پرواز مستقیم اکتائو - گرگان برقرار می شود

به گزارش مجله بوشهری ها، تهران - خبرنگاران - خبرگزاری قزاقستان (کازینفُرم) روز چهارشنبه گزارش داد که نخستین خط پروازی میان این کشور و ایران توسط هواپیمایی پویا ایر ایران از گرگان به آکتائوی راه اندازی می شود.

پرواز مستقیم اکتائو - گرگان برقرار می شود

این گزارش به نقل از کمیته هواپیمایی غیرنظامی جمهوری قزاقستان اعلام کرد که براساس تفاهمنامه ای که پیش از این میان دو کشور امضاء شده بود، طبق برنامه ریزی های به عمل آمده قرار است این خط هوایی از بهار امسال پروازهای مستقیم از گرگان به آکتائو را آغاز کند.

براساس این گزارش، این پرواز قرار است دو بار در هفته توسط هواپیمایی غیرنظامی امبرائر-145 انجام گیرد.

کازینفرم هدف از راه اندازی این نخستین خط هوایی میان دو کشور را ایجاد زمینه توسعه روابط تجاری و اقتصادی بیشتر میان ایران و قزاقستان و نیز فراهم سازی شرایط برای افزایش حجم مراودات ملت های دو کشور ارزیابی کرد.

به گزارش مجله بوشهری ها، تاکنون هیچ پرواز مستقیمی بین دو کشور ایران و قزاقستان برقرار نبوده است و تجار، فعالان اقتصادی و مسافرین دو کشور همیشه از طریق کشورهای همسایه و یا دیگر روش های حمل و نقل بین دو کشور تردد می کردند.

27 مهرماه امسال بود که استاندار گلستان در رأس هیئتی از مدیران، تجار و فعالان اقتصادی و بازرگانی استان به استان منگستائو قزاقستان سفر کرده بود.

آن سفر در جهت توسعه همکاری های تجاری، صنعتی، معدنی، کشاورزی، علمی آموزشی، فرهنگی و حمل و نقل مسافری (ریلی، هوایی، اتوبوس دریایی) و با هدف برقراری مناسبات اقتصادی بلندمدت، تقویت و گسترش روابط و همکاری های دوجانبه انجام شد.

توسعه کریدور ریلی ایران ـ ترکمنستان ـ قزاقستان یکی دیگر از محورهای توافقات استانداران گلستان و منگستائو بود که مقرر شد جهت بسط و گسترش آن تسهیلاتی در نظر گرفته شود.

آساق**1378**1663

منبع: ایرنا
انتشار: 30 خرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bushehrherfa.ir شناسه مطلب: 73

به "پرواز مستقیم اکتائو - گرگان برقرار می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرواز مستقیم اکتائو - گرگان برقرار می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید