بایدن خواهان نگرانی همگانی درباره آبله میمون شد، این بیماری واکسن دارد؟

به گزارش مجله بوشهری ها، به گزارش خبرنگاران، جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا روز یکشنبه هم زمان با ادامه توسعه همه گیری آبله میمونی در دنیا از همگان خواست نگران این بیماری باشند و گفت که کشورش واکسن های احتمالی در دسترس برای محافظت در برابر این بیماری را آنالیز می نماید.

بایدن خواهان نگرانی همگانی درباره آبله میمون شد، این بیماری واکسن دارد؟

ایرنا به نقل از روزنامه واشنگتن پست نوشت، بایدن در خاتمه ملاقات از کره جنوبی اضافه کرد: ما به شدت برای درک کارهایی که می توانیم بکنیم و چه واکسن احتمالی در دسترس برای رویارویی با آن، کوشش می کنیم. زیرا ادامه احتمالی توسعه اخیر ابتلاء به بیماری نادر آبله میمونی که با وجود شناسایی شدن در دستکم 12 کشور، هنوز فراگیر نشده، می تواند پیامدهای وخیمی داشته باشد.

به گفته بایدن؛ مشاوران بهداشت و سلامت تا به امروز او را از سطح ابتلا به این بیماری در ایالات متحده مطلع ننموده اند، اما به هر حال همه باید نگران باشند. این نگرانی وجود دارد که توسعه یافتن این بیماری، پیامدهای وخیمی داشته باشد.

جیک سالیوان مشاور امنیت ملی کاخ سفید در هنگام ترک کره جنوبی به همراه بایدن به سوی ژاپن با هواپیمای اختصاصی رئیس جمهوری، گفت که کشورش واکسن هایی برای درمان همه گیری احتمالی آبله میمونی در اختیار دارد و بایدن در جریان پیگیری نشانه های این بیماری در داخل و خارج کشور گذاشته شده است.

مرکز مهارو پیشگیری از بیمارهای ایالات متحده اعلان کرد که بر اساس آنالیز ها، مقدار تاثیر واکسن آبله میمونی 85 درصد است و تا به امروز برای 2 واکسن برای جلوگیری از این بیماری، مجوز صادر شده که یکی از آنها ویژه این بیماری است.

تا به امروز سازمان جهانی بهداشت گزارش هایی در باره 92 مورد تائید شده و 28 مورد مظنون به ابتلا به این بیماری کمیاب در ایالات متحده، کانادا، استرالیا و دیگر کشورهای اروپایی دریافت نموده است. دانشمندان به سرعت به آنالیز علل و عوامل ابتلاء به این بیماری عفونی و چگونگی توسعه آن پرداخته اند.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 15 تیر 1401 بروزرسانی: 15 تیر 1401 گردآورنده: bushehrherfa.ir شناسه مطلب: 2032

به "بایدن خواهان نگرانی همگانی درباره آبله میمون شد، این بیماری واکسن دارد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بایدن خواهان نگرانی همگانی درباره آبله میمون شد، این بیماری واکسن دارد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید