مجتمع رسیدگی به دعاوی تجاری راه اندازی می شود

به گزارش مجله بوشهری ها، به گزارش تجارت نیوز، علی فیروزی با اعلام این خبر داشت: در حال حاضر هر سه طرف یعنی اتاق بازرگانی ایران، قوه قضائیه و وزارت امور اقتصادی و دارایی، با تشکیل مجتمع قضائی دعاوی تجاری موافقت کرده اند و رئیس قوه قضائیه نیز دستورات لازم را داده است.

مجتمع رسیدگی به دعاوی تجاری راه اندازی می شود

رئیس مرکز ملی مطالعات و پایش بهبود فضای محیط کسب و کار وزارت اقتصاد و دارایی اضافه کرد: با توجه به انجام هماهنگی ها، امیدواریم به زودی این مجتمع راهاندازی شود که البته قاعدتاً باید طی سه ماه اول امسال این مجتمع فعال شود.

وی ادامه داد: مقرر شده در این مجتمع، شورای حل اختلاف، دادگاه بدوی و دادگاه تجدیدنظر مستقر شود.

فیروزی با اشاره به لزوم راه اندازی مجتمع قضائی دعاوی تجاری، گفت: در حال حاضر دعاوی مرتبط با امور بازرگانی و تجارت در دادگاه های عمومی انجام می شود؛ این در حالی است که با توجه به تخصصی بودن امور مربوط به تجارت، اینطور پیش بینی شده است که قضات، دادستان، دادیار و تمامی افراد مشغول به کار در مجتمع قضائی دعاوی تجاری متخصص حوزه تجارت باشند تا نتایج مقبول تر باشد.

رئیس مرکز ملی مطالعات و پایش بهبود فضای محیط کسب و کار وزارت اقتصاد و دارایی اضافه کرد: با تشکیل این مجتمع، مدت زمان رسیدگی به دعاوی به شدت کاهش می یابد؛ تجربه این موضوع را در کرمانشاه داشتیم و آنجا راضی بودند.

وی گفت: همچنین با توجه به اینکه یکی از نماگرهایی که در شاخص جهانی سهولت انجام کسب و کار وجود دارد نماگر اجرای قراردادهاست، راه اندازی این مجتمع خود به خود روی این شاخص تأثیر می گذارد.

منبع: مهر

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 14 خرداد 1399 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: bushehrherfa.ir شناسه مطلب: 864

به "مجتمع رسیدگی به دعاوی تجاری راه اندازی می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مجتمع رسیدگی به دعاوی تجاری راه اندازی می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید