کدام سهام سراشیبی سقوط را طی می کند؟

به گزارش مجله بوشهری ها، شاخص های سهام ایالات­ متحده با کاهش شدید سهام های فناوری به دلیل افزایش بازدهی خزانه داری باز شدند اما گلدمن ساکس با از دست دادن انتظارات سود با نزول سهام در بین بانک های بزرگ ظاهر شد.

کدام سهام سراشیبی سقوط را طی می کند؟

به گزارش خبرنگاران به نقل از عرب­ نیوز، گلدمن ساکس گفت: سود سه ماهه چهارم آن نسبت به سال قبل 13 درصد کاهش یافته است که دلیل آن آماده­ شدن بانک برای پرداخت بسته ­های سنگین حقوقی به کارکنان است.

سهام مایکروسافت نیز پس از اینکه گفت که شرکت سازنده بازی های ویدیویی اکتیویژن بلیزارد را به قیمت 69 میلیارد دلار خریداری می کند، سقوط کرده است.

میانگین صنعتی داوجونز با 250.05 واحد یا 0.70 درصد کاهش به 35661.76 واحد رسید.

شاخص سهام اس اندپی 500 با 30.61 واحد کاهش یا 0.66 درصد به 4632.24 واحد و نزدک مرکب با 211.92 واحد یا 1.42 درصد کاهش در شروع به 14681.83 واحد رسید.

سهام های فناوری حساس به نرخ، تحت فشار قرار گرفتند زیرا بازدهی خزانه داری دو ساله که انتظارات نرخ کوتاه مدت را دنبال می کند، برای اولین بار از فوریه 2020 از یک درصد عبور کرد. افزایش بازده اوراق قرضه معمولا بر سهام فشار وارد می کند زیرا سرمایه گذاران تخصیص دارایی های خود را دوباره ارزیابی می کنند.

در اواخر هفته، هیئت متشکل از اعضای سنای ایالات­ متحده قرار است لایحه ای را با هدف مهار فروشگاه های برنامه­ های کاربردی شرکت هایی از جمله اپل و آلفابت که به گفته برخی قانون گذاران کنترل بیش از حد بر بازار اعمال می کنند را مورد بحث و بررسی قرار دهد.

نظرسنجی ماهانه دویچه بانک نشان داد که بیشتر پاسخ دهندگان بر این باور بودند که سهام فناوری ایالات متحده در حباب به سر می برد زیرا سرمایه گذاران نسبت به حرکات سیاست تند و بازدهی بالاتر، بدبین هستند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 27 فروردین 1401 بروزرسانی: 27 فروردین 1401 گردآورنده: bushehrherfa.ir شناسه مطلب: 1960

به "کدام سهام سراشیبی سقوط را طی می کند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کدام سهام سراشیبی سقوط را طی می کند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید