با این ورزش ها از پیرچشمی جلوگیری کنید

به گزارش مجله بوشهری ها، تهران (پانا) - می توان گفت پیر چشمی تقریبا تنها مشکل بینایی است که با کمک ورزش قابل پیشگیری می باشد.

با این ورزش ها از پیرچشمی جلوگیری کنید

برخلاف دیگر مسائل چشم، با انجام ورزش پیرچشمی در منزل می توان از پیشرفت آن جلوگیری کرد.

چشم هایتان را گرم کنید

گرم کردن برای شل شدن عضلات چشم و بهبود جریان خون به قسمت های اطراف چشم استفاده می شود. این تمرین به نوبه خود میزان اکسیژن موجود در چشم را افزایش می دهد و به بهبود بینایی کمک می کند. چشمان خود را ببندید و آن ها را 10 تا 15 بار در جهت عقربه های ساعت بچرخانید. سپس تمرین را در جهت خلاف عقربه های ساعت انجام دهید. بعد از گرم شدن، چشمان خود را باز کنید و چند لحظه متمرکز شوید.

روی اشیای دور تمرکز کنید

باید یک شی ء را به صورت خود نزدیک کنید مانند مداد یا انگشت اشاره. با فاصله حدودا 15 سانتی متر یا بیشتر، حدود یک دقیقه و نیم روی آن شی ء دقیق تمرکز کنید. سپس تمرکز خود را روی یک شیءحدود 3 متر دورتر تغییر دهید، اما راستا چشم خود را تغییر ندهید. هنگامی که تمرکز شما روی جسم دوردست واضح است، دوباره به تمرکز روی جسم نزدیک به چهره خود بازگردید. باز هم حدود 90 ثانیه به آن نگاه کنید. این فرایند را پنج یا شش بار تکرار کنید.

ورزش صورت- ساعت انجام دهید

تصور کنید یک ساعت جلوی چشم خود دارید. چشمان خود را از ساعت 6 تا 12 به صورت عمودی حرکت دهید. این حرکات را 20 بار انجام دهید. سپس چشمان خود را از ساعت 9 تا 3 حرکت دهید. باز هم این کار را 20 بار انجام دهید. بعد از انجام این تمرین باید چشم خود را ببندید و بگذارید مدتی استراحت کند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 7 فروردین 1401 بروزرسانی: 7 فروردین 1401 گردآورنده: bushehrherfa.ir شناسه مطلب: 1950

به "با این ورزش ها از پیرچشمی جلوگیری کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با این ورزش ها از پیرچشمی جلوگیری کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید