کاهش 37 درصدی بارش ها در تهران، کاهش فشار تاثیری در کیفیت آب ندارد

به گزارش مجله بوشهری ها، مدیرعامل آب و فاضلاب استان تهران با اشاره به کاهش 37 درصدی بارش ها و کسری380 میلیون مترمکعبی مخازن سدهای استان تهران گفت: استان تهران تنها استانی است که به هیچ اسم قطع آب به صورت برنامه ریزی شده نداشته و جمعیت حدود 17 میلیون نفر را بی وقفه آب رسانی نموده و قطع آب پراکنده در بعضی نقاط استان ناشی از قطع برق بوده است.

کاهش 37 درصدی بارش ها در تهران، کاهش فشار تاثیری در کیفیت آب ندارد

محمدرضا بختیاری در گفت و گو با خبرنگاران، با بیان اینکه بیش از 800 پروژه با اعتباری افزون بر 9000 میلیارد تومان به وسیله شرکت آب و فاضلاب استان تهران در حال اجراست که تا انتها سال به بهره برداری می رسد، اظهار کرد: برای اجرای طرح ها و پروژه های عمرانی امسال 4000 میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده که پیش بینی می کنیم با این اعتبار پروژه هایی به ارزش 8000 میلیارد تومان تا آخر امسال به بهره برداری برسانیم.

وی با بیان این که 30 درصد ظرفیت آب و فاضلاب کشور در استان تهران واقع شده است، تاکید نمود: سال گذشته 13 هزار میلیارد تومان پروژه در بخش آب و فاضلاب در استان تهران به بهره برداری رسید.

مدیرعامل آب و فاضلاب استان تهران یا بیان این که در حال حاضر بیش از 300 پیمانکار در شرکت آب فاضلاب استان تهران مشغول فعالیت هستند تا پروژه های تازه را به بهره برداری برسانند، گفت: اجرای رینگ آب رسانی تهران از جمله پروژه هایی است که امسال بخش اعظمی از آن به بهره برداری می رسد و وارد مدار می گردد.

بختیاری درباره تاثیر کاهش فشار آب در اندازه کیفیت آب، اظهار کرد: این موضوع تاثیری در کیفیت ندارد، در بعضی منطقه ها تهران علی الخصوص منطقه یک که مصرف بالا می رود، کاهش فشار را اعمال می کنیم تا در بحث عدالت اجتماعی هم نقش داشته باشیم البته امسال این طرح را اجرایی نکردیم.

وی اضافه نمود: قاطعانه اعلام می کنم که آب تمامی شهر تهران کاملا سالم است و در هیچ نقطه ای نیترات آب تهران به بالای 50 نمی رسد و می توان گفت که این آب در سطح جهان بی نظیر است، سالیان قبل بحث این بود که در بالاشهر تهران مردم از آب سد و در جنوب تهران از آب چاه استفاده می نمایند.

مدیرعامل آب و فاضلاب استان تهران با بیان اینکه طرح رینگ قمر بنی هاشم و تصفیه خانه هفتم که اجرایی شده کیفیت آب در جنوب تهران ارتقا یافته است، گفت: مدول اول و دوم تصفیه خانه هفتم به طور کامل در اختیار جنوب تهران نهاده شد و باعث شد که بسیاری از منطقه ها جنوب تهران هم از آب سطحی بهره مند شوند، اگرچه هنوز تفاوت هایی وجود دارد اما با برنامه هایی که داریم و تکمیل رینگ تا 6 سال آینده در تمام تهران یک نوع آب استفاده خواهد شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 30 شهریور 1400 بروزرسانی: 30 شهریور 1400 گردآورنده: bushehrherfa.ir شناسه مطلب: 1740

به "کاهش 37 درصدی بارش ها در تهران، کاهش فشار تاثیری در کیفیت آب ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش 37 درصدی بارش ها در تهران، کاهش فشار تاثیری در کیفیت آب ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید