پکن: با مداخله خارجی در ونزوئلا مخالف هستیم

به گزارش مجله بوشهری ها، وزیر خارجه و معاون رئیس جمهور چین در ملاقات با وزیر خارجه ونزوئلا در پکن بر حل و فصل صلح آمیز مسئله ونزوئلا و مخالفت با مداخله خارجی در امور این کشور را تأکید کردند.

پکن: با مداخله خارجی در ونزوئلا مخالف هستیم

با قیمت تور چین نوروز 99 سفری خاطره انگیز را تجربه کنید و از قدیمیترین تاریخچه آسیا دیدن کنید.

به گزارش گروه بین الملل مجله بوشهری ها، وانگ کیشان معاون رئیس جمهور چین امروز (پنجشنبه) در ملاقات با خورخه آریزا وزیر امور خارجه ونزوئلا در پکن از حل و فصل صلح آمیز مناقشه در ونزوئلا حمایت کرد.

بنا به گزارش پایگاه خبری سی جی تی ان، معاون رئیس جمهور چین ضمن ابراز تمایل کشورش به تقویت ارتباط و هماهنگی با ونزوئلا به منظور توسعه مشارکت جامع و راهبردی دو کشور توضیح داد که پکن از حل و فصل صلح آمیز مسئله ونزوئلا حمایت می نماید و مخالف مداخلات خارجی در امور داخلی این کشور است.

طبق این گزارش، وانگ ضمن تأکید بر روابط محبت آمیز و نزدیک چین و ونزوئلا گفت که پکن همواره مخالف مداخله نیروهای خارجی در تمامی امور داخلی ونزوئلا بوده است.

وانگ یی وزیر امور خارجه چین نیز امروز در ملاقات با همتای ونزوئلایی خود بر حمایت پکن از حل و فصل مسئله کنونی ونزوئلا تأکید کرد و متعهد شد که به حمایت از هدف منصفانه دولت و مردم ونزوئلا در محافظت از استقلال و حاکمیت ملی کشورشان ادامه دهد.

وزیر خارجه چین با تأکید بر این موضوع که آریزا اولین وزیر خارجه ای محسوب می گردد که در سال 2020 از چین ملاقات نموده است، گفت که این سفر، نمایانگر روابط نزدیک و محبت آمیز میان دو کشور ونزوئلا و چین است.

این دیپلمات ارشد چینی با اشاره به سیاست های یکجانبه گرایی و فشار حداکثری آمریکا در قبال کشورهای دیگر ادامه داد که سال گذشته به واسطه بروز سیاست های یکجانبه گرایی، سال پرچالشی برای ونزوئلا و همچنین تمامی دنیا بود. وی توضیح داد که سیاست فشار حداکثری که شامل تحریم ها نیز می گردد، هرگز به حل مسئله ونزوئلا یاریی نمی نماید.

وی سپس ادامه داد: چین همواره از راه چاره های صلح آمیز برای مسائل به وسیله گفت وگو و رایزنی حمایت می نماید. ما معتقدیم که مردم و دولت ونزوئلا قادرند که خودشان به مسائلشان رسیدگی نمایند.

وزیر خارجه چین همچنین تأکید کرد که پکن از ونزوئلا در حفاظت از حاکمیت ملی و استقلال، عزت ملی، ثبات اجتماعی و توسعه مالی حمایت می نماید.

این دیپلمات چینی توضیح داد که پکن همچنان به ایفای نقش سازنده در پیشبرد راه چاره سیاسی فراگیر مسئله ونزوئلا ادامه می دهد.

از طرف دیگر آریزا نیز ضمن تقدیر از حمایت و یاری چین گفت که ونزوئلا همچنان به حمایت قاطعانه از منافع چین ادامه می دهد.

بهمن ماه سال گذشته خوان گوآیدو در اقدامی غیرقانونی خودش را به عنوان رئیس جمهور موقت ونزوئلا به رسمیت شناخته و ادامه دولت مادورو را که تنها چند ماه پیش از آن با رأی بالای مردم ونزوئلا مجددا به ریاست جمهوری انتخاب شده بود، غیرقانونی اظهار داشت. پس از آن نیز، واشنگتن با وضع تحریم هایی علیه کاراکاس، تمام کوشش خود را برای برکنار کردن دولت مادورو از قدرت به کار گرفت و در مرداد ماه امسال به همین دلیل تمامی دارایی های دولت ونزوئلا در آمریکا را مسدود کرد.

دولت آمریکا در جدیدترین مورد از کوشش های خود برای اعمال فشار به دولت مادورو، دوشنبه هفته جاری، تحریم های جدیدی علیه هفت نفر از مقام های دولت نیکلاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا اعمال کرد.

با اینحال، کوشش های واشنگتن برای تشدید فشار علیه دولت ونزوئلا به امید برکنار کردن مادورو از قدرت، تاکنون نتیجه ای در برنداشته است و مادورو با حمایت مردم کشورش همچنان بعنوان رئیس جمهور قانونی ونزوئلا در قدرت باقی مانده است.

ق

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 6 بهمن 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: bushehrherfa.ir شناسه مطلب: 523

به "پکن: با مداخله خارجی در ونزوئلا مخالف هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پکن: با مداخله خارجی در ونزوئلا مخالف هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید