کرونا در روسیه، از افزایش تعداد مبتلایان تا دستور پوتین برای فراوری سریع واکسن

به گزارش مجله بوشهری ها، تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در روسیه به 147 نفر رسید، یک زن جان خود را از دست داد، وزارت دفاع برقراری حکومت نظامی در مسکو را تکذیب نموده و پوتین از دانشمندان روس خواست تا سریع تر واکسنی برای مقابله با کرونا فراوری نمایند.

کرونا در روسیه، از افزایش تعداد مبتلایان تا دستور پوتین برای فراوری سریع واکسن

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل مجله بوشهری ها، روزنامه ایزوستیا، چاپ مسکو، نوشته است: ستاد عملیاتی پیشگیری و کنترل عفونت ناشی از ویروس کرونا ( COVID-19 ) در روسیه خاطرنشان کرد که در این کشور طی 24 گذشته 33 مورد جدید آلودگی به ویروس کرونا ثبت شده است.

بر اساس این اطلاعات، 31 مورد در مسکو (که در بین افراد آلوده - یک کودک نیز وجود دارد) و دو مورد دیگر - در مناطق تومسک و نوواسیبیرسک مشاهده شده است. ضمن اینکه معین شده که تمامی افراد آلوده از جمله کسانی بودند که طی دو هفته گذشته از کشورهایی با شرایط نامطلوب اپیدمیولوژیک ویروس کرونا: آلمان، ایتالیا و اسپانیا، به کشور باز گشته اند. تمامی مبتلایان در بیمارستان بستری شده و در محفظه های مخصوص قرار داشته و کلیه افرادی که با آنها تماس گرفته بودند، تحت نظارت پزشک قرار دارند.

بدین ترتیب، در مجموع 147 مورد آلودگی عفونت ویروس کرونا در روسیه ثبت شده است که پنج مورد از بیماران تا به امروز بهبود یافتند.

در عین حال، سرگئی سوبیانین شهردار مسکو، درگذشت یک بیمار آلوده به ویروس کرونا در بیمارستانی در پایتخت را تأیید کرد.

شهردار امروز (پنج شنبه) در توئیتر خود نوشت: متأسفانه، ما نخستین قربانی از عفونت کروناویروس را داریم. مورد مرگ مربوط به یک زن 79 ساله است از چندین بیماری جدی: دیابت ، تصلب شرایین و فشار خون بالا رنج می برد و همین مسئله عفونت وی را پیچیده تر کرد.

وزارت دفاع روسیه برقراری حکومت نظامی در شهر مسکو را تکذیب کرد

وزارت دفاع روسیه شب گذشته خاطرنشان کرد که انتشار دستور کاذب وزیر دفاع مبنی بر اجرای منع تردد و برقراری حکومت نظامی در مسکو در اینترنت را اقدام یکی از کشورهای همسایه نامید.

در بیانیه ای در این رابطه آمده است: تصویر ظاهراً دستور وزارت دفاع روسیه مبنی بر برقراری رژیم حکومت نظامی و منع هر گونه تردد در شهر مسکو ، خبری کاملاً جعلی و غیر واقعی است که توسط نمایندگان یکی از کشورهای همسایه در شبکه های اجتماعی پخش شده است. هیچ اسندی با چنین محتوا و طراحی در وزارت دفاع روسیه وجود ندارد و نمی تواند وجود داشته باشد.

این وزارتخانه تاکید نمود که تمامی نیروهای مسلح فدراسیون روسیه طبق معمول در حال خدمت هستند و هیچ دستوری برای استقرار در پایتخت دریافت نکرده اند .

پیش از این ، نسخه ای از یک سند در شبکه های اجتماعی ظاهر شده بود ، که گویا توسط سرگئی شایگو، وزیر دفاع فدراسیون روسیه امضاء شده و حکم مربوط به اجرای حکومت نظامی و منع هر گونه تردد در مسکو، به استثنای افراد و وسایل نقلیه که مجوزهای ویژه ای داشته باشند، بود.

پوتین: باید بر هر نوع شرایطی آماده بود؛ دولت قصد پنهان کردن اطلاعات واقعی مربوط به کرونا را ندارد

ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه امروز خاطرنشان کرد که باید برای هر نوع فرایند اوضاعی در رابطه با شرایط شیوع عفونت ویروس کرونا در کشور آماده بود تا همه کارها به درستی انجام گردد.

وی روز چهارشنبه نیز در ملاقات با نمایندگان مردم جمهوری کریمه و سواستوپل که مقامات مسئول اطلاعات واقعی درباره شیوع ویروس کرونا در کشور را پنهان نکرده و قصد چنین کاری را هم ندارند.

پوتین گفت: تمامی اقداماتی که از سوی وزارت بهداشت در مسکو و شهرهای دیگر انجام می گردد ، تماماً اطلاعات واقعی است، اطلاعاتی که خود مقامات کشور هم در اختیار داشته و بر اساس آنها تصمیم گیری می نمایند. و به همین ترتیب در آینده نیز ، ارائه این اطلاعات درباره شرایط کرونا در کشور تا حد امکان کامل و کاملاً قابل اطمینان و عملیاتی خواهد شد .

علاوه بر این ، رئیس جمهوری روسیه یادآور شد که شرایط گسترش ویروس کرونا در کشور، بطور کامل تحت کنترل وزارت بهداشت و دیگر نهادهای مربوطه قرار گرفته است.

ولادیمیر پوتین همچنین ابراز امیدواری کرد که دانشمندان روسی به سرعت در زمینه فراوری واکسن ویروس کرونا کار نمایند. وی گفت: ما امکانات لازم برای این کار را داریم که در شرایط، دانشمندان ما با کارآیی بالا در این زمینه مشغول به کار هستند. هر چه سریعتر، بهتر خواهد بود.

رئیس جمهوری روسه، در عین حال مهلتی را برای تهیه واکسن کرونا مشخص نکرد.

در تاریخ 17 مارس (27 اسفند ماه) در گروه ویروس شناسی دانشگاه دولتی مسکو به روزنامه ایزوستیا گفته شد که دانشمندان روسی طی سه ماه می توانند نمونه اولیه یک واکسن ارزان برای مقابله با COVID-19 را فراوری نمایند.

اتخاذ تدابیر مضاعف برای ممانعت از گسترش ویروس کرونا در روسیه

در خبر دیگری یک مقام مطلع در دولت روسیه خاطرنشان کرد که مقامات روسی در حال آنالیز امکان تقویت اقدامات محدودنماینده در سراسر کشور در رابطه با شیوع ویروس کرونا هستند. به گفته وی ، صحبت بر سر کاهش یا لغو وقایع فرهنگی گسترده و رویدادهای ورزشی و تعطیلی مدارس و آموزش از راه دور در دانشگاه های کشور است که از هم اکنون توسط چهار دانشگاه عظیم مسکو به اجرا گذاشته شده است.

کمیسیون سه جانبه روسیه برای تنظیم روابط اجتماعی و کارگری نیز خاطرنشان کرد که احتمال برقراری رژیم کار نیمه وقت یا در صورت امکان دور کاری در کشور در حال آنالیز است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 18 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bushehrherfa.ir شناسه مطلب: 806

به "کرونا در روسیه، از افزایش تعداد مبتلایان تا دستور پوتین برای فراوری سریع واکسن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا در روسیه، از افزایش تعداد مبتلایان تا دستور پوتین برای فراوری سریع واکسن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید