فراوری 5 سریال با موضوع گردشگری

به گزارش مجله بوشهری ها، در نشست مشترک معاون #گردشگری وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی که با مجموعه مدیران معاونت امور استان ها برگزار گردید، معاون سیمای استان ها از فراوری 5 سریال با موضوع گردشگری در مراکز استانی اطلاع داد.

فراوری 5 سریال با موضوع گردشگری

به گزارش دنیای سفر به نقل از روابط عمومی معاونت امور استان های سازمان صدا و سیما، معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در نشست مشترک با مجموعه معاونت امور استان ها، گفت: از معاونت امور استان ها می خواهیم گردشگری و توسعه این صنعت را به عنوان یکی از موضوعات اصلی پویش حل مسئله در مراکز استانی قرار دهد.

در این جلسه علی اصغر شالبافیان معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی با اشاره به لزوم همراهی و یاری رسانه ملی در زمینه اجرای برنامه های مختلف این وزارتخانه اظهار کرد: در این حوزه به خصوص به یاری معاونت امور استان ها و شبکه های استانی احتیاج داریم.

وی اضافه کرد: صداوسیما یکی از کلیدی ترین دستگاه ها در معرفی صنعت گردشگری است بنابراین درخواست ما این است که توریسم هم به عنوان یکی از موضوعات اصلی پویش حل مسئله در استان ها مورد توجه قرار بگیرد.

معاون وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با بیان اینکه بخشی از اقتصاد گردشگری در کشور ما مربوط به گردشگری داخلی است گفت: بر این اساس ستاد خدمات سفر با مدیریت این وزارتخانه تشکیل شده است.

وی هدف از این ستاد را برنامه ریزی برای نظم دهی و سامان بخشی به گردشگری داخلی دانست و توضیح داد: صداوسیما به ویژه شبکه های استانی می توانند از مرحله ایده پردازی تا اجرا و اطلاع رسانی مصوبات و طرح ها مشارکت داشته باشند.

شالبافیان با تاکید بر تعامل و همکاری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با صداوسیما گفت: استفاده از همه ظرفیت ها می تواند نقش موثری در پیشبرد این همکاری ها داشته باشد.

وی اضافه کرد: فراوریات رسانه ای اعم از گزارش، مستند، سریال و برنامه های ترکیبی با حضور گردشگران داخلی و خارجی و بیان امنیت، زیبایی، تاریخ غنی و دیگر خصوصیات گردشگری در ایران، نقش مهمی در توسعه این صنعت و اقتصاد توریسم در کشورمان دارد.

شالبافیان بعلاوه خواهان استفاده بیشتر از رادیوهای استانی و شهری در اطلاع رسانی پیرامون سفرهای داخلی شد و گفت: با توجه به اینکه بسیاری از مردم از خودروهای شخصی برای تردد بین شهری استفاده می نمایند، فرصت بیشتری برای شنیدن برنامه های رادیویی دارند.

محمد مهدی رحمتی سرپرست معاونت امور استان ها در این نشست با بیان اینکه موضوع گردشگری در ویترین حوزه های مختلف کاری این معاونت قرار گرفته است اظهار کرد: این مسئله و اقتصاد برآمده از آن در اولویت رسانه ملی و شبکه های استانی است.

وی اضافه کرد: پیشنهاد می کنیم این جلسات محدود به نوروز نگردد و در طول سال شاهد تعامل و همفکری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با رسانه ملی باشیم.

رحمتی با بیان اینکه در کنار گردشگری به طور عام باید به سفرهای راهیان نور هم توجه کافی صورت بگیرد، اعلام نمود: آماده همکاری در همه مناسبت ها و تعطیلاتی هستیم که منجر به افزایش مسافرت های داخلی می گردد.

سرپرست معاونت امور استان های صداوسیما گفت: حجم فراوریات شبکه های استانی که به طور مستقیم و غیرمستقیم به مسئله گردشگری می پردازند بسیار بالاست؛ به طوری که با این حجم از فراوریاتی که از سیمای استان ها و شبکه شما پخش می گردد احتیاجی به فراوریات رسانه ای به وسیله وزارت میراث فرهنگی احساس نمی گردد.

وی با اشاره به موفقیت های چشمگیر مراکز استانی صداوسیما در کسب عناوین نخست جشنواره های داخلی و خارجی طی سال های اخیر به ویژه امسال بیان نمود: در حوزه مستند دستاوردهای بسیار خوبی را شاهد هستیم که می تواند محملی برای توسعه گردشگری و ترویج آن باشد بعلاوه حوزه شعر و موسیقی مراکز هم ظرفیت دیگری هستند که قابلیت همکاری با وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی را در حوزه های مختلف دارند.

سید عباس فاطمی رئیس مرکز سیمای استان ها نیز در این نشست با ارائه گزارشی از فراوریات و ظرفیت مراکز استانی برای ترویج گردشگری مطرح کرد: هم اکنون پنج سریال در استان های مختلف در حال فراوری است که به صورت مستقیم به مسئله گردشگری مربوط می شوند.

وی اضافه کرد: ضروری است نگاه ها در حوزه میراث فرهنگی و گردشگری تغییر کند و اگر امکان حمایت اقتصادی کم است در حوزه پشتیبانی از همکاران ما در مراکز حمایت گردد تا با معرفی غیرمستقیم امکانات و منطقه ها توریستی، بتوانیم به گردشگری داخلی رونق بدهیم.

وی اضافه کرد: در حوزه آموزش و فرهنگ سازی هم باید کار ویژه ای تدارک دیده گردد که می تواند شامل فراوریات گزارشی، نمایشی و مستند باشد.

لازم به ذکر است در ابتدای این جلسه علیرضا آینه دار مدیر کل مرکز خراسان جنوبی گزارشی از فرایند پویش حل مسئله در این استان را ارائه کرد و حمید رضا زندی مدیرکل فضای مجازی معاونت امور استان ها نیز به ارائه گزارشی از اقدامات این اداره کل در فراوریمحتواهای ویژه برنامه های نوروزی مراکز استانی و شبکه شما پرداخت.

زندی با بیان اینکه برنامه های اداره کل فضای مجازی معاونت امور استان ها برای سفرهای نوروزی از 20 اسفندماه شروع می گردد گفت: برنامه های متنوعی با موضوع مراکز آبادان، خوزستان، کرمان و بعضی دیگر از استان ها در دستور کار قرار گرفته است و پویش های متنوعی نیز با موضوع راهیان نور به وسیله شبکه های اجتماعی راه اندازی خواهد شد.

منبع: دنیای سفر
انتشار: 11 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 11 اردیبهشت 1401 گردآورنده: bushehrherfa.ir شناسه مطلب: 1976

به "فراوری 5 سریال با موضوع گردشگری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فراوری 5 سریال با موضوع گردشگری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید