قوانین سخت اروپا علیه غولهای فناوری آمریکا

به گزارش مجله بوشهری ها، بر اساس پیش نویس قوانین تازه اتحادیه اروپا؛ شرکت های آمریکایی آمازون، اپل، فیسبوک و آلفابت وابسته به گوگل در صورت تغییر ندادن روش های کاری و اقدامات تجاری خود با جریمه های سنگین 6 تا 10 درصدی روبه رو خواهند شد.

قوانین سخت اروپا علیه غولهای فناوری آمریکا

با ما سفر کنید و با تور برای اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از خبرگزاری رویترز؛ این قوانین جدی ترین کوشش این بلوک 27 عضوی برای مهار کردن قدرت شرکت های عظیم فنآوری ایالات متحده که گنجینه های عظیمی از داده ها در اختیار دارند و شبکه های آنلاین به شمار می رود که فعالیت هزاران شرکت و میلیون ها شهروند اروپایی به آنها بستگی دارد.

ارایه این قوانین همچنین نشانگر ناامیدی کمیسیون اروپا از شکایت ها و ادعانامه های ضد تراست و انحصار این غول های فناوری به ویژه گوگل است که به گفته منتقدان برای حل این مشکل کوششی نکرده است.

رویترز اضافه نمود: نظارت نهادهای قانون گذار سراسر کشورها بر فعالیت این غول های فناوری و قدرت و اختیارات آنها رو به افزایش است.

این قوانین که نه تنها برای مهار غول های فناوری، بلکه برای جلوگیری از پدید آمدن شرکت های مسلط ضد رقابت است، توسط مارگارت وستیگر و رئیس کمیسیون رقابت اروپا و ثیری برتون کمیسیونر بازار داخلی اتحادیه اروپا ارایه خواهد شد.

به گفته یک فرد مطلع؛ در رشته ای از این قوانین به نام بازارهای دیجیتال، جریمه های تا 10 درصدی بر گردش اقتصادی سالانه این شرکت های آنلاین در صورت نقض این قوانین تازه، پیش بینی شده است.

دیگر منابع به رویترز گفتند: در این قوانین بر اساس معیارهایی مانند شمار کاربران، درآمدها و شمار بازارهایی که این شرکت ها در در آن فعالیت دارند، مقررات و شیوه نامه هایی برایشان مشخص شده است.

دسته دوم این قوانین به نام قانون خدمات دیجیتال شبکه های بسیار گسترده برخط مانند سامانه های دارای بیش از 45 میلیون کاربرد را هدف می گیرد که آنها را به جلوگیری از انتشار محتواهای غیرمجاز در شبکه هایشان، سوء استفاده از این شبکه ها برای نقض حقوق بنیادین، دستکاری عمدی این شبکه ها برای تغییر دادن نتایج انتخابات و تاثیرگذاری بر بهداشت و سلامت همگانی و موارد دیگر مکلف می نماید.

این شرکت ها همچنین موظف به انتشار جزئیات آگهی های سیاسی در شبکه هایشان و معیارهای به کاربرده شده در الگوریتم هایشان برای نشان دادن و طبقه بندی اطلاعات هستند.

این پیش نویس باید با خواسته های کشورهای عضو اتحادیه اروپا و اعضای مجلس اروپا هماهنگ گردد که بعضی خواهان قوانین سخت تری و دیگران نگران نظارت و محدودیت بیش از حد و تاثیر منفی آن بر نوآوری هستند.

پیش بینی می گردد شرکت های فناوری که در پی تصویب قوانین متناسب و متوازن هستند، از این اختلاف نظر برای اعمال نفوذ به منظور اجرای قوانین آسان و سهل گیرانه تر بهره برند و پیش نویس نهایی آن نیز در ماه ها و یا حتی سال های آینده آماده خواهد شد.

منبع: عصر ایران
انتشار: 27 دی 1399 بروزرسانی: 27 دی 1399 گردآورنده: bushehrherfa.ir شناسه مطلب: 1316

به "قوانین سخت اروپا علیه غولهای فناوری آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قوانین سخت اروپا علیه غولهای فناوری آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید