زالی: هنوز در بحران کرونا به ثبات نرسیده ایم، ممکن است شرایط کاملا تغییر کند

به گزارش مجله بوشهری ها، فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران گفت: هنوز در بحران کرونا به ثبات نرسیده ایم و ممکن است شرایط کاملا تغییر کند.

زالی: هنوز در بحران کرونا به ثبات نرسیده ایم، ممکن است شرایط کاملا تغییر کند

از وبسایت وزارت بهداشت درمان آموزش پزشکی دیدن نمایید.

به گزارش گروه اجتماعی مجله بوشهری ها، علیرضا زالی فرمانده ستاد مقابله با بیماری کرونا در کلانشهر تهران در دیدار با رئیس و جمعی از اساتید دانشگاه تهران با تاکید بر لزوم گسترش همکاری های علمی و فعالیت های تحقیقاتی این دانشگاه، گفت: عملیاتی سازی پژوهش های از اهمیت بالایی برخوردار است؛ از طرفی محدودیت های زمانی در اپیدمی باید مورد توجه قرار گیرد؛ چراکه هنوز در بحران کرونا به ثبات نرسیده ایم و ممکن است شرایط کاملا تغییر کند.

فرمانده ستاد مقابله با بیماری کرونا در تهران با اشاره به اهمیت استفاده از نرم افزا های سمپتوم شناسی و استفاده از ظرفیت هوش مصنوعی به کمک داده های بیمارستانی، طراحی بسته های تشخیصی را از جمله اقدامات موثر در شناسایی و درمان مبتلایان به ویروس کووید-19 دانست.

وی پیشگیری، تشخیص و درمان را سه محور اصلی مقابله با کرونا اعلام کرد و گفت: امیدواریم در خصوص افزایش همکاری مطابق با این سه محور، به ویژه تشخیص، در غالب کارگروه های مشترک اقدام شود.

در این دیدار محمود نیلی احمدآبادی، رئیس دانشگاه تهران، مدیر کارگروه های بیوفیزیک، تولید دارو و واکسن، هوش مصنوعی و داده های بزرگ، ساخت و ارتقای کیت های تشخیصی حضور داشتند و به بیان گزارش مختصری از اهم فعالیت های اساتید و دانشجویان دانشگاه در زمینه مقابله با بحران کرونا پرداختند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 13 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bushehrherfa.ir شناسه مطلب: 926

به "زالی: هنوز در بحران کرونا به ثبات نرسیده ایم، ممکن است شرایط کاملا تغییر کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زالی: هنوز در بحران کرونا به ثبات نرسیده ایم، ممکن است شرایط کاملا تغییر کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید