کاهش زمان ذخیره بنزین در کارت های سوخت تکذیب شد

به گزارش مجله بوشهری ها، تهران (پانا) - با نزدیک شدن به زمان واریز سهمیه بنزین در آبان ماه، شایعاتی مبنی بر کاهش ذخیره بنزین در کارت های سوخت در شبکه های اجتماعی به گوش می رسد، موضوعی که البته از سوی سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی تکذیب می گردد.

کاهش زمان ذخیره بنزین در کارت های سوخت تکذیب شد

به گزارش ایرنا، آبان ماه سال گذشته بود که بنزین با هدف کنترل مصرف و ایجاد فرصت برای صادرات، سهمیه بندی شد. با این اقدام، بنزین سهمیه ای 1500 تومان و بنزین آزاد نیز 3 هزار تومان قیمت گذاری شد.

در آن موقع تصمیم بر آن شد تا 6 ماه سهمیه بنزین در کارت های سوخت قابل ذخیره باشد و افراد با مدیریت مصرف، سهمیه بنزین را برای مواردی مانند مسافرت ذخیره نمایند.

اما همانگونه که کرونا به عنوان مهمان ناخوانده بسیاری از مناسبات مالی و اجتماعی را تغییر داد، سهمیه بنزین نیز از شر این ویروس در امان نماند.

شیوع کرونا در ایران که از اسفند شروع شده، باعث شد تا مسافرت های نوروزی نسبت به سال قبل آن کاهش داشته باشد. همچنین سهمیه بنزین نوروزی نیز به کارت ها واریز نشد و مقرر شد با عادی شدن شرایط، این سهمیه راهی کارت های سوخت گردد.

از سوی دیگر، محدودیت های ایجاد شده برای مقابله با کرونا نیز مصرف بنزین در کشور را به شدت کاهش داد و حتی در روزهایی به حدود 40 میلیون لیتر در روز رساند.

این در حالی بود که تا پیش از سهمیه بندی و شیوع کرونا مصرف به حدود 90 میلیون لیتر در روز نیز رسیده بود.

این عوامل باعث شد تا افرادی که سهمیه بنزین خود را از آبان سال 98 مصرف نکرده بودند، نگران حذف این سهمیه از کارت های سوخت با سررسید شدن 6 ماه باشند.

از همین رو دولت تصمیم گرفت تا سقف ذخیره بنزین را از اردیبهشت ماه به جای 6 ماه به 9 ماه تغییر دهد.

سقفی که تا امروز نیز رعایت شده و تغییری در آن ایجاد نشده است. با این حال با نزدیک شدن به زمان واریز سهمیه بنزین آبان، شایعاتی مبنی بر کاهش سقف ذخیره بنزین در کارت های سوخت به گوش می رسد.

شایعاتی که البته از سوی سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران تکذیب می گردد.

فاطمه کاهی با بیان اینکه تصمیمی برای تغییر در میزان ذخیره بنزین در کارت های سوخت گرفته نشده، گفت: تغییر در این مورد به شدت تکذیب می گردد.

وی تاکید نمود: هر تصمیمی در این رابطه در سایت این شرکت اطلاع رسانی خواهد شد.

در شرایط فعلی که شاهد موج دوم شیوع کرونا در کشور هستیم، توجه به این قبیل شایعات می تواند به افزایش تردد و مراجعه به پمپ بنزین ها منجر گردد که زمینه را برای شیوع بیشتر این ویروس فراهم می نماید.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 29 آبان 1399 بروزرسانی: 29 آبان 1399 گردآورنده: bushehrherfa.ir شناسه مطلب: 1205

به "کاهش زمان ذخیره بنزین در کارت های سوخت تکذیب شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش زمان ذخیره بنزین در کارت های سوخت تکذیب شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید