تقاضای سفر هوایی تا سال 2023 به شرایط قبل کرونا برنمی شود

به گزارش مجله بوشهری ها، شرکت های هواپیمایی امارات و اتحاد در بیانیه ای اعلام کردند که ایرلاین های جهان برای بقای خود به حمایت دولتی احتیاج دارند، زیرا ٰتقاضای سفر هوایی تا سال 2023 به سطح قبل از کرونا برنمی شود.

تقاضای سفر هوایی تا سال 2023 به شرایط قبل کرونا برنمی شود

تیم کلارک (Tim Clark)، رئیس شرکت هواپیمایی امارات و تونی داگلاس (Tony Douglas)، مدیر اجرایی هواپیمایی اتحاد در بیانیه مشترکی که به وسیله شورای بازرگانی امارات عربی متحده - آمریکا صادر شد، هشدار داده اند که تقاضا برای سفر هوایی تا سال 2023 به سطح قبل از شیوع کرونا برنمی شود. این دو غول هوایی خاورمیانه بعلاوه پیش بینی کردند که بدون یاری و مداخله دولت ها، 85 درصد از ایرلاین های دنیا تا انتها امسال ورشکسته خواهند شد.

شیوع ویروس کرونا، کاهش تقاضای سفر هوایی در سراسر دنیا را به همراه داشت؛ اتفاقی که شامل حال دبی و ابوظبی نیز شد که به ترتیب به عنوان مقر اصلی ایرلاین های امارات و اتحاد به حساب می آیند. رؤسای این شرکت ها اظهار کردند که اعمال محدودیت های بی وقفه نظیر قرنطینه دو هفته ای، انجام آزمایش و فاصله گذاری های اجتماعی، بر مقدار تقاضا برای سفر و فعالیت شرکت های هواپیمایی تاثیر می گذارد. آن ها در ادامه خاطر نشان کردند که تا زمان کشف واکسنی موثر برای بیماری کرونا که به راحتی مورداستفاده عموم مردم قرار بگیرد، نحوه پرواز مسافران نیز متفاوت خواهد بود. شرکت هواپیمایی امارات ماه گذشته، تضمین هایی مبنی بر برخورداری از یاری های دولتی را دریافت کرد.

در پی شیوع کرونا و لزوم رعایت فوریت های بهداشتی و متعاقب آن بستن مرزها و درخواست از مردم برای ماندن در خانه، ایرلاین های سراسر دنیا با توقف بی سابقه سفرهای هوایی روبرو شدند. بر اساس اعلام اتحادیه بین المللی حمل ونقل هوایی، حدود 70 درصد ظرفیت ایرلاین های دنیا خالی شده و این صنعت در سال 2020، ضرری بالغ بر 314 میلیارد دلار در فروش بلیط هواپیما را تجربه خواهد نمود.

منبع: کجارو / arabianbusiness.com
انتشار: 16 اسفند 1400 بروزرسانی: 16 اسفند 1400 گردآورنده: bushehrherfa.ir شناسه مطلب: 1929

به "تقاضای سفر هوایی تا سال 2023 به شرایط قبل کرونا برنمی شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تقاضای سفر هوایی تا سال 2023 به شرایط قبل کرونا برنمی شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید