نیوزیلند؛ مهمانی، رستوران، خرید و بغل کردن، شروع دوباره زندگی در کشور بدون کرونا

به گزارش مجله بوشهری ها، نیوزیلند همچنین یکی از اولین کشورهایی خواهد بود که به مردم اجازه ورود بدون محدودیت را به استادیوم ها برای تماشای ورزش های حرفه ای خواهد داد.

نیوزیلند؛ مهمانی، رستوران، خرید و بغل کردن، شروع دوباره زندگی در کشور بدون کرونا

نیوزیلندی ها امروز یکدیگر را بوسیدند و در آغوش گرفتند. آنها به خرید رفتند و برای مهمانی های خود برنامه ریزی کردند و پس از سه ماه برای اولین بار تمامی محدودیت های رفت و آمد در این کشور را پایان دادند. این در حالیست که بخش زیادی از دنیا درگیر بیماری ناشی از ویروس کووید-19 است.

مشتریان و کارمندان یک روز پس از حذف مقررات مربوط به ایزوله سازی در یک کافه در نلسون شهری در جنوب نیوزیلند/ عکس: رویترز

نیوزیلند یه عنوان کشور 5 میلیون نفری در جنوب اقیانوس آرام در روز دوشنبه گفت که دیگر ویروس کرونا ندارد. این کشور یکی از اولین کشورهایی است که به حالت عادی و زندگی قبل از کرونا بازگشته است.

در این کشور دیگر خبری از محدودیت برای رفتن به کافه، مجتمع تجاری، استادیوم، کلوپ های شبانه و دورهمی های شخصی نیست. زندگی نیوزیلندی ها در بیشتر مناطق این کشور به حالت عادی باز می شود.

استیو پرایس ساکن شهر ولینگتون پایتخت نیوزیلند در این باره می گوید: من مدام در خیابان ها راه می روم و افراد بیشتری را در مقایسه با ماه قبل می بینم.

مردم خرید می کنند، در سالن های غذاخوری دیده می شوند و دست در دست هم در خیابان ها راه می فرایند. دیدن آنها بسیار لذت بخش است.

مردم برای پیاده روی بیشتر در از ماه قبل در خیابان ها هستند/ عکس: رویترز

نیوزیلندی ها از بحران این بیماری دنیای بیرون آمده اند اما دولت ها و اقتصادهای بزرگی مانند برزیل، بریتانیا، هند و آمریکا همچنان و به شدیدترین شکل با ویروس مبارزه می کنند.

در ماه های اخیر قوانین محدود کننده برای رفت و آمد در نیوزیلند با شدت زیاد اجرایی شد. حدود 7 هفته تمامی مشاغل بخش های غیراساسی در نیوزیلند تعطیل شدند و مردم در خانه ماندند.

کتی الیس صاحب کافی شاپ موجو در ولینگتون در این باره گفت: در کافی شاپ تمامی اقدامات برای فاصله گذاری اجتماعی را از بین بردیم.

الیس افزود: این موضوع اجازه می دهد مشتریان بیشتری با خیال راحت به کافه بیایند. این اطمینان خاطر باعث می شود احساس راحتی کنیم و زندگی معمولی تری داشته باشیم.

بسیاری از مدارس نیز دانش آموزان را برای بازی و لذت از هوای خوب به فضای آزاد بردند.

دانش آموزان با نظارت معلمان در حال بازی در فضای آزاد در اولین روز پس از پایان کرونا در شهر نلسون نیوزیلند/ عکس: رویترز

دفاتر کار دوباره باز شده اند و مترو و اتوبوس ها پر از مسافر هستند.

در کنار در ورودی بسیاری از دفاتر کار و فروشگاه ها همچنان مواد ضدعفونی کننده دست وجود دارد، هرچند استفاده از آنها دیگر اجباری نیست.

کلاپ ها بخش پایکوبی خود را باز کرده اند و از روز جمعه پذیرای مشتریان خود خواهند بود.

یکی از کاربران توییتر با هشتگ#کووید فری نیوزیلند (نیوزیلند بدون کووید) در حساب کاربری خود نوشت: امروز فهمیدم... می توانم کسی را در آغوش بگیرم.

نیوزیلند همچنین یکی از اولین کشورهایی خواهد بود که به مردم اجازه ورود بدون محدودیت به استادیوم ها برای تماشای ورزش های حرفه ای را خواهد داد. پیش بینی می شود هزاران نفر از مردم این کشور در کنار یکدیگر به تماشای مسابقه راگبی داخلی بپردازند.

جسیندا آردرن نخست وزیر این کشور که به دلیل رهبری خود در طول بیماری دنیای مورد تحسین قرار گرفته دیروز با شادی از پیروزی کشورش در برابر کرونا سخن گفت و افزود: برای این خوشحالی کمی پایکوبییدم.

اشلی بلوم فیلد وزیر بهداشت نیوزیلند که قرنطینه و تعطیلی های سرسختانه در این کشور را مدیریت کرد در این باره گفت: وقت آن است که کمی زندگی کنیم.

عابری پیاده در اولین روز پس از پایان قرنطینه و محدودیت های رفت و آمد در نیوزیلند/ عکس: رویترز

وزیر بهداشت در روز گذشته در یک کنفرانس خبری به مجله بوشهری ها گفت: الان زمان آن است که به خریدهای داخلی برویم و از تمام خدمات کشور لذت ببریم.

اما او این نظر خود را با چند هشدار به پایان برد.

وی افزود: هنوز هم این بیماری دنیای درآن سوی مرزهای ما وجود دارد و ما باید برای دستاورد کنونی خود تمام تلاش مان را انجام دهیم.

--

--

منبع: عصر ایران
انتشار: 27 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bushehrherfa.ir شناسه مطلب: 1011

به "نیوزیلند؛ مهمانی، رستوران، خرید و بغل کردن، شروع دوباره زندگی در کشور بدون کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نیوزیلند؛ مهمانی، رستوران، خرید و بغل کردن، شروع دوباره زندگی در کشور بدون کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید