سرپرست باشگاه سپاهان: اهدای جام به پرسپولیس اجحاف در حق بقیه است، ادامه همکاری با قلعه نویی بستگی به نتایج دارد

به گزارش مجله بوشهری ها، وقتی او را انتخاب کردیم یعنی توانمندی ایشان مورد تائید هیأت مدیره بوده، الان هم اگر لیگ شروع شود این حمایت را ادامه و امکانات را در اختیارش قرار می دهیم تا ان شالله بتوانیم موفقیت های خوبی را کسب کنیم.

سرپرست باشگاه سپاهان: اهدای جام به پرسپولیس اجحاف در حق بقیه است، ادامه همکاری با قلعه نویی بستگی به نتایج دارد

رئیس هیات مدیره باشگاه سپاهان گفت: اگر مدیریت کرونا طول کشید، باید لیگ را تمام کنیم و به فکر لیگ بعدی باشیم.

منوچهر نیکفر، در گفت وگو با فارس، در مورد شرایط ادامه مسابقات لیگ برتر در فصل نوزدهم گفت: واقعیت این است که هیچ مسابقه ای حتی فینال جام جهانی از جان افراد با ارزش تر نیست. ورزش باید در خدمت شادی و سلامت مردم باشد و اگر بخواهیم به خاطر ورزش جان مردم را به خطر بیندازیم، ارزشی ندارد. فیفا و همچنین سازمان لیگ تصمیم درستی گرفتند که مسابقات تعلیق شود. به هر حال فوتبال مهمتر از کارخانه های تولیدی یا آموزش و پرورش نیست که آن ها هم تعطیل شدند. یک کار ملی در حال انجام است. امیدوارم با اتفاقی که می افتد این زنجیره شکسته شود و در اسرع وقت شرایط عادی شود. ما هم در این مدت برنامه ریزی های خودمان را انجام می دهیم.

اگر مدیریت کرونا طول کشید، باید لیگ را تمام کنیم

سرپرست باشگاه سپاهان در مورد نحوه اتمام لیگ امسال، شرح داد: اگر فرایند این بیماری کنترل و شیوع کرونا کمتر شود و فرایند مثبتی را ببینیم می توان لیگ را ادامه داد اما اگر این تهدید همچنان وجود داشته باشد و طولانی شود مثلا اگر تا پایان اردیبهشت طول بکشد، به نظرم امکان ادامه لیگ میسر نیست. چون لیگ بعدی هم باید شروع شود و حدود 85 روز باید بین دو فصل فاصله باشد.

نیکفر ادامه داد: باید دید که فرایند تهدید کرونا در جامعه به چه سمتی پیش می رود. امیدواریم با رعایت مردم این زنجیره شکسته شود و شرایط طبیعی شود. اما اگر طولانی شد و به عنوان مثال دو ماه طول کشید ادامه لیگ مقدور نخواهد بود. اگر تا پایان فرودین شرایط عادی شود، زمان هست که در اردیبهشت و خرداد بازی ها ادامه پیدا کنند. اما اگر مدیریت این مسئله طول کشید، باید لیگ را تمام کنیم و به فکر لیگ بعدی باشیم.

وی در پاسخ به این سوال که، آیا با اتمام لیگ با همین رده بندی و اهدای جام قهرمانی به پرسپولیس مسئله ای ندارد، مطرح نمود: منظورم این بود که این لیگ ناتمام بماند. مگر حتما باید لیگ برنده داشته باشد؟ بالاخره 9 بازی باقی مانده و همین طوری جام دادن اجحاف در حق بقیه است. برای تعیین کنندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا و یا تیم های سقوط کننده سازمان لیگ سازوکار اجرایی اش را حتما با همکاری باشگاه ها در نظر می گیرد. این مسئولیت سازمان لیگ است و حتما در این مورد تمهیداتی را در نظر می گیرند. اما اینکه بخواهند در این شرایط لیگ را به پایان برسانند و پرسپولیس را قهرمان اعلام کنند، اجحاف در حق بقیه باشگاه ها است.

در فوتبال خوب پیش رفتیم تا اینکه مسائل بازی با پرسپولیس پیش آمد

رئیس هیات مدیره باشگاه سپاهان در مورد جمع بندی از شرایط این باشگاه در پایان سال 98 گفت: الحمدالله شرایط باشگاه خوب بود. مدیرعامل کارخانه فولاد مبارکه هم حمایت های خیلی خوبی از باشگاه انجام داد. حدود 80 تیم داریم که 50-60 تیم ما در سطح کشور قهرمانی به دست آوردند. در مجموع فرایند تیم های ما خوب بود و من هم امتیاز خوبی می دهم. در فوتبال هم خوب پیش رفتیم تا بازی با پرسپولیس که منجر به مسائلی شد اما اگر بازی ها شروع شود هنوز هم فرصت هایی داریم، جام حذفی و لیگ قهرمانان آسیا را داریم. البته همه اینها بستگی دارد که فرایند بیماری کرونا چگونه پیش می رود.

نیکفر در مورد اینکه عده ای از کارشناسان معتقدند حضور او در راس امور اجرایی باشگاه سپاهان به واسطه فعالیتش در کارخانه فولاد مبارکه و اینکه ارتباط قوی تری بین باشگاه و کارخانه ایجاد می شود تصمیم درستی بود، گفت: دوستان به من لطف دارند. همیشه از سال 92 در موقعیت های مختلف کارها را انجام داده ام. هر موقع هم باشگاه در بحران بوده مسئول مدیریت بحران بودم و این تجربه را دارم، اما باید دید مدیر عامل کارخانه چه تصمیمی می گیرد. تا زمانی که از من خواسته اند یعنی تا پایان فصل در خدمت باشگاه خواهم بود و بعد از آن هر تصمیمی بگیرند استقبال می کنم.

برداشت هواداران این بود که می خواهند سپاهان را از میزبانی محروم کنند

وی در مورد رای کمیته انضباطی به خاطر مسائل بازی مقابل پرسپولیس مطرح نمود: فعلا به دادگاه استیناف شکایت کرده ایم و درخواست رسیدگی داریم. حق سپاهان نتیجه سه بر صفر نبود. چون بازی سپاهان- پرسپولیس اولین بازی بود که اعلام شد بدون تماشاگر است، در اصفهان گفته شد به خاطر اینکه بخواهند سپاهان را از حق میزبانی محروم کنند این تصمیم را گرفتند، یعنی برداشت هواداران این بود و منجر به تجمع شد. شرایطی پیش آمد که تیم هم از لحاظ روحی و روانی به هم ریخت. آن اتفاقات نباید می افتاد اما پیش آمد. به هر حال ماحصل کار این است که باید صبر کنیم و ببینیم رای کمیته استیناف چه می شود. ما وظیفه داریم همیشه از حق باشگاه دفاع کنیم.

قلعه نویی توبیخ نشد

سرپرست باشگاه سپاهان در مورد اینکه گفته می شود به خاطر اتفاقات بازی با پرسپولیس، امیر قلعه نویی توبیخ شده است، گفت: خیر، توبیخی در کار نبوده است. امیر قلعه نویی سرمربی تیم سپاهان است و از او تا زمانی که سرمربی سپاهان باشد حمایت خواهیم کرد. هر کسی که سرمربی ما باشد قویا از او حمایت می کنیم. وقتی او را انتخاب کردیم یعنی توانمندی ایشان مورد تائید هیأت مدیره بوده، الان هم اگر لیگ شروع شود این حمایت را ادامه و امکانات را در اختیارش قرار می دهیم تا ان شالله بتوانیم موفقیت های خوبی را کسب کنیم.

وی در مورد اینکه آیا همکاری با قلعه نویی ادامه خواهد داشت یا این مربی در تابستان از سپاهان جدا می شود، مطرح نمود: این مسئله بستگی به کسب نتایج دارد و الان نمی شود در مورد آن صحبت کرد.

منبع: عصر ایران
انتشار: 16 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bushehrherfa.ir شناسه مطلب: 800

به "سرپرست باشگاه سپاهان: اهدای جام به پرسپولیس اجحاف در حق بقیه است، ادامه همکاری با قلعه نویی بستگی به نتایج دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرپرست باشگاه سپاهان: اهدای جام به پرسپولیس اجحاف در حق بقیه است، ادامه همکاری با قلعه نویی بستگی به نتایج دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید