تامین الکتریسیته از امواج اقیانوس!

به گزارش مجله بوشهری ها، تهران (پانا) - دانشمندان و شرکت های بسیاری سعی دارند برای دستیابی به انرژی پاک، انرژی حاصل از امواج اقیانوس را به الکتریسیته تبدیل کنند.

تامین الکتریسیته از امواج اقیانوس!

به گزارش ایسنا و به نقل از فیوچریسم، دانشمندان سراسر جهان سعی دارند ابزارهای بی نقصی ارائه دهند که می توانند از امواج اقیانوس، الکتریسیته تولید کنند. آزمایش های بسیاری در این رابطه در حال انجام دریافت هستند.

شرکت موسوم به Ocean Wave Technology از سال 2019 تا به امروز، یک ژنراتور بزرگ را به کار گرفته است تا به تامین انرژی از امواج اقیانوس بپردازد.

چندین شرکت و گروه هایی از دانشمندان تلاش کرده اند تا رویای استفاده از انرژی موج را تحقق ببخشند اما پروژه های آنها با کمبود بودجه رو به رو شد. در هر حال، بسیاری از شرکت ها با کسب بودجه، آزمایش ابزارهای خود را از سر دریافتد.

کریستوفر ریج ول (Christopher Ridgewell)، مدیرعامل شرکت فنلاندی AW-Energy گفت: ما در دره مرگ قرار داریم و اکنون تلاش می کنیم تا از آن خارج شویم.

شرکت AW-Energy امیدوار است که به شرکت های دیگر ملحق شود تا با همکاری یکدیگر بتوانند اجرای ژنراتورهای انرژی موجی را تا سال 2024 آغاز کنند.

این پروژه، نشانه امیدوارکننده ای برای تامین انرژی پاک در آینده است اما با چالش هایی نیز رو به رو خواهد شد.

پاتریک مولر(Patrik Möller)، مدیرعامل شرکت CorPower گفت: مهار انرژی موج و تبدیل آن به الکتریسیته در حجم بالا، با چالش های بسیاری رو به رو خواهد شد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 18 آبان 1399 بروزرسانی: 18 آبان 1399 گردآورنده: bushehrherfa.ir شناسه مطلب: 1181

به "تامین الکتریسیته از امواج اقیانوس!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تامین الکتریسیته از امواج اقیانوس!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید