یک نفر ممکن است کار استقلال را مقابل پرسپولیس خراب کند ، قهرمانی استقلال وابسته به دو نفر است

به گزارش مجله بوشهری ها، مربی اسبق استقلال گفت: استقلال انگیزه بیشتری برای برد دربی دارد زیرا دستش به جام قهرمانی لیگ نرسیده و می خواهد فصل را با یک جام تمام کند.

یک نفر ممکن است کار استقلال را مقابل پرسپولیس خراب کند ، قهرمانی استقلال وابسته به دو نفر است

به گزارش خبرنگاران، مسعود اقبالی در مورد صد و یکمین دربی مرکز که روز چهارشنبه برگزار می شود، گفت: مسابقه دو تیم استقلال و پرسپولیس همیشه حساس است بخصوص این بازی که برنده اش صاحب جام خواهد شد. البته استقلال انگیزه بیشتری برای برد دارد زیرا دستش به جام قهرمانی لیگ نرسیده و می خواهد فصل را با یک جام تمام کند. بخصوص اینکه این تیم از لیگ قهرمانان آسیا حذف شده و انگیزه بازیکنان و کادرفنی بیشتر است. البته پرسپولیس هم در صورت برنده شدن 2 جام می گیرد و همین مساله انگیزه بازیکنان و کادرفنی این تیم را هم تقویت می کند.

وی اضافه کرد: مثل همیشه باید بگویم اگر محرک های خارجی اجازه بدهند بازی طبیعی باشد خوب است اما تعصب زیاد و گاهی بدون تعقل و منطق باعث می شود که در میدان مسابقه همان همیشگی را در میدان ببینیم، درگیری های بی مورد، بی برنامگی در زمین و ...

مربی اسبق استقلال در مورد ارزیابی فنی اش از دو تیم گفت: پرسپولیس در این فصل نوسان کمتری نسبت به استقلال داشت و با ثبات تر بود اما استقلال گاهی خوب بود و گاهی هم ضعیف ظاهر می شد که می توان گفت سایه ای از تیم استقلال در میدان حضور داشت. استقلال متکی به دو مهره کلیدی و تاثیرگذارش است، وقتی حریفان آنها را کنترل کنند استقلال دچار افت می شود. قائدی و محبی دو مهره بوشهری و تاثیرگذار آبی پوشان هستند که اگر ارتباط آنها در زمین قطع شود شرایط برای استقلال سخت می شود اما پرسپولیس مهره های کلیدی بیشتری در جناح های راست و چپ دارد و آنها در بازگشت به عقب هم خوب هستند.

اقبالی در مورد حضور خود در دربی و اینکه کدام تیم بخت بیشتری برای برد خواهد داشت، گفت: فکر می کنم در دو دربی حضور داشتم که یکی را بردیم و یکی هم مساوی شد آن بازی ها مربوط به دهه 80 بود. در دربی ها مسایل روانشناختی اهمیت زیادی دارد. تیمی که تمرکز بهتر و بیشتری داشته باشد می تواند برنده شود. البته گاهی رفتارهای هیجانی ساپینتو تاثیر منفی روی تیمش می گذارد. البته فوتبال ما از نظر 4 پایه اساسی فوتبال یعنی تکنیک، تاکتیک، آمادگی جسمانی و آمادگی روحی و روانی دچار ضعف های مفرطی هستیم.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 10 خرداد 1402 بروزرسانی: 10 خرداد 1402 گردآورنده: bushehrherfa.ir شناسه مطلب: 2199

به "یک نفر ممکن است کار استقلال را مقابل پرسپولیس خراب کند ، قهرمانی استقلال وابسته به دو نفر است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک نفر ممکن است کار استقلال را مقابل پرسپولیس خراب کند ، قهرمانی استقلال وابسته به دو نفر است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید