مناسب ترین زمان برای سفر به کانادا چه فصلی است؟

به گزارش مجله بوشهری ها، همواره تور کانادا یکی از مقاصد پر هوادار برای گردشگران است سوالی که فکر بسیاری از مسافران تور کانادا را در گیر خود نموده است برترین زمان سفر به این کشور زیبا می باشد.

مناسب ترین زمان برای سفر به کانادا چه فصلی است؟

کانادا کشور بسیار پهناور است که در یک فصل خاص هر شهر آن شرایط آب و هوای مخصوص به خود را دارد. به علت همین گستردگی، شرایط مالی و آب و هوایی بسیار متفاوتی دارد. بعنوان مثال شرایط آب و هوای یک ماه در شهر ونکوور کاملا متفاوت از آب و هوای همان ماه در تورنتو یا مونترال است.و همین تنوع آب و هوایی باعث میگردد که شما هر زمانی از سال را برای سفر تور کانادا انتخاب کنید ما شما را هدایت میکنیم کدام تور مناسب شما است و در کمترین زمان ممکن ویزای کانادا را برای شما و عزیزانتان اخذ نماییم.

دیدگاه کلی به آب و هوای کانادا

بسیاری از مسافران کانادا را کشوری مطلقا سرد تصور مینمایند که فقط در فصل تابستان باید به آن سفر کرد.برای مسافرت در هر یک از چهار فصل به کانادا جنبه های مثبت و منفی زیادی وجود دارد. به طور کلی، ماه های تابستان محبوب ترین زمان برای سفر به کانادا هستند، اما چندان مهم نیست که چه زمانی را برای سفر به کانادا انتخاب می کنید، زیرا همیشه با برخی مزایا (ارزان بودن پروازها و هتل ها، تعداد کمتر جمعیت) و برخی معایب (سرمای سخت هوا) روبرو خواهید بود.

با توجه به اینکه آب و هوای کانادا سرد و قطبی است. شهرهای انتاریو و مونترال از نقاط گرم کانادا محسوب می شوند، این شهرها دارای زمستان های سرد و تابستان های گرم و مرطوب می باشند. به همین علت فصل های بهار و پاییز برترین زمان سفر به این شهرها و لذت بردن از طبیعت خارق العاده زیبا و بکر کانادا محسوب می شوند.

فصل بهار

یکی از برترین فصل های تور کانادا فصل بهار است زیرا این فصل مناسب ترین فصل برای لذت بردن از پارک های تورنتو و مونترال است.ولی این نکته را باید بخاطر داشت که بارندگی در این فصل زیاد است و باید لباس مناسب و چتر به همراه داشت. زیبایی این فصل بقدری زیاد است که مسافرین تور کانادا بارندگی را نادیده میگیرند زیرا منظره ها زیبا و آب و هوای بسیار عالی و رمانتیک باعث می گردد مسافرین بهار را برای سفر تور کانادا انتخاب می نمایند.فصل بهار برای گردشگران تور کانادا فصل شیرینی است، زمانی عالی برای بازدید از کانادا می باشد دمای میانگین حدبیشتری این فصل، بین 10 تا 15.6 درجه سانتی گراد و آب و هوا برای گشت و گذار در بیشتر شهرهای کانادا عالی است.البته یادتان نرود در چمدان خود لباس گرم هم به همراه داشته باشید، زیرا دما ممکن است برخی اوقات در این فصل نیز افت کند (به خصوص پس از غروب آفتاب).فصل بهار بعلاوه یک زمان ایده آل برای پیدا کردن هتل هایی با قیمت معقول، قبل از رسیدن جمعیت گردشگران تابستانی است.

فصل تابستان

برترین و زیباترین فصل برای سفر به کانادا تابستان است زیرا شرایط آب و هوایی بسیار متناسب و ایده ال است.متداول ترین زمان برای بازدید از کانادا در ماه های ژوئیه و آگوست (تیر و مرداد) است، بنابراین احتمالا در طول این ماه ها با هزینه های حمل و نقل بالاتر و خدمات گرانتر هتل ها روبرو خواهید بود.

چون کشور کانادا بسیارپهناور است و شهرهای مختاف آن از هم فاصله دارند. شما میتوانید با کارشناسان ایران کانادا تور در ارتباط باشید تا شما را به طور دقیق هدایت نمایند کدام شهر برای سفرتان در فصل تابستان مناسب تر است.آب و هوای تابستان در کانادا بسته به شهری که در آن هستید فرق دارد. در طول تابستان، مردم از سراسر جهان برای لذت بردن از جاذبه های توریستی کانادا در آب و هوای آفتابی و گرم سفر می نمایند. انجام برخی فعالیت ها در فضای باز مانند کمپینگ و پیاده روی در سراسر کانادا محبوب هستند، ولی در تابستان منطقه ها شهری نیز برای مسافرین مجذوب کننده بوده و مردم زیادی در شهرهای مختلف گرد هم می آیند.بدیهی است که بخش های شمالی، مانند قلمروهای کانادا و یا استان نیوفاندلند و لابرادور، خنک تر هستند و جزو مقاصد پر متقاضی می باشند.فصل پیک یا شلوغ در کانادا معمولا در طول تابستان، به ویژه در اواخر جون تا سپتامبر، زمانی که آب و هوا گرم است، و مدارس تعطیل هستند، اتفاق می افتد. در حالی که در بخش های روستایی کانادا جمعیت کمتری را مشاهده خواهید کرد، اگر قرار است مقصد های توریستی محبوب مانند تور ونکوور،تور مونترال وتور تورنتو را رزرو کنید، باید تا می توانید زود این کار را انجام بدهید. علاوه بر این، بسیاری از پارک های ملی کشور کانادا در طول تعطیلات تابستان جمعیت زیادی را خواهید دید، و در همین ایام هم قیمت هتل و مسافرت افزایش پیدا خواهد نمود.

فصل پاییز

اگر شرایط محدود نماینده(تحصیل،شرایط کاری خاص و…) برای مسافرت ندارید برترین زمان سفر برای شمافصل پاییز از اواخر سپتامبر در کانادا شروع می گردد، هوا در این فصل خنک می گردد و نه خبری از سرمای زمستان است نه گرما و شلوغی جمعیت در تابستان. برگ های رنگارنگ و طبیعت زیبای پاییز در مونترال و تورنتو، این فصل را به یکی از محبوب ترین فصل ها برای گردشگران تور کانادا تبدیل نموده اند.

فصل زمستان

تا نام کشور کانادا می آید اولین نکته ایی که فکر همه افراد را تحت تاثر قرار میدهد سردی هوای این کشور است و عموم مردم کانادا را کشوری سرد می دانند. کانادا زمستان های سرد و طولانی دارد. دمای هوا در این فصل در بیشتر نقاط کشور و بعلاوه شهرهای تورنتو و مونترال زیر صفر است. ازآنجایی که زمستان در کانادا سردتر از زمستان های معمول در بیشتر نقاط جهان است، اگر می خواهید در این فصل به کانادا سفر کنید، همراه داشتن لباس گرم لازم است. خوب است بدانیم مونترال قدیم، یکی از محبوب ترین مقاصد کانادا؛ در فصل زمستان بسیار کم جمعیت و کم مسافر است تا حدی که حتی برخی از مغازه دارها کسب و کار خود را تعطیل می نمایند. اگر چه در ماه های زمستان، در شهر مونترال منطقه ها زیادی جهت بازدید وجود دارد و فعالیت ها در آن جریان دارد، ولی اگر هدفتان بازدید از مونترال قدیم است بهتر است در ماه های گرمتر به این منطقه سفر کنید.

زمستان ها در سرتاسر کشور به جز خط ساحلی بریتیش کلمبیا، سرد و طولانی است. در سایر نقاط، مانند شرق کانادا، دمای زیر صفر و بارش برف تا 8 اینچ (20 سانتی متر) اتفاق عجیبی نیست. در ساحل غربی، بهار با خاتمه ماه فوریه شروع می گردد و آخرین صداهای دمای یخ زدن را می شنوید. بارش برف می تواند در ارتفاعات بالاتر، به خصوص در اسکی ریزروت هایی مانند Banff یا Whistler، در ماه می ادامه یابد.

برترین زمان تور کانادا با توجه به بودجه شما

همانطور که به طور کامل شرایط آب و هوایی در هر فصل کانادا گفته شده و شما میتوانید انتخاب کنید کدام فصل و یا ماه سال را برای سفر انتخاب کنید.

یکی از ایتم های مهمی که در انتخاب تور کانادا باید در نظر گرفته گردد شرایط مالی می باشد شما میتوانید با مشورت با مشاورین خبرنگاران، توری ارزان را انتخاب کنید و بتوانید براحتی ویزای توریستی کانادا خود را اخذ نمایید و سفری بیاد ماندنی برای خود فراهم سازید. اگر جهت انتخاب زمان و برنامه ریزی سفر خود، دستتان باز است و قصد کمی صرفه جویی مالی نیز دارید می توانید خارج از فصل های پرگردشگر از کانادا بازدید نمایید. زیرا بیشتر مردم تمایل دارند در فصل هایی مانند تابستان به کانادا سفر نمایند که شرایط آب و هوایی مطلوب تری دارد به طور کلی این زمانها شامل نوامبر، اوایل دسامبر، پس از تعطیلات کریسمس، اواخر زمستان و اوایل بهار می باشد. مسافرت در این ماهها، به شما در صرفه جویی هر چه بیشتر در هزینه ها یاری خواهد نمود.اگر شما برنامه و زمان سفرتان از قبل تعیین است می توانید با کارشناسان ما در ارتباطات باشید و سفری با کیفیت بسیار بالا و ارزان را تجربه کنید.

کلام آخر در برترین زمان تور کانادا

با توجه به نکات گفته شده و اطلاعاتی که در زمینه شرایط آب و هوایی کانادا گفته شد تصور نکنید که همه کانادا دارای آب و هوای مشابه است. به عنوان مثال، در ونکوور در زمستان به ندرت بارش زیاد برف و یا دمای پایین صفر مشاهده می گردد، در حالی که مونترال در ماه دسامبر به معنای واقعی کلمه، سرما و یخبندان دارد و در طول فصل زمستان چندین مرتبه بارش سنگین برف را تجربه می نماید.

در هر صورت، همیشه پیش از سفر آب و هوای مقصد خود را چک کنید و برای شرایط آب و هوایی مختلف آمادگی های لازم را داشته باشید.و با ما در ارتباط باشید تا از تخفیفات و شرایط ویژه ما با خبر شد.

منبع: ایران کانادا
انتشار: 21 اسفند 1401 بروزرسانی: 21 اسفند 1401 گردآورنده: bushehrherfa.ir شناسه مطلب: 2168

به "مناسب ترین زمان برای سفر به کانادا چه فصلی است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مناسب ترین زمان برای سفر به کانادا چه فصلی است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید