یارانه 800 هزار تومانی به کدام خانواده ها تعلق دارد؟

به گزارش مجله بوشهری ها، تهران (پانا) - به نظر می رسد مشمولان یارانه تازه همان افرادی هستند که یارانه معیشتی دریافت می نمایند.

یارانه 800 هزار تومانی به کدام خانواده ها تعلق دارد؟

به گزارش اقتصاد 24، یارانه خانوار ها قرار است از ماه آینده دو برابر گردد. اما به نظر می رسد کل یارانه پرداختی به مردم، نقدی نیست و قرار است بخشی به صورت نقدی پرداخت گردد و بخشی در قالب کالا یا بن کارت.

محسن رضایی جزئیات بیشتری از افزایش یارانه تازه در دی ماه اعلام ننموده، اما گفته طبق پیش بینی ها و برآورد ها به طور مثال یک خانوار چهار نفره رقمی معادل 800 هزار تومان یارانه می گیرد.

آنگونه که معاون مالی دولت خبر داده بخشی از این یارانه مانند گذشته به صورت نقدی پرداخت می گردد و بخش دیگر در قالب کالا و یا بن کارت.

افزایش یارانه ها و دو برابر شدن آن همان خبر خوشی است که محسن رضایی وعده اجرا شدن آن را داده بود. اما او گفته قرار بود از آذرماه ماه رقم یارانه ها دو برابر گردد، اما به دلیل مشکلاتی که در تهیه بن کارت ایجاد شد این فرایند به دی ماه منتقل شد.

گفته ای که نشان می دهد بخشی از این یارانه در قالب بن کارت پرداخت می گردد.

مشمولان یارانه تازه چه کسانی هستند

اما سوال مهم این است که یارانه تازه به چه کسانی تعلق می گیرد؟ رضایی اطلاعات دقیقی در این باره نداده است. اما به نظر می رسد که مشمولان یارانه تازه همان افرادی هستند که یارانه معیشتی می گیرند.

از طرف دیگر، در بودجه سال 1401 مساله پرداخت یارانه تازه در بودجه مطرح شده است. آنگونه که جعفر قادری، نماینده مجلس اعلام نموده یارانه تازه قرار است به هفت دهک اول جامعه پرداخت گردد.

در لایحه بودجه سال آینده هم مساله حذف یارانه نقدی سه دهک بالای درآمدی جامعه مطرح شده بود. یعنی قرار بود که یارانه سه دهک بالا حذف گردد و فقط هفت دهک پایین یارانه بگیرند.

از دو سه سال گذشته هم یاری های معیشتی و حمایتی دولت مشمول 60 میلیون نفر شده است. احتمالا همان هفت دهکی که جعفر قادری عنوان نموده بود.

بر این اساس به نظر می رسد که همان افرادی که تا پیش از این یارانه معیشتی یا همان یارانه بنزین را دریافت می کردند، می توانند از دی ماه منتظر افزایش یارانه باشند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 20 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 20 اردیبهشت 1401 گردآورنده: bushehrherfa.ir شناسه مطلب: 1986

به "یارانه 800 هزار تومانی به کدام خانواده ها تعلق دارد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یارانه 800 هزار تومانی به کدام خانواده ها تعلق دارد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید