشی دانشگاه علامه طباطبائی بر لزوم ارائۀ باکیفیت دروس تخصصی و عمومی در دانشگاه ها، تاکید نمود و گفت: از استادان معارف انتظار داریم وضعیت کلاس های دروس عمومی را ارتقا بدهند و برای اداره کلاس، برنامۀ منسجم و منظم داشته باشند.

10 آذر 1398

سلگی سرپرست جدید کمیته تیم های ملی شد

به گزارش خبرنگاران، خسرو قمری امروز یکشنبه محسن سلگی را به عنوان سرپرست کمیته تیم های ملی منصوب کرد. در حکم صادره آمده است: نظر به تعهد ، تجارب و سوابق ارزنده جنابعالی در رشته دوچرخه سواری ، به موجب این ابلاغ به عنوان سرپرست تیم های ملی دوچرخه سواری منصوب...

7 آذر 1398
تعداد: (88)