ارسال کتاب برای خریداران نمایشگاه مجازی کتاب رایگان است

به گزارش مجله بوشهری ها، در نشست خبری نمایشگاه مجازی کتاب تهران خبرهای مهمی منتشر شد

ارسال کتاب برای خریداران نمایشگاه مجازی کتاب رایگان است

به گزارش خبرنگاران و به نقل از خبرنگاران ، نشست خبری نمایشگاه مجازی کتاب تهران، صبح امروز در موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران با حضور ایوب دهقانکار رئیس نمایشگاه مجازی کتاب تهران و حسین صفری معاون فرهنگ و اقتصاد موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران برگزار شد.

در این مراسم، ایوب دهقانکار رئیس نمایشگاه مجازی کتاب تهران، درباره این رویداد فرهنگی گفت: تا به امروز بالغ بر هزار و 600 ناشر در نمایشگاه مجازی کتاب تهران ثبت نام کرده اند. ثبت نام حدود 200 ناشر قطعی نشده است و در مرحله تایید نهایی واقع شده است. امروز و فردا آخرین مهلت ثبت نام خواهد بود و به هیچ وجه مهلت ثبت نام تمدید نمی شود.

وی افزود: با همکاری ناشران کتاب های عرضه شده در نمایشگاه مجازی کتاب تهران، با بیست درصد تخفیف به مخاطبان ارائه می شود و ارسال کتاب برای خریداران کتاب رایگان است. مشمولان دریافت یارانه کتاب از جمله دانشجویان، طلاب و استادان کتاب می توانند از 18 دی ماه با مراجعه به سامانه کتاب خوب درخواست دریافت یارانه شان را ثبت کنند.

رئیس نمایشگاه مجازی کتاب تهران بیان نمود: دانشجویان، طلاب و استادان دانشگاه و حوزه باید درخواست خود را برای دریافت بن کتاب ثبت کنند. اهل قلم نیاز ندارند به سایت برای دریافت بن کتاب مراجعه کنند؛ بن کتاب آن ها براساس بانک اطلاعاتی موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران شارژ می شود.

دهقانکار ادامه داد: دانشجویان تا سقف 200 هزار تومان از یارانه کتاب برخوردار می شوند؛ 120 هزار تومان سهم دانشجو و 80 هزار تومان سهم معاونت فرهنگی است. استادان دانشگاه و طلاب هم تا سقف 400 هزار تومان از یارانه خرید کتاب بهره مند می شوند؛ 200 هزار تومان سهم استادان دانشگاه و 200 هزار تومان سهم معاونت فرهنگی است.

وی اظهار کرد: یارانه اهالی قلم طبق ضوابط سیستم رتبه بندی اهل قلم بین 200 تا 500 هزار تومان است. ناشران پس از تکمیل فرآیند ثبت نام در غرفه مجازی، لیست کتاب هایشان را تایید و موجودی کتاب هایشان را براساس واقعیت اعلام می کنند. هرگونه قصور و اهمالی از سمت ناشران می تواند در ذائقه خرید دیجیتال مردم تاثیر بگذارد. آمار تیراژها در سیستم به صورت اتوماتیک اصلاح می شود تا به صفر برسد. پس از جلسات اجرایی نحوه تحویل کتاب به پست را اعلام می کنیم و در مدت سه تا شش روز کتاب ها به مخاطبان تحویل داده می شود.

دهقانکار بیان نمود: برگزاری هشتاد نشست داخلی و خارجی برای نمایشگاه مجازی کتاب تهران در نظر گرفته شده است. 400 کارشناس داخلی و خارجی در این نشست ها سخنرانی می کنند و سایت نمایشگاه قابلیت حضور همزمان یک میلیون و 500 هزار کاربر را دارد. مخاطبان کتاب می توانند 24 ساعته از نمایشگاه مجازی کتاب تهران بازدید کنند.

رئیس نمایشگاه مجازی کتاب تهران افزود: هزینه برگزاری نمایشگاه مجازی کتاب، 90 درصد کمتر از برگزاری نمایشگاه حضوری کتاب تهران است. 15 میلیارد تومان اعتبار اختصاص یافته به یارانه نمایشگاه مجازی کتاب تهران است و بیشتر از این میزان نمی توانیم یارانه کتاب به مخاطبان بدهیم. تمام ناشران حتی آن هایی که در چهار سال اخیر فقط یک عنوان کتاب منتشر کردند، می توانند در نمایشگاه مجازی کتاب تهران ثبت نام کنند. ناشران می توانند فقط یک بار قیمت کتاب هایشان را که در نمایشگاه مجازی کتاب تهران عرضه می شود، تغییر دهند.

در ادامه، حسین صفری معاون فرهنگ و اقتصاد موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران، با اشاره به اینکه لینک کردن سامانه نمایش، فروش و بن کتاب دستاورد نمایشگاه مجازی کتاب جنوب استان کرمان بود، گفت: درگاه پرداخت نمایشگاه مجازی کتاب تهران تنها در سامانه نمایشگاه وجود ندارد و به هیچ عنوان پول نقد از خریداران کتاب گرفته نمی شود و امکان تحویل کتاب در اماکن عمومی وجود ندارد.

وی افزود: برخلاف اینکه تصور می کنند ناشران ما به روز نیستند و به صورت سنتی فعالیت می کنند، هزار و 600 ناشر در نمایشگاه مجازی کتاب تهران ثبت نام کرده اند. این یعنی تنها تعداد کمی از ناشران به صورت سنتی فعالیت می کنند. در بخش بین الملل نمایشگاه مجازی کتاب تهران نیز 87 ناشر شرکت کردند؛ از این میان 72 ناشر خارجی و 15 ناشر داخلی هستند. بخش بین الملل سه بخش ناشران داخلی، خارجی و تبادلات کتاب در سطح بین الملل را در برمی گیرد.

صفری بیان نمود: 130 میلیون تومان کتاب در نمایشگاه کتاب جنوب استان کرمان خریداری شد. در این نمایشگاه برای اختصاص بن کتاب به دریافت ایمیل نیاز داشتیم و با مشکل روبرو شدیم. از این رو یارانه کتاب در نمایشگاه مجازی کتاب تهران روی کد ملی افراد شارژ می شود.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 23 بهمن 1399 بروزرسانی: 23 بهمن 1399 گردآورنده: bushehrherfa.ir شناسه مطلب: 1367

به "ارسال کتاب برای خریداران نمایشگاه مجازی کتاب رایگان است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارسال کتاب برای خریداران نمایشگاه مجازی کتاب رایگان است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید