فرهنگ و هنر

استاندار: نهضت سرمایه گذاری گردشگری در قزوین راه اندازی گردد

راهنمایی الله جمالی پور استاندار قزوین پنجشنبه 25 اردیبهشت 1399 در جلسه کارگروه مالی، اشتغال و سرمایه گذاری استان تاکید نمود: طرح های سرمایه گذاری مورد احتیاج استان مانند احداث هتل و مراکز اقامتی باید با ایجاد مشوق ها و تسهیلگری سریع تر راه اندازی و اجرا...

20 تیر 1399

آرامگاه حاجی بابا از جاذبه های دیدنی سراوان، عکس

سراوان یکی از شهرهای استان سیستان و بلوچستان است. سراوان به لحاظ تاریخی و جغرافیایی در محدوده بلوچستان شرقی قرار داشته است. البته آنچه امروزه به عنوان شهرستان سراوان نامیده می شود، هیچگاه جزیی از ناحیه تاریخی و معروف سراوان بلوچستان شرقی نبوده است.

17 تیر 1399

بهره برداری از 2 مجتمع پذیرایی بین راهی در دماوند تا خاتمه سال 99

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی دماوند گفت: دو مجتمع پذیرایی بین راهی در محور شهرستان دماوند تا پایان سال 99 به بهره برداری می رسد.

17 تیر 1399

خانه دکتر شریعتی در زادگاهش بازسازی شد

معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی گفت: خانه زادگاه دکتر علی شریعتی در روستای کاهک شهرستان داورزن بازسازی شد.

14 تیر 1399

پژمان جمشیدی جای چه کسی را تنگ نموده است؟

اصغر نقی زاده که بیشتر سابقه حضور در سریال های جنگی و انقلابی را در کارنامه خود دارد، درباره حضورش در سریال زیرخاکی گفت: آقای نصیری نیا مدیرتولید سریال آچمز به کارگردانی آقای مهرداد خوشبخت بودند. برای بازی در آن سریال صحبت هایی با من داشتند که البته به...

13 تیر 1399

متره و برآورد فونداسیون ؛ مراحل و نکات مهم

نحوه متره و برآورد فونداسیون (پی ساختمان) به چه صورت است؟ در واقع، متره و برآورد هزینه احتمالی و مقدار مصالح لازم برای پی سازی را معین می نماید، که براساس چگونگی کمیت پروژه قابل محاسبه است.

9 تیر 1399

نامزدهای جایزه آلما 2021 معرفی شدند

به گزارش خبرنگاران ، انجمن نویسندگان کودک و نوجوان به عنوان یکی از چهار نهاد ایرانی ادبیات کودک که نامزدهای جایزه آستریدلیندگرن را معرفی می نماید، اسامی سه نفر کاندیداهای انجمن را برای جایزه 2021 آلما به این توضیح اعلام نمود:

8 تیر 1399

مشهد، عناصر تعلیمی مهم ترین رگه فکری ادبیات کودک و نوجوان است

نشست تخصصی ادبیات کودک و نوجوان و گرافیک و تصویرسازی به همت حوزه هنری خراسان رضوی برگزار گردید.

8 تیر 1399

ارتقا ضریب تأثیر 2 مجله علمی دانشگاه آزاد

به گزارش خبرنگاران، فرح حبیب، سردبیر این دو فصلنامه گفت: ضریب تأثیر (IF) نشان دهنده میزان استناد اجرا شده به مقاله های چاپ شده در آنها تا به امروز است.

31 خرداد 1399

سفر به دور جهان و ایران در مقام خبرنگار روزنامه آبزرور

به گزارش خبرنگاران، آرنولد جوزف توین بی در سال 1889 در لندن در خانواده ای فرهیخته و با فرهنگ به دنیا آمد. مادر و عمویش هر دو مورخ بودند. او تحصیلات دانشگاهی خود را در دانشکده بی لیل آکسفورد پی گرفت. در سال 1913 با دختر استاد خود پرفسور موری ازدواج کرد و صاحب...

28 خرداد 1399

آخرین خبر از سریال رمضانی بچه مهندس3، از خوانندگی خواجه امیری تا اضافه شدن قسمت های تازه آماده شده

تهیه کننده سریال رمضان شبکه دو با اعلام اینکه با انجام تدوین و مراحل فنی فعلا 20 قسمت از مجموعه آماده پخش شده است، خوانندگی تیتراژ احسان خواجه امیری برای سریال رمضانی را قطعی دانست.

27 خرداد 1399

توصیه هایی به کنکوری ها در این روزهای کرونایی

خبرنگاران/کرمانشاه این روزها که کرونا همه را خانه نشین کرده و مرتب هم توصیه می شود در خانه بمانیم، فرصت خوبی برای کنکوری ها به وجود آمده تا فارغ از دغدغه های معمول، برای درس خواندن برنامه ریزی کنند.

23 خرداد 1399

اکسیدان ایرانی مسافر کانادا می گردد

فیلم سینمایی اکسیدان به نویسندگی و کارگردانی حامد محمدی به زودی درونکوور و مونترال روی پرده می رود.

21 خرداد 1399

نگه داشتن روسری سخت است!

طبق آمارهای اعلام شده سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، در سه و نیم سال گذشته بیش از 16 میلیون گردشگر خارجی به ایران سفر کرد ه اند و بعضی هایشان تجربیات خود از سفر به ایران را نوشته اند. خیلی هایشان ایران را کشور اسرارآمیزی دانسته اند که جذاب ترین...

19 خرداد 1399

معرفی تعدادی از لوکس ترین کابین های فرست کلاس جهان

بسیاری از گردشگران از هواپیما برای سفرهای خود استفاده می کنند. هواپیما چند بخش دارد که بیشتر آن را بخش عادی تشکیل می دهد، اما یکی از جذاب ترین بخش های هر هواپیما، قسمت یا کابین فرست کلاس است. صندلی و امکانات این بخش از هواپیما در سطح بسیار بالایی بوده...

15 خرداد 1399

مونیخ را در 24 ساعت به خوبی بگردیم

مونیخ را در 24 ساعت به خوبی بگردیمدر این مقاله از وب سایت مجله گردشگری خبرنگاران درباره مونیخ را در 24 ساعت به خوبی بگردیم ، سخن خواهیم گفت.

10 خرداد 1399

اقامت بیش از یک میلیون مسافر در خراسان شمالی در سال 98

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان شمالی گفت: در سال گذشته، یک میلیون و 213 هزار و 39 مسافر در این استان اقامت داشتند.

10 خرداد 1399

بیکاری 15 هزار شاغل حوزه گردشگری مازندران بخاطر کرونا

ایرنا/ براساس گفته های معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران، بیکاری 15 هزار شاغل حوزه گردشگری مازندران بخاطر کرونا صورت گرفت.

9 خرداد 1399

آیا کسانی را که در تابلوی شام آخر لئوناردو داوینچی حضور دارند، می شناسید؟

آیا شما می توانید حواریون مسیح (ع) را در تابلوی لئوناردو داوینچی مشخص هویت کنید؟

3 خرداد 1399

صورتک زرین موزه ملی برای تئاتری ها

موزه ملی ایران همزمان با روز جهانی تئاتر، تصویری از صورتک زرین باستانی از گنجینه موزه مادر ایران را منتشر کرد.

30 اردیبهشت 1399
تعداد: (159)