افزایش جریمه پرداخت نکردن عوارض آزادراهی، تمام عوارضی ها الکترونیکی می شوند

به گزارش مجله بوشهری ها، به گزارش خبرنگاران، بر اساس لایحه بودجه ای که امروز تقدیم مجلس شورای اسلامی شد دولت نه تنها برای رانندگانی که عوارض الکترونیکی در شبکه آزادراهی را پرداخت نمی نمایند جریمه بیشتری در نظر گرفته است بلکه وزارت راه و شهرسازی نیز مکلف شده تا انتها خرداد ماه سال آینده اخذ عوارض جاده ای در همه آزادراه ها را الکترونیکی کند.

افزایش جریمه پرداخت نکردن عوارض آزادراهی، تمام عوارضی ها الکترونیکی می شوند

بر اساس بند ک تبصره 6 ماده واحده لایحه بودجه سال 1401 عوارض مصوب در شبکه آزادراهی پس از عدم پرداخت در زمان مقرر، مشمول جریمه غیر قابل بخشودگی معادل 20 درصد عوارض مصوب در آزادراه مربوطه است و در صورت اخیر بیش از یک ماه در پرداخت علاوه بر اصل عوارض و جریمه مذکور، مشمول جریمه ای معادل 2 درصد مجموع نرخ عوارض مصوب و جریمه 20 درصدی به ازای هر ماه تاخیر خواهد بود.

منابع حاصله از این محل صرف استهلاک اصل و سود سرمایه گذاری اجرا شده در شبکه آزادراهی خواهد شد.

بر اساس همین بند در لایحه بودجه سال آینده وزارت راه و شهرسازی مکلف است به وسیله مشارکت، سرمایه گذاران بخش غیر دولتی، اخذ عوارض جاده ای در کلیه آزادراه ها را به صورت الکترونیکی تا خاتمه خرداد ماه سال آینده عملیاتی نماید. بعلاوه نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران به منظور حمایت از الکترونیکی کردن آزادراه های کشور موظف به اخذ مفاصاحساب بدهی های ناشی از عوارض آزادراهی از متقاضیان تعویض پلاک خودرو است.

منبع: ایسنا

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 7 بهمن 1400 بروزرسانی: 7 بهمن 1400 گردآورنده: bushehrherfa.ir شناسه مطلب: 1886

به "افزایش جریمه پرداخت نکردن عوارض آزادراهی، تمام عوارضی ها الکترونیکی می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش جریمه پرداخت نکردن عوارض آزادراهی، تمام عوارضی ها الکترونیکی می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید