پیش بینی ناامید کننده گلدمن ساکس درباره رشد مالی آمریکا

به گزارش مجله بوشهری ها، خبرنگاران: بانک آمریکایی گلدمن ساکس پیش بینی نموده است که رشد مالی آمریکا در شش ماه نخست 2020 میلادی به شدت کاهش خواهد یافت.

پیش بینی ناامید کننده گلدمن ساکس درباره رشد مالی آمریکا

به گزارش مجله بوشهری ها، بانک گلدمن ساکس در تازه ترین گزارش خود پیش بینی نموده است که شیوع ویروس کرونا موجب کاهش رشد مالی آمریکا طی سه ماه نخست و دوم 2020 خواهد شد.

بر اساس این گزارش بانک گلدمن ساکس پیش بینی نموده است که رشد واقعی مالی آمریکا در سه ماه نخست سال جاری صر خواهد بود. این رقم در گزارش قبلی این بانک 0.7 درصد اعلام شده بود.

رشد مالی آمریکا در سه ماه دوم سال جاری نیز به منفی 0.5 درصد خواهد رسید، این رقم پیش از این صفر درصد اعلام شده بود.

البته گلدمن ساکس پیش بینی نموده است که رشد مالی آمریکا در سه ماه سوم به 3 درصد افزایش یابد، این رقم در گزارش قبلی یک درصد اعلام شده است.

این بانک اعلام نمود: انتظار داریم که فعالیت های مالی آمریکا در باقی مانده مارس و آوریل به خاطر نگرانی های مربوط به کرونا به شدت کاهش یابد چرا که این بحران موجب کاهش هزینه ها مثل سفر، تبلیغات و تفریحات و فعالیت رستوران ها خواهد شد.

ویروس کرونا می تواند علاوه بر کاهش شدید هزینه های مصرفی، چرخه فراوری و عرضه کالاها را نیز با اختلال جدی روبرو کند.

پیش بینی می شود فعالیت های مالی آمریکا پس از آوریل با رونق روبرو شده و در شش ماه دوم با رونق همراه شود. البته این مساله تاحد زیادی بستگی به کنترل و کاهش سرعت شیوع ویروس کرونا خواهد داشت.

پیش بینی گلدمن ساکس این است که رشد مالی آمریکا در سه ماه چهارم سال جاری به 4 درصد خواهد رسید. این رقم پیش از این 2.25 درصد پیش بینی شده بود.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 16 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bushehrherfa.ir شناسه مطلب: 802

به "پیش بینی ناامید کننده گلدمن ساکس درباره رشد مالی آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی ناامید کننده گلدمن ساکس درباره رشد مالی آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید