علائم امیکرون در افرادی که 2 دز واکسن زده اند

به گزارش مجله بوشهری ها، روزنامه ایندیپندنت در مطلبی تازه به برخی از شایع ترین علائم ابتلا به سویه نو کروناویروس موسوم به اُمیکرون در افرادی که به طور کامل واکسینه شده اند، اشاره کرده و همچنین از دو علامت هشدار اولیه مرتبط با این سویه نام برده است.

علائم امیکرون در افرادی که 2 دز واکسن زده اند

به گزارش خبرنگاران، در مطالعه فوق گروهی از متخصصان در نروژ با 111 نفر از 117 مهمان حاضر در یک مهمانی در 26 نوامبر 2021 و زمان شیوع سویه اُمیکرون مصاحبه کردند. در بین این افراد 66 مورد قطعی ابتلا به کووید-19 و 15 مورد احتمال ابتلا به ویروس شناسایی شد. همچنین از 111 شرکت کننده، 89 درصد دو دُز واکسن mRNA دریافت کرده و به تزریق دُز یادآور اقدام نکرده بودند.

بر اساس یافته های منتشر شده، هشت علامت کلیدی در گروهی از این مهمانان که به طور کامل (تزریق دو دز) واکسینه شده بودند، وجود داشت. این علائم شامل سرفه، آبریزش بینی، احساس خستگی، گلودرد، سردرد، درد عضلانی، تب و عطسه بود.

این مطالعه همچنین نشان داد که سرفه، آبریزش بینی و خستگی از شایع ترین علائم در افراد واکسینه شده است در حالیکه عطسه و تب کمترین شیوع را داشتند.

همچنین کارشناسان بهداشت عمومی حالت تهوع را به لیست علائم بیماری در افراد واکسینه شده که به سویه اُمیکرون مبتلا شده اند اضافه می کنند.

اگرچه واکسن بدن را در برابر خطرات جدی ویروس مصون می سازد اما حتی اگر دُز یادآور تزریق شده باشد هنوز امکان ابتلا به کووید وجود دارد. ماهیت خفیف علائم، تشخیص ویروس از سرماخوردگی را سخت می کند.

دو علامت هشدار اولیه که ممکن است نشانه اُمیکرون باشد

کارشناسان همچنین معتقدند دو علامت مشخص وجود دارد که می تواند نشانه مثبت بودن تست کروناویروس باشد: 1) خستگی 2) سرگیجه/غش.

بیش از یک احساس خستگی ساده، خستگی می تواند با ایجاد درد یا ضعف عضلات، سردرد و حتی تاری دید و از دست دادن اشتها به درد بدن تبدیل شود.

بر اساس نظرسنجی سایت تخصصی Web MD که از کاربران پرسیده بود در فاصله زمانی 23 دسامبر تا چهار ژانویه چند بار دچار احساس خستگی شده اند، در واقع 40 درصد از زنان در مقایسه با یک سوم مردان اعلام کردند که با خستگی ناشی از کووید دست و پنجه نرم می کنند.

به گزارش خبرنگاران، سرگیجه/غش نیز دومین علامتی است که نشان می دهد ممکن است به سویه اُمیکرون آلوده شده باشید. پس از اینکه پزشکان آلمانی مشاهده کردند که کووید باعث بروز غش های مکرر در یک بیمار 35 ساله بستری در بیمارستان شده است، نتایج یک گزارش نو نشان داد که بین غش کردن و سویه اُمیکرون ارتباط وجود دارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 20 خرداد 1401 بروزرسانی: 20 خرداد 1401 گردآورنده: bushehrherfa.ir شناسه مطلب: 2009

به "علائم امیکرون در افرادی که 2 دز واکسن زده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علائم امیکرون در افرادی که 2 دز واکسن زده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید