هشدار مجلس انگلیس به فیس بوک و گوگل درباره اخبار جعلی

به گزارش مجله بوشهری ها به نقل از سی نت، کمیته فناوری های دیجیتال مجلس اعیان انگلیس در گزارشی که در این زمینه منتشر کرده هشدار داده که دموکراسی به علت انتشار گسترده اخبار و اطلاعات دروغ در فضای مجازی به طور جدی مورد تهدید قرار گرفته است.

هشدار مجلس انگلیس به فیس بوک و گوگل درباره اخبار جعلی

در این گزارش 45 توصیه به دولت انگلیس در جهت مقابله با انتشار گسترده اخبار جعلی در فضای مجازی ارائه شده و هشدار داده شده که شکست در این زمینه خطرات جدی را برای این کشور به وجود می آورد.

در بخشی از گزارش یادشده از اینکه انتشار اخبار دروغین سلامت و بهداشت مردم را در عصر شیوع ویروس کرونا تهدید کند، اظهار نگرانی شده و نسبت دادن شیوع ویروس کرونا به نصب دکل های نسل پنجم تلفن همراه یکی از این شایعات نگران کننده دانسته شده است.

در گزارش یادشده شبکه های اجتماعی و به خصوص گوگل و فیس بوک از جمله ابزار انتشار اخبار دروغین دانسته شده اند و از مدیران این دو شرکت خواسته شده الگوریتم های کنترل محتوای ارسالی کاربران را تقویت کنند تا دروغ پراکنی کمتر شود. همچنین تصریح شده که الگوریتم های مذکور باید مانع از وقوع تبعیض در فضای مجازی شده و شفافیت را تقویت کنند تا کاربران پلتفرم ها بتوانند راحت تر و دقیق تر در مورد موضوعات سیاسی همچون انتخابات تصمیم گیری کنند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 5 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bushehrherfa.ir شناسه مطلب: 1028

به "هشدار مجلس انگلیس به فیس بوک و گوگل درباره اخبار جعلی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار مجلس انگلیس به فیس بوک و گوگل درباره اخبار جعلی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید