راه اندازی واکسیناسیون سیار کرونا ویژه سالمندان و معلولان

به گزارش مجله بوشهری ها، طرح واکسیناسیون سیار کرونا با هدف واکسینه کردن سالمندان و معلولان ساکن در محلات جنوبی مرکز به همت اداره سلامت شهرداری منطقه 17 راه اندازی شد.

راه اندازی واکسیناسیون سیار کرونا ویژه سالمندان و معلولان

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، داوود لطفی شهردار منطقه 17 گفت: طرح واکسیناسیون سیار به همت اداره سلامت شهرداری منطقه 17 و پایگاه سلامت محله زمزم مرکز بهداشت جنوب تهران راه اندازی شده است تا برای سالمندان و معلولان که توان جا به جایی ندارند واکسیناسیون صورت گیرد.

وی اضافه نمود: در منطقه 17 نزدیک به 300 هزار نفر ساکن هستند که بخش قابل توجهی از جمعیت منطقه را سالمندان تشکیل می دهند و از سوی دیگر طبق سرشماری های انجام شده که نزدیک به 3 هزار نفر معلول در منطقه 17 سکونت دارند و حضور دو مدرسه بچه ها کار در این منطقه جنوبی مرکز ضرورت راه اندازی طرح واکسیناسیون کرونا را در این منطقه دوچندان می نماید.

لطفی با اشاره به اینکه بعضی از شهروندان به دلایلی مانند معلولیت و کهن سالی امکان حضور در مراکز تزریق واکسن را ندارند، اضافه نمود: طرح سیار این امکان را می دهد که برای تمامی افراد جامعه تزریق واکسن بدون کمترین سختی انجام گردد.

لطفی با اشاره به اینکه ظرفیت کنونی این طرح تزریق واکسن کرونای سیار روزانه 15 دوز واکسن است، خاطر نشان کرد: ظرفیت این مرکز بنا به احتیاج می تواند تا چند برابر افزایش یابد؛ البته برای مراکزی مانند مدرسه بچه ها کار بیشتر از این اندازه دوز در روز در نظر گرفته شده است.

شهردار منطقه 17 اضافه نمود: هم اکنون چند نفر در این طرح مشغول به خدمات رسانی به مردم هستند که در صورت افزایش ظرفیت تزریق به تعداد این افراد هم اضافه خواهد شد.

لطفی اعلام نمود: تعداد قابل توجهی از خانواده معظم شهدا هم در منطقه 17 سکونت دارند که برای رفاه حال مادران و پدران شهدا طرح سیار واکسیناسیون کرونا برای آنها هم در نظر گرفته شده است، بنابراین شهروندان می توانند با ارتباط با پایگاه سلامت محله زمزم و اداره سلامت شهرداری منطقه 17 از این خدمات بهره مند شوند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 28 مهر 1400 بروزرسانی: 28 مهر 1400 گردآورنده: bushehrherfa.ir شناسه مطلب: 1774

به "راه اندازی واکسیناسیون سیار کرونا ویژه سالمندان و معلولان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه اندازی واکسیناسیون سیار کرونا ویژه سالمندان و معلولان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید