علم و تکنولوژی

این آی فون 11 پرو که لوگوی اپل بر روی آن بد چاپ شده بود با قیمت 2700 دلار به فروش رسید!

کلکسیونرهای تمبر، اسکناس یا سکه، علاقه بسیار زیادی به پیدا کردن و گردآوری نمونه هایی دارند که به صورت نادر، مسئله ای در چاپ یا ضرب آنها وجود داشته است.

29 فروردین 1400

25 اشتباه در آداب معاشرت که باید آنها را متوقف کنید

بعضی از کارها مانند ارسال یک پیغام کوتاه در طول فیلم می توانند باعث شوند دیگران درباره شما فکر بدی نمایند و گاهی یک حرکت ساده از جانب شما می تواند موقعیت تا را در جمع به خطر بیندازد. این لیست را مطالعه کنید تا اصول آداب معاشرت جهانی را هر چه بهتر و بیشتر...

26 فروردین 1400

سال 99 یعنی امید به آینده و جنگیدن برای سلامتی، تجربه جدیدی داشتیم

به گزارش خبرنگاران، واترپلوی ایران پس از کسب مدال برنز بازی های آسیایی پس از 44 سال امید زیادی به رقابت های انتخابی المپیک توکیو در سال 99 داشت اما کرونا امید واترپلویست های جوان ایران را نا امید کرد. با شیوع ویروس کرونا مسابقات انتخابی المپیک توکیو در...

24 فروردین 1400

حق و باطل در کلام خاتم الانبیا (ص) خبرنگاران

حدیث حضرت محمد (صلی الله علیه و آله) درباره حق و باطل را در این مطلب بخوانید.

23 فروردین 1400

امروز آخرین فرصت ثبت نام برای انتخابات سهام عدالت است

به گزارش خبرنگاران، قدرت فیض الهی روز پنجشنبه گفت: تا به امروز 34 نامزد برای شرکت در این انتخابات ثبت نام کرده اند و ثبت نام داوطلبان دیگر تمدید نمی شود.

19 فروردین 1400

بررسی اثرات یک شربت گیاهی در کاهش عوارض کرونا

تهران (پانا) پژوهشگران دانشگاه علوم پزشکی مازندران، تاثیر یک داروی گیاهی ساخته شده از عصاره گیاهان سعتر، هوفاریقون و رازیانه را بر بیماران مبتلا به کووید-19 بررسی کردند.

19 فروردین 1400

خبرنگاران نام نویسی داوطلبان انتخابات شوراهای شهر در چهارمحال و بختیاری شروع شد

شهرکرد- خبرنگاران- نام نویسی از داوطلبان انتخابات 1400 شوراهای اسلامی شهر همزمان با سراسر کشور به مدت یک هفته در چهارمحال وبختیاری از روز چهارشنبه 20اسفندماه شروع شد.

16 فروردین 1400

شکار طوفان با پهپاد!

دانشمندان اقلیم در کشورهای پیشرفته با هواپیماهای بدون سرنشین یا همان پهپادهای تخصصی به دنبال پیش بینی و شناسایی طوفان ها هستند و با این پهپادها می توانند پایان توانایی پرواز به خطرناک ترین قسمت های یک طوفان را داشته باشند.

15 فروردین 1400

باز شدن مسیرهای جدید تجارت با برگزاری نمایشگاه های مجازی

رئیس کمیسیون مالیات، کار و تامین اجتماعی اتاق ایران با بیان این مطلب که نمایشگاه های مجازی و فیزیکی هیچ کدام نافی دیگری نیست، توضیح داد: در آینده این دو در کنار هم جوابگوی نیازها و سلایق مختلف مخاطبان خواهند بود.

9 فروردین 1400

آشنایی با روش نوین عصب کشی دندان

در روش نوین عصب کشی دندان هم میزان درد ناشی از عصب کشی پایین تر بوده و هم می توانید در مدت زمان کوتاه تری زیبایی دندان های خود را به دست آورید. گفتنی است که روش های نوین عصب کشی تمامی جنبه های مختلف در زمینه دندانپزشکی را در برمیگیرند و نمی توان آن را به...

7 فروردین 1400

خبرنگاران رنج مضاعف بچه ها اوتیسمی در عصر کرونا

شیراز- خبرنگاران-بچه ها مبتلا به اوتیسم یا بیماری درخودماندگی،افزون بر تحمل این رنج باید خود و خانواده هایشان با ناخوشی های مرتبط با ویروس سرکش کرونا نیز دست و پنجه نرم کنند.

4 فروردین 1400

خبرنگاران تولید قطعات یدکی دستگاه های حفر تونل در شرکت دانش بنیان

تهران- خبرنگاران- یک شرکت دانش بنیان با تولید قطعات یدکی دستگاه های حفر تونل، جهت خودکفایی این صنعت را در کشور هموار کرد.

2 فروردین 1400

مریخ نورد استقامت با موفقیت روی سطح مریخ نشست

مریخ نورد استقامت ناسا با موفقیت روی سطح مریخ فرود آمد.

28 اسفند 1399

مشهد آماده هوشمند شدن است

به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در مراسم گشایش یک مرکز نوآوری در خراسان رضوی با اشاره به نقش شرکت های دانش بنیان و صنایع خلاق در پیشرفت پایدار استان ها گفت: یکی از بخش های مهم زیست بوم کارآفرینی...

20 اسفند 1399

کم توجهی به علوم انسانی در بحث های مدیریتی ، ضرورت معرفی نمونه های پیروز در جهت توسعه دانش بنیان

وزیر علوم تحقیقات و فناوری گفت: در جهان معمول است که نخبگان را به سمت بحث های مدیریتی و مباحث فکری و علوم انسانی دعوت می نمایند ولی در کشور ما به این موضوع کم توجهی می گردد.

18 اسفند 1399

فرایند اعطای کارت اعتباری سهام عدالت در 2 بانک نهایی شده است

تهران (پانا) - مدیرعامل سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه گفت که فرایند اعطای کارت اعتباری دو بانک برای مشمولان سهام عدالت نهایی شده است و به زودی عملیاتی می شود.

16 اسفند 1399

چمن مصنوعی چیست؟

چمن مصنوعی همان طور که از اسمش پیداست در مقابل چمن طبیعی قرار می گیرد، در واقع در جایی که بخواهیم از روی علاقه یا اجبار چمن داشته باشیم، ولی امکان کاشت و رشد چمن طبیعی وجود نداشته باشد، از چمن مصنوعی استفاده می کنیم.

11 اسفند 1399

واشنگتن: در رابطه با چین به استراتژی جامع احتیاج داریم

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در بیانیه ای گفت: آمریکا برای رسیدگی به مسائل مربوط به چین از جمله در بخش تکنولوژی آمریکا به استراتژی جامعی احتیاج دارد.

10 اسفند 1399

بازدید سرزده رئیس و عضو هیات مدیره از شعبه ملی پلاس و اداره کل شبکه و زیرساخت

عباس شفیعی و ناصر شاهباز به صورت سرزده از شعبه ملی پلاس و اداره کل شبکه و زیر ساخت بازدید کردند.

6 اسفند 1399

آنالیز سامانه نشریات دانشجویی وزارت علوم

شیوع کرونا اهمیت توجه به سامانه های اینترنتی را بیش از پیش نموده است تا جایی که تعطیلی دانشگاه ها باعث شد مراکز آموزشی مختلف هرکدام به راه اندازی و تقویت سامانه های مختلف برای پیشبرد برنامه های آموزشی، پژوهشی و فرهنگی روی بیاورند.

2 اسفند 1399
تعداد: (286)