نمایش 33 تابلو در طرح هایی در سفر و اقامت های کوتاه

به گزارش مجله بوشهری ها، مجموعه ای از آثار دوره های مختلف نقاشی های داریوش طایفه مهاجر در یک نمایشگاه انفرادی به نمایش گذاشته می گردد.

نمایش 33 تابلو در طرح هایی در سفر و اقامت های کوتاه

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی این نمایشگاه، طرح هایی در سفر و اقامت های کوتاه مجموعه ای از 33 طرح و نقاشی است که به نوعی، نمایشی از ادوار گوناگون کار و هنر طایفه مهاجر را در خود جمع نموده است. از این هنرمند که در حال حاضر ساکن فرانسه است، تا کنون آثار متعددی را در گالری های فرانسه و ایتالیا به نمایش درآورده است.

داریوش طایفه مهاجر از نسل نقاشان دهه های 40 و 50 شمسی است که در جست وجوی زبان و بیانی مدرن در نقاشی به آزمودن تجربه های نو پرداخته اند. نقاشی های او به دلیل نگاه شخصی و متمایزش به سوژه هایی که اغلب انسان و حیوان را شامل می گردد، نمایشی از سبک ویژه او است. بهره گیری از بعضی مولفه های تصویری که ریشه در نگارگری ایرانی دارد و نشاندن آن در بستری مدرن، از ویژگی های آثار این هنرمند است.

طایفه مهاجر نخستین بار در سال 88 مجموعه ای از آثار خود را در ایران و در گالری دی به نمایش گذاشت و پس از آن در سال های 89 و 90 دو نمایشگاه بعدی اش را نیز در همان گالری برپا کرد. طرح هایی در سفر و اقامت های کوتاه چهارمین حضور این نقاش در ایران است.

او درباره سبک و مضمون آثاری که در این مجموعه ارائه نموده است، گفت: آثاری که در این مجموعه ارائه شده، به نوعی تصویری از همه سال هایی است که کار نموده ام، از نقاشی هایی مربوط به 35 سال پیش تا کارهای اخیر، همه در این مجموعه جا گرفته است. درباره مضمون و تکنیک مجموعه هم باید بگویم که آنچه در این سال ها به دنبال آن بوده ام و نوعی بیان ساده و موجز در نقاشی است، در این 33 کار وجود دارد.

داریوش طایفه مهاجر متولد 1323 در تهران است. او تحصیلات دانشگاهی خود را در رشته معماری تا مقطع کارشناسی ارشد در دانشکده هنرهای تزئینی پی گرفت و پس از خروج از ایران، این رشته را تا مقطع دکتری در فلورانس ایتالیا ادامه داد. معماری، تئاتر و هنرهای نمایشی از جمله علایق طایفه مهاجر در دوران تحصیل در ایتالیا بود، با این همه، نقاشی را که از دیرباز شیفته و دلبسته آن بود، ادامه داد.

نمایشگاه طرح هایی در سفر و اقامت های کوتاه از 19 تا 30 آذرماه از ساعت 15 تا 20 در گالری هنر امروز به نشانی ابتدای پاسداران، ضلع جنوب شرقی، پل ضرابخانه (شریعتی ـ همت)، بوستان دهم، پلاک 36، شماره 2 میزبان علاقه مندان خواهد بود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 23 بهمن 1398 بروزرسانی: 7 بهمن 1399 گردآورنده: bushehrherfa.ir شناسه مطلب: 570

به "نمایش 33 تابلو در طرح هایی در سفر و اقامت های کوتاه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نمایش 33 تابلو در طرح هایی در سفر و اقامت های کوتاه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید