فاجعه هند در بیمارستان های ایران؟

به گزارش مجله بوشهری ها، شرایط کرونایی کشور همچنان بحرانی و خطرناک است، به طوری که ظرفیت تخت های بیمارستانی برای پذیرش بیماران کووید 19، تکمیل شده و تخت خالی وجود ندارد. آن طور که از صحبت های مسئولان بیمارستانی در بخش دولتی می توان استنباط کرد، این است که مجبورند بعضی بیماران را با تجویز دارو به خانه برگردانند، چون تخت خالی ندارند.

فاجعه هند در بیمارستان های ایران؟

به گزارش مهر، حمید عمادی رئیس بخش عفونی بیمارستان امام خمینی (ره)، با بحرانی خواندن شرایط کرونایی کشور، گفت: تعداد مراجعه کنندگان بسیار بالا است، به طوری که ما افرادی را که تا قبل از عید بد حال نبودند، اما بستری می کردیم، دیگر بستری نمی کنیم و با دادن دارو های لازم و در صورت امکان تهیه اکسیژن به منزل می فرستیم تا بار شدید بر بیمارستان ها کم گردد.

متأسفانه در موج چهارم کرونا، شاهد افزایش بیماران بد حال هستیم، به طوری که تعداد بیماران بستری در آی سی یو ها فراتر از 5000 نفر رفته است که شرایط خوبی ندارند.

خسرو صادق نیت رئیس مجتمع بیمارستانی امام (ره)، با عنوان این مطلب که بیش از 40 درصد تخت های بیمارستان به کرونا اختصاص پیدا نموده است، اضافه کرد: ظرفیت فعلی نسبت به گذشته افزایش داشته و این نشان دهنده افزایش بستری ها است.

به گفته وی، در یک هفته گذشته بدترین شرایط کرونایی را در بیمارستان امام خمینی (ره) شاهد بودیم.

صادق نیت تاکید نمود: اگر شرایط به همین منوال ادامه داشته باشد شاید در آینده با مشکل جدی روبرو شویم.

در همین حال، تقی ریاحی رئیس بیمارستان رسول اکرم (ص)، با اعلام اینکه 50 درصد ظرفیت بیمارستان به کرونا اختصاص یافته است، اضافه کرد: حجم مراجعه کنندگان زیاد شده است که بیشتر آن ها سرپایی درمان می شوند. تا به امروز چنین حجم مراجعه ای را ما ندیده بودیم.

وی با عنوان این مطلب که تأمین دارو برای بیماران کنترل شده است، ادامه داد: افزایش بستری بیماران کرونایی به بهای کم شدن خدمات غیر کرونایی بیمارستان است.

سید علی دهقان منشادی متخصص بیماری های عفونی، با عنوان این مطلب که تعداد بستری ها از ترخیصی ها بیشتر است، گفت: بیشتر بستری ها خانوادگی هستند و این نشان دهنده سرایت بالای ویروس است.

وی با اعلام این موضوع که در سنین پایین هم بستری داریم، اضافه کرد: این نشان می دهد که بسته پیشگیرانه در سطح خانواده ها کمتر رعایت می گردد.

این متخصص بیماری های عفونی، با انتقاد از اینکه فاصله گذاری ها کمتر شده است، گفت: اگر رعایت پروتکل ها جدی گرفته نگردد، روز های سختی در پیش خواهیم داشت.

این در حالی است که محدودیت های کرونایی دوباره تمدید شد و انتظار می رود شهروندان با رعایت دقیق پروتکل ها و اصناف با پیروی از مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا، شرایط به سمت و سوی کنترل بیماری و فروکش طوفان کرونا پیش برود.

منبع: فرارو
انتشار: 5 خرداد 1400 بروزرسانی: 5 خرداد 1400 گردآورنده: bushehrherfa.ir شناسه مطلب: 1567

به "فاجعه هند در بیمارستان های ایران؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فاجعه هند در بیمارستان های ایران؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید