ارزش شرکت های فناوری چینی 290 میلیارد دلار آب رفت

به گزارش مجله بوشهری ها، غولهای فناوری چینی از گروه علی بابا هولدینگ گرفته تا تنسنت هولدینگز تقریبا 290 میلیارد دلار از ارزش بازارشان را در مدت دو روز فروش وحشت زده سرمایه گذاران از دست دادند.

ارزش شرکت های فناوری چینی 290 میلیارد دلار آب رفت

با ما همراه باشید و با تور ارزان چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش خبرگزاری اقتصاد ایران، ارزش سهام شرکت های فناوری چینی در پی انتشار مقررات چین برای محدود کردن نفوذ رو به رشد غولهای بخش اینترنت و کوشش سرمایه گذاران برای ارزیابی گستردگی اقدامات دولت، ریزش پیدا نموده است. شاخص فناوری هانگ سنگ در هنگ کنگ روز چهارشنبه بیش از شش درصد ریزش کرد و ریزش دو روز گذشته را به 11 درصد رساند.

پکن برخلاف رویکردی که تا به امروز داشت، روز سه شنبه مقرراتی را به منظور مقابله با شیوه های انحصارگرایانه در صنعت اینترنت رونمایی کرد.

این مقررات تنها یک هفته پس از اقدام چین در اعمال محدودیتهای جدید در مورد فاینانس و در نتیجه متوقف شدن عرضه اولیه 35 میلیارد دلاری سهام شرکت فین تک آنت گروپ اعلام شدند. توقف فرآیند عرضه اولیه سهام آنت گروپ مانع رویای جک ما، موسس میلیاردر آن برای تسلط بر فاینانس آنلاین شد. همچنین این مقررات در آستانه مناسبت فصل خرید معروف به روز مجردها در چین اعلام شدند. این رویدادی است که جک ما یک دهه پیش ابداع کرد و اکنون به بزرگترین فرصت خرید سالانه چین تبدیل شده است.

ژان هائو از شرکت حقوقی آنجی در این باره گفت: غولهای فناوری چین ناچارند در مدلهای کسب و کارشان بازنگری نمایند. فلسفه شرکت های اینترنتی این است که برنده، صاحب همه چیز می گردد و به خصوص برای اپراتورهای پلتفرم به معنای داشتن ترافیک بالاتر کاربران و ساخت اکوسیستمهایی است که مشابه یکدیگر هستند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، دولت شی جین پینگ، رییس جمهور چین محدود کردن نفوذ شرکت های خصوصی را هدف گرفته که به موتور اصلی رشد اقتصاد کشور تبدیل شده اند. با وجود برخوردهای گاه به گاه در حوزه های مختلف از بازی موبایل گرفته تا کالاهای جعلی آنلاین، شرکت هایی مانند علی بابا و تنسنت تا به امروز برای خرید و سرمایه گذاری در کسب و کارهای جدید آزاد بودند و به حامیان اصلی استارتاپهای برجسته تبدیل شدند و همزمان امپراطوریهایی را بنا کردند که اکنون سرتاسر تجارت الکترونیکی، فاینانس دیجیتال، شبکه اجتماعی و سرگرمی را احاطه است.

منبع: اقتصاد ایران
انتشار: 21 آذر 1399 بروزرسانی: 21 آذر 1399 گردآورنده: bushehrherfa.ir شناسه مطلب: 1250

به "ارزش شرکت های فناوری چینی 290 میلیارد دلار آب رفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارزش شرکت های فناوری چینی 290 میلیارد دلار آب رفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید