هشدار کمیسیون اروپایی درباره عواقب تزلزل معاهده شنگن در دوران کرونا

به گزارش مجله بوشهری ها، رئیس کمیسیون اروپایی بستن مرزهای اروپایی را عامل توقف شیوع کرونا ندانست و آن را عامل قطع زنجیره تأمین کالا در اتحادیه اروپا و شکاف های مالی بیشتر در این اتحادیه دانست.

هشدار کمیسیون اروپایی درباره عواقب تزلزل معاهده شنگن در دوران کرونا

با ما سفر کنید و با تور دور اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش گروه بین الملل مجله بوشهری ها به نقل از روزنامه فرانکفورتر آلگماینه سایتونگ، اورزولا فون درلاین، رئیس کمیسیون اروپایی درباره خطر از بین رفتن انسجام اروپایی در بحران کرونا ابراز نگرانی نموده در مصاحبهیی با خبرگزاری آلمان گفت: بعد از اجرای کنترل های مرزی برای مقابله با شیوع کرونا وضع توافق شنگن متزلزل شده است.

وی اضافه کرد: اکنون ما می بینیم که کشورها با این اقدام و انزوای خود بیشترین آسیب را به خود می رسانند.

فون درلاین در بخش دیگری از این مصاحبه درباره خطر فروپاشی اروپا در سایه بحران کرونا گفت: این به دست خودمان است. ما در ابتدا به پرتگاه نگاه کردیم، اما دوباره به سرعت در این بحران نکات مثبت و انسجام را دیدیم. من بسیاری نشانه های دلگرم کننده را می بینم مبنی بر اینکه اروپاییان می دانند جامعه ما چقدر باارزش است.

رئیس کمیسیون اروپایی در بخش دیگری از سخنانش توضیح داد: بستن مرزهای بعضی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا شیوع کرونا را متوقف نمی نماید، اما به بسیاری از شرکت ها صدمه زده و زنجیره های مهم تأمین اروپا را قطع نموده است.

فون درلاین همچنین درباره یک تعمیق شکاف مالی در اتحادیه اروپا با نگاهی به شرایط اضطراری در ایتالیا هشدار داده همچنین گفت: این که این بحران چه مدت به طول می انجامد مسئله ای است که هیچ کس نمی تواند دقیقاً آن را پیش بینی کند، این مسئله را ما هر هفته باید مورد ارزیابی قرار دهیم.

همچنین در دوران بحران کرونا اتحادیه اروپا برای یک مبارزه مشترک علیه ویروس کرونا و اخبار جعلی تبلیغ می نماید.

مصاحبهی تلفنی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با وزیر خارجه آمریکا درباره بحران کرونا

جوزف بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در یک مصاحبهی تلفنی با مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا تأکید کرد که اطلاعات دقیق و شفاف در این دوران چه اندازه اهمیت دارد. این خبر را یک سخنگوی بورل روز شنبه خاطرنشان کرد.

نگرانی درباره انتشار اطلاعات نادرست درباره کرونا در اتحادیه اروپا افزایش می یابد.

سخنگوی بورل خاطرنشان کرد که مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در مصاحبه با وزیر امور خارجه آمریکا بر اهمیت همکاری بین المللی علیه این بیماری همه گیر تأکید کرد.

سخنگوی پمپئو هم خاطرنشان کرد که هر دو سیاستمدار در این مصاحبهی تلفنی در این باره با هم توافق داشتند که همکاری های دو سوی آتلانتیک در مبارزه با کرونا تا چه اندازه اهمیت دارد.

+

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 28 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bushehrherfa.ir شناسه مطلب: 830

به "هشدار کمیسیون اروپایی درباره عواقب تزلزل معاهده شنگن در دوران کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار کمیسیون اروپایی درباره عواقب تزلزل معاهده شنگن در دوران کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید