شیادان و فرصت طلبانی که از ضعف مالی فوتبال استفاده می کنند

به گزارش مجله بوشهری ها، به گزارش خبرنگاران، بعد از درج اخباری مبنی بر احتمال جعل در فیش ارسالی واریز مبلغ توسط یک هوادار استقلال ساکن خارج از کشور، مشخص شد این فرد در همین خصوص سابقه داشته و پیش از این هم با نزدیک کردن خود به مدیران سابق این باشگاه رفتاری این گونه داشته و باعث خشم و نفرت بعضی از بازیکنان خارجی این تیم شده تا جایی بعضی ها که جدایی تعدادی از ستاره های سابق استقلال که به طرز ناگهانی رخ داد را حاصل همین رفتار می دانند.

شیادان و فرصت طلبانی که از ضعف مالی فوتبال استفاده می کنند

فردی ایرانی ساکن خارج از کشور که گفته می شود کمتر از تعداد انگشتان دست به ایران سفر کرده و خود را هوادار متمول تیم استقلال می داند، در گذشته هم با نزدیک شدن به مدیران وقت این باشگاه و ادعای پرداخت های کلان مالی مدیران سابق این مجموعه را اغوا و از این راه برای خود کسب شهرت کرده بود. هرچند این شهرت از نوع منفی بود، اما گویا این فرد و افرادی از این دست به ضرب المثل بدنامی بهتر از گمنامی است اعتقاد ویژه ای دارند.

وی اولین نفری نبود که مدیران استقلال را اغوا کرد و استقلال هم اولین باشگاهی نبود که از طریق این افراد به دردسر افتاد. در گذشته در همین استقلال نفرات دیگری هم بوده که به اسم کمک به باشگاه نزدیک شده، از قِبَل این باشگاه برای خود شهرتی دست و پا کرده و پس از آن به دنبال کار خود رفته است.

باشگاه های ملوان انزلی، صبای قم، ابومسلم مشهد، ماشین سازی تبریز، استقلال اهواز و چند تیم دیگر را می توان نام برد که افرادی با ادعای کمک و حتی خرید سهام باشگاه به آن نزدیک شده و مشخص شده که شرایط مالی آنها حتی ضعیف تر از یک فرد کاملا معمولی در جامعه است و این افراد برای شهرت طلبی چنین ادعاهایی را مطرح کرده اند.

مصداق عینی این موضوع فردی بود که سالها پیش ابتدا ادعای خرید امتیاز ملوان انزلی را داشت و بعد از حدود یک ماه نشست و برخاست با افراد مختلف و مسئولان انزلی، ناگهان ناپدید شد و بعد از مدتی سر از قم در آورد و مدعی خرید سهام این باشگاه صبا شد. این فرد ادعای تملک املاک فراوانی در تهران و اطراف آن را داشت.

وی در یکی از نشست های ابتدایی با مسئولان برای خرید امتیاز صبا قم، درخواست عجیبی از یکی از حاضرین در جلسه داشت و از این فرد خواست تا برای تلفن همراهش شارژ بخرد! تا امکان تماس دریافت داشته باشد.

اخیرا نیز فردی مدعی شد که می تواند امتیاز یکی از تیم های خوب لیگ یکی را بخرد و حتی اعلام شد که این اتفاق افتاده و وی در همان ساعات اولیه سرمربی تیم را تغییر داد. گذشت کمتر از یک روز از این اتفاق، مشخص شد این فرد در حسابش کمتر از یکصد و پنجاه هزار تومان پول دارد و این در حالی بود که وی تعهدی بالای 50 میلیارد برای خودش ایجاد کرده بود.

فرد دیگری بود که در زمان به مزایده گذاشتن سرخابی ها در گذشته ادعای خرید باشگاه پرسپولیس را داشت و وانمود می کرد که عزمی جزم در این خصوص دارد. اما حضور وی روز برگزاری مزایده با خودروی پراید تبدیل به سوژه خبری شد تا جایی که وی خیلی زود مراسم مزایده را ترک کرد و دیگر هرگز در فوتبال نامی از او مطرح نشد.

به مورد دیگری در استقلال اشاره می کنیم. فردی که در گذشته نه چندان دور مدعی خرید باشگاه استقلال شد و در ورزشگاه آزادی به صورت اتفاقی عکسی از خود کنار یکی از مسئولان باشگاه گرفت و با آن عکس مانور فراوانی در فضای مجازی داد تا عده زیادی از هواداران باشگاه استقلال را تحت تاثیر خود قرار دهد. واژه دکتر کنار دکتر از سوژه هایی بود که در آن روزها هواداران استتقلال آن را بین خود دست به دست می کردند.

باشگاه های فوتبال ایرانی که عمدتا با ضعف مالی روبرو بوده و برای تامین منابع مالی و هزینه ها ناچارند به هر دستاویزی چنگ بیندازند، در بسکمک از موارد با علم به این که ادعای این افراد دور از واقعیت است، ناچارند با طناب آنها به چاه رفته تا اگر حتی کمتر از یک درصد شانسی وجود داشته باشد، از آن استفاده کنند.

همه میدان دادن به چنین افرادی تنها دلیلش نا آگاهی و کم تجربگی مدیران فوتبال نیست. بلکه عمده علت آن ضعف مالی است که مدیران را مجاب به امتحان کردن همین اندک شانس خود می کند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 3 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bushehrherfa.ir شناسه مطلب: 908

به "شیادان و فرصت طلبانی که از ضعف مالی فوتبال استفاده می کنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شیادان و فرصت طلبانی که از ضعف مالی فوتبال استفاده می کنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید