فرهنگ و هنر

فقر کتابخوان در محله اعیان نشین شیراز، وقتی شعبه پست کتابفروشی می نماید!

به گزارش خبرنگار خبرنگاران در فارس، حال که تب و تاب فصل تابستان و گرمای حضور علاقه مندان کتاب فروکش نموده است شاید بد نباشد پای صحبت های کتابفروشان خرده پا بنشینیم و از حال و روز آنها جویا شویم.

30 مهر 1399

مونمارتر، تپه پر تکاپوی پاریس!

مناظر دل انگیز پاریس در همسایگی این نقطه، هنوز هم میلیون ها بازدیدکننده را در سال به فرانسه جذب می نماید. در ادامه کوشش می کنیم جاذبه های برتر سفر یک روزه به مونمارتر را برای شما معرفی کنیم.

25 مهر 1399

روایتی از یک مرگ بسیار آرام توسط یک فیلسوف

کنار آمدن با از دست دادن عزیزان و سوگ آن، همیشه موضوع چالش برانگیزی بوده است. بسیاری از آثار ادبی و هنری ثمره ی این سوگ بودند؛ اما در موقعیتی که مرگ عزیزان بر اثر بیماری یا علل دیگری قابل پیش بینی است شرایط تراژیک تری ایجاد می گردد. در این شرایط افراد برای...

21 مهر 1399

شعارنویسی روی بنا تاریخی؛ خلاف عرف و قانون

رسول مشتاقان، رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان میبد ضمن بیان این که مذهب و هیات های مذهبی داری جایگاه و ارزش خاص خود هستند، تاکید کرد: آئین های مذهبی و مراسم ویژه مذهبی دارای ارزش و جایگاه ویژه هستند که حتی در شهرستان میبد بعضی از این آیین...

20 مهر 1399

انتشار فراخوان جشنواره تئاتر وقفه

فراخوان جشنواره تئاتر مجازی وقفه منتشر شد.

18 مهر 1399

گچ بری در بازسازی

هنر گچ کاری و گچ بری در بازسازی ساختمان و بازسازی منزل از دیرباز در معماری سنتی ایرانی استفاده میشده است و به عنوان عنصری برای زیبا کردن دکوراسیون داخلی منزل به شمار میرفته است .

11 مهر 1399

آیا ثبت ملی کارت شانس شیوشگان می گردد؟

ایسنا/ بدنبال خبرهای مطرح شده، این سوال پیش می آید که آیا ثبت ملی کارت شانس شیوشگان می گردد؟

7 مهر 1399

ادغام جایزه تعالی گردشگری در برند ملی گردشگری

معاون گردشگری کشور با اشاره به مزیت های جایزه تعالی گردشگری و دعوت سازمان های فعال در حوزه گردشگری داخلی به نگرش علمی، جامع و هدفمند اعلام نمود: بهتر آن است که این جایزه در چارچوب سیستم کلانتری مثل برنامه یکپارچه برند گردشگری کشور قرار بگیرد.

5 مهر 1399

اعلام دستورالعمل مسابقات مجازی پارا وزنه برداری قهرمانی کشور

دستورالعمل مسابقات مجازی پارا وزنه برداری قهرمانی کشور و آخرین مهلت ارسال فیلم های ورزشکاران اعلام شد.

5 مهر 1399

میراث فرهنگی رتبه نخست اشتغال را در قوچان کسب کرد

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی قوچان از کسب رتبه نخست اشتغال در این شهرستان اطلاع داد.

3 مهر 1399

احساسات ضدچینی در هند به نفع سامسونگ شد

سامسونگ الکترونیکس با افزایش احساسات ضدچینی در هند و تنگ شدن عرصه بر رقیبان چینی، در حال فراهم کردن زمینه بازگشت به صدر بازار این کشور با مدلهای ارزان قیمت و تقویت حضور آنلاین است.

25 شهریور 1399

حاجی میرزایی: دانش آموزان به صورت زوج و فرد در کلاس حاضر می شوند

وزیر آموزش و پرورش گفت که طبق برنامه ریزی های صورت گرفته و مجوز ستاد ملی کرونا به احتمال زیاد در سال تحصیلی جدید با احتساب روزهای پنجشنبه، نیمی از دانش آموزان روزهای زوج و نیم دیگر روزهای فرد به مدرسه خواهند رفت.

21 شهریور 1399

جولان مافیای کنکور در کرمان

بچه ها یازده سال در مدرسه درس می خوانند و سال دوازدهم برای سرنوشت شان می جنگند. این روندی است که تا به حال بار ها معلمان، کارشناسان و حتی وزرای آموزش وپرورش درباره آن گلایه نموده اند و هر بار هم همه چیز به اینجا ختم شده: زورمان به مافیای کنکور نمی رسد.

20 شهریور 1399

اظهارنظر ضد آمریکایی مجید مجیدی در ونیز

مجید مجیدی در نشست خبری فیلم خورشید در جشنواره فیلم ونیز، درباره موضوع جهانی فیلمش و تحریم های ظالمانه آمریکا حتی در دوران کرونا صحبت کرد.

19 شهریور 1399

برای دنیا بدون رهبری امریکا آماده شویم

آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان حدود یک هفته پس از مصاحبه خبری ترامپ درباره تصمیم دولتش برای خروج نیروهای نظامی اش از خاک آلمان، در اظهاراتی تأمل برانگیز درباره بر هم خوردن معادلات قدرت در دنیا و صندلی امریکا، به اروپاییان پیشنهاد کرد به دنیا بدون رهبری واشنگتن...

9 شهریور 1399

دیگر با دلارهای نفتی نمی توان برای خود تاریخ ، فرهنگ، ادبیات و تمدن خریداری کرد

سفارت جمهوری اسلامی ایران در فرانسه بیان کرد:دیگر با دلارهای نفتی نمی توان برای خود تاریخ، فرهنگ، ادبیات و تمدن خریداری کرد.

6 شهریور 1399

مقصر نابسامانی های اقتصاد کیست؟

مسأله اقتصاد ایران و نابسامانی هاى آن مقوله اى نیست که تنها مرتبط به 7 سال ریاست جمهورى روحانى باشد. هم اکنون اقتصاد ما با معضلات و چالش هاى عمیقى روبه روست که منشأ ساختاری دارد هنوز در ادبیات اقتصادى ساختار اقتصاد دولتى سیاسى رانتى کشور ما تعریف نشده...

6 شهریور 1399

نانو پوشش شیشه با خاصیت پرتو فرابنفش فراوری شد ، مرگ سالانه یک میلیار پرنده در برخورد با ساختمان های آمریکا!

محققان نانوپوششی ارائه کردند که روی سطح شیشه پنجره قرار داده می گردد که با انعکاس پرتو فرابنفش موجب کاهش برخورد پرندگان می گردد.

4 شهریور 1399

فال روزانه 04، 01، 1399

فال روزانه 99.01.04چند کلمه برای آنهایی که امروز تولدشان استدوست عزیزی که امروز به دنیا آمده اید، تولدتان مبارک. در سال هایی که تا به امروز عمر کرده اید کسی به کمک شما نیامده، اما در سالی که با تولدتان شروع می کنید ورق بر می گردد و در این سال روی کمک دوستان...

1 شهریور 1399

پر سفر ترین خانه دنیا متعلق به یک زن و شوهر، عکس

در حالی که مردم خانه های خود را برای سفر ترک می نمایند، این زوج بی نظیر درست برعکس عمل کردند. آنها کل خانه را با خود همراه کردند تا به سفر بروند! خانه آنها 13 متر مربع است و رکورد پرسفرترین خانه دنیا را در اختیار دارد! خانه ای کوچک و درخشان متعلق به کریستین...

26 مرداد 1399
تعداد: (190)