طرز تهیه شربت هندوانه ???????? کافی شاپی به 3 روش برای برطرف عطش

به گزارش مجله بوشهری ها، شربت هندوانه یکی از برترین و برای برطرف عطش است. در اوج گرمای تابستان نوشیدن یک لیوان هندوانه با رنگ قرمز و طعمی لذیذ می تواند حس و حال بهتری به شما ببخشد. شربت هندوانه را می توانید در ترکیب با میوه ها و طعم دهنده های مختلف آماده کنید. برای مطالعه طرز تهیه شربت هندوانه خانگی مجلسی و خوشمزه را به چند روش در این مقاله از سرویس در با ما همراه باشید. در انتهای مقاله به سوالات متداول در خصوص درست کردن شربت خوش طعم با هندوانه پاسخ خواهیم داد.

طرز تهیه شربت هندوانه ???????? کافی شاپی به 3 روش برای برطرف عطش

طرز تهیه شربت هندوانه و لیمو و نعناع

مدت زمان آماده سازی: 15 دقیقه

مواد لازم برای تهیه شربت هندوانه خانگی با لیمو

 • آب انگور سفید: 2 لیوان فرانسوی دسته دار
 • هندوانه خرد شده: 3 لیوان فرانسوی دسته دار
 • شکر: 3/4 لیوان فرانسوی دسته دار
 • آب لیموترش: 1 قاشق چای خوری
 • نعناع خشک: 1/2 لیوان فرانسوی دسته دار

مراحل طرز تهیه شربت هندوانه با لیمو و نعناع

شربت هندوانه در ترکیب با انگور، آب لیمو ترش تازه و اندازهی نعناع خشک آن قدر خوش طعم می گردد که عاشق طعم و مزه آن خواهید شد. شما می توانید این شربت را بعد از گرمای تابستان برای خنک شدن بدن یا پذیرایی از مهمان ها بهره ببرید و از طعم آن لذت ببرید. برای درست کردن شربت هندوانه از بهره ببرید. در ادامه می توانید با مراحل طرز تهیه شربت هندوانه با لیمو و نعناع آشنا شوید.

مرحله اول؛ ترکیب کردن شکر و نعناع خشک

در اولین مرحله از طرز تهیه شربت هندوانه خانگی باید در یک ظرف شکر و نعناع خشک را ترکیب کنید. سپس با پشت قاشق نعناع ها را فشار دهید تا پودر شوند.

مرحله دوم؛ میکس کردن هندوانه

بعد از مخلوط کردن شکر و نعناع خشک، باید دانه هندوانه های خرد شده را جدا کنید. سپس آن ها را داخل مخلوط کن بریزید و کاملاً میکس کنید.

مرحله سوم؛ رد کردن هندوانه از صافی

در این مرحله از طرز تهیه شربت هندوانه و لیمو باید یک صافی را روی یک ظرف قرار دهید. سپس هندوانه میکس شده را از فیلتر رد کنید تا کاملاً صاف و یکدست گردد.

مرحله چهارم؛ ترکیب کردن مواد شربت هندوانه

در این مرحله از طرز تهیه شربت هندوانه و لیمو باید آب هندوانه را با آب انگور، عصاره لیموترش و ترکیب شکر و نعناع مخلوط کنید. برای درست کردن این شربت خانگی بهتر است انگور را در آبمیوه گیری بریزید و خودتان آبمیوه تازه انگور درست کنید. سپس شربت هندوانه را خوب هم بزنید و میل کنید.

طرز تهیه شربت هندوانه ساده

مواد لازم برای تهیه شربت هندوانه ساده

 • آب هندوانه تازه: 4 لیوان فرانسوی دسته دار
 • پودر قند یا شکر: 1 لیوان فرانسوی دسته دار
 • یخ قالبی: به اندازه لازم

مراحل طرز تهیه شربت هندوانه ساده

برای درست کردن شربت هندوانه همواره نباید آن را با طعم دهنده ها و میوه های دیگر ترکیب کنید. می توانید شربت هندوانه به تنهایی با یک هندوانه قرمز و شیرین نیز درست کنید. در ادامه می توانید با مراحل درست کردن شربت هندوانه ساده آشنا شوید.

مرحله اول؛ جوشاندن آب هندوانه با شکر

در اولین مرحله از طرز تهیه شربت هندوانه خانگی ساده باید شکر و آب هندوانه را در یک قابلمه بریزید و روی حرارت میانه گاز قرار دهید تا بجوشند.

مرحله دوم؛ آماده کردن شربت هندوانه

زمانی که آب هندوانه در حال جوشیدن است، باید با قاشق کف و ذرات معلق روی آن را بردارید. سپس صبر کنید تا اندازه آب هندوانه شما به نصف کاهش پیدا کنید.

مرحله سوم؛ نگهداری از شربت هندوانه

بعد از این که شربت تابستانی هندوانه به غلظت مناسب رسید می توانید شعله گاز را خاموش کنید. سپس اجازه دهید شربت کاملاً سرد گردد. حال می توانید شربت را در یک ظرف شیشه ای تمیز بریزید و در یخچال قرار دهید. برای درست کردن شربت هندوانه می توانید 1 تا 2 قاشق غذاخوری از شربت را در یک لیوان آب سرد حل و میل کنید.

طرز تهیه شربت هندوانه و گلاب

مواد لازم برای تهیه شربت هندوانه و گلاب

 • هندوانه: 1 عدد
 • گلاب: 2 قاشق غذاخوری
 • شکر: 1 قاشق غذاخوری
 • لیمو ترش تازه: 1 عدد
 • یخ: به اندازه لازم

مراحل طرز تهیه شربت هندوانه و گلاب

اضافه کردن اندازهی به شربت هندوانه موجب خوش عطر شدن شربت می گردد. در ادامه می توانید با مراحل طرز تهیه شربت هندوانه و گلاب آشنا شوید.

مرحله اول؛ خرد کردن هندوانه

در اولین مرحله از طرز تهیه شربت هندوانه و گلاب باید هندوانه ها را خرد کنید. سپس تخم هندوانه را با یاری یک خلال دندان جدا کنید و آن را به تکه های کوچک تقسیم کنید.

مرحله دوم؛ میکس کردن هندوانه

در این مرحله باید هندوانه های خرد شده را در مخلوط کن بریزید و خوب میکس کنید. سپس گلاب و شکر را به آن اضافه کنید و دوباره مواد را با هم ترکیب کنید.

مرحله سوم؛ جوشاندن شربت هندوانه

اگر قصد دارید شربت هندوانه و گلاب را برای مدت طولانی تر در یخچال نگه دارید، بهتر است آن را بجوشانید. در غیر این صورت می توانید شربت را بعد از ترکیب کردن مواد با هم میل کنید. برای جوشاندن شربت باید ترکیب هندوانه میکس شده، گلاب و شکر را روی حرارت گاز قرار دهید.

اجازه دهید آب هندوانه بجوشد و حجم آن نصف گردد. سپس آب لیموترش تازه را اضافه کنید. کمی صبر کنید تا غلظت شربت به حد مناسب برسد، سپس شعله گاز را خاموش کنید.

مرحله چهارم؛ سرو کردن شربت هندوانه

بعد از این که شربت هندوانه خنک شد، در این مرحله از طرز تهیه شربت هندوانه مخصوص تابستان می توانید آن را در ظرف شیشه ای بریزید. برای درست کردن شربت باید 1 تا 2 قاشق غذاخوری از شربتی را که آماده نموده اید در یک لیوان بریزید. سپس بقیه لیوان را با آب سرد پر کنید. می توانید چند قالب یخ نیز به آن اضافه کنید و شربت را میل کنید.

نکات و فوت و فن های طرز تهیه شربت هندوانه خانگی

*برای تزیین شربت هندوانه خانگی می توانید از تکه های هندوانه یا چند برگ نعناع تازه بهره ببرید.

*اندازه شکری که به شربت هندوانه خانگی اضافه می کنید، کاملاً اختیاری است. در صورت تمایل می توانید این شربت را بدون شکر یا با مقدار شکر کمتری آماده کنید.

*برای درست کردن شربتی خوش طعم با هندوانه به صورت ساده می توانید شکر را حذف کنید و آب هندوانه را به تنهایی بجوشانید و بعد از این که اندازه آن کمتر شد، شربت را پس از خنک شدن، بهره ببرید. توجه داشته باشید که اضافه کردن شکر به شربت هندوانه موجب غلظت و افزایش ماندگاری شربت می گردد. بنابراین در صورتی که شکر را حذف می کنید، باید شربت را طی چند روز مصرف کنید.

*از شربت هندوانه ساده می توانید برای طعم دادن به، دمنوش، و حتی و بهره ببرید.

*در صورتی که دوست دارید در طرز تهیه شربت هندوانه در منزل از شکر بهره ببرید، می توانید این شربت را با اندازهی عسل نیز درست کنید.

*اضافه کردن برش های لیمو و آب لیمو ترش تازه عطر و مزه لذیذی به شربت هندوانه می بخشد.

بیشتر بخوانید: طرز تهیه انواع اسموتی هندوانه کافی شاپی

سوالات متداول

برترین روش برای تزیین شربت هندوانه چیست؟

برای تزیین شربت هندوانه خانگی می توانید از تکه های هندوانه یا چند برگ نعناع تازه بهره ببرید.

آیا می توان در طرز تهیه شربت هندوانه خانگی ساده شکر را حذف کرد؟

برای درست کردن شربت خوش طعم هندوانه به صورت ساده می توانید شکر را حذف کنید و آب هندوانه را به تنهایی بجوشانید و بعد از این که اندازه آن کمتری شد، شربت را پس از خنک شدن، بهره ببرید. توجه داشته باشید که اضافه کردن شکر به شربت موجب غلظت و افزایش ماندگاری شربت می گردد. بنابراین در صورتی که شکر را حذف می کنید، باید شربت را طی چند روز مصرف کنید.

منبع: tikkido

منبع: افق کوروش
انتشار: 29 تیر 1401 بروزرسانی: 29 تیر 1401 گردآورنده: bushehrherfa.ir شناسه مطلب: 2044

به "طرز تهیه شربت هندوانه ???????? کافی شاپی به 3 روش برای برطرف عطش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرز تهیه شربت هندوانه ???????? کافی شاپی به 3 روش برای برطرف عطش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید