حریرچی: رعایت پروتکل های بهداشتی به 81 درصد کاهش پیدا نموده است

به گزارش مجله بوشهری ها، تهران (پانا)- معاون کل وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه زمانی رعایت پروتکل های بهداشتی در کشور به بیش از 84 درصد رسیده بود، گفت هم اکنون رعایت آن در کشور به 81 درصد کاهش پیدا نموده است.

حریرچی: رعایت پروتکل های بهداشتی به 81 درصد کاهش پیدا نموده است

به گزارش ایرنا، ایرج حریرچی دوشنبه شب در برنامه تلویزیونی گفتگوی ویژه خبری شبکه خبر اضافه کرد: در 15 روز گذشته میزان تردد در جاده های کشور به بیش از 24 میلیون تردد افزایش یافته است که در مقایسه با سال گذشته 2 درصد رشد پیدا نموده است و این نگرانی های ما را بیشتر می نماید.

معاون کل وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه استفاده از ماسک کم هزینه ترین راه مقابله با کرونا است، گفت: دو ماه آینده بسیار حساس است، باید سعی کنیم سیر نزولی، نزولی تر گردد در غیر اینصورت باید منتظر عواقب بسیار ناگوار و شومی در افزاشی فوتی های کرونا باشیم.

وی اعلام کرد: آمارها نشان می دهند که تردد افراد پیاده سال جاری به نسبت سال گذشته که کرونا وجود نداشته 4 درصد کاهش یافته در حالی که این 4 درصد به هیچ وجه قابل قبول نیست، زیرا کاهش تردد افراد پیاده در کشور در بعضی از زمان ها به 25 درصد نیز کاهش پیدا نموده است.

معاون کل وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی یادآور شد: در حالی که ما نگران تردد خودرو و افراد پیاده هستیم رفتن به کوه های شمال تهران 3.5 برابر شده است.

وی بر رعایت پروتکل های بهداشتی تاکید نمود و اضافه کرد : هرچه رعایت پروتکل ها بیشتر گردد میزان فوتی های و بستری های ما کمتر و هر چه پروتکل ها کمتر رعایت گردد میزان مراجعات سرپایی، بستری و فوتی ها بیشتر می گردد.

معاون کل وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی توضیح داد : در صورتی که با رعایت پروتکل ها شرایط مقابله با این ویروس بهتر گردد پیش بینی ما این است که در فروردین و اردیبشهت ماه سال آینده متوسط روزانه فوتی های ما به حدود 30 نفر کاهش یابد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 11 اسفند 1399 بروزرسانی: 11 اسفند 1399 گردآورنده: bushehrherfa.ir شناسه مطلب: 1405

به "حریرچی: رعایت پروتکل های بهداشتی به 81 درصد کاهش پیدا نموده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حریرچی: رعایت پروتکل های بهداشتی به 81 درصد کاهش پیدا نموده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید