20 زندانی ایرانی در جمهوری آذربایجان شامل 9 زن به ایران منتقل می شوند

به گزارش مجله بوشهری ها، 20 زندانی ایرانی در جمهوری آذربایجان شامل 9 زن برای سپری کردن ادامه دوران محکومیتشان بزودی به ایران منتقل می شوند.

20 زندانی ایرانی در جمهوری آذربایجان شامل 9 زن به ایران منتقل می شوند

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرنگاران، در پی تلاش سفارت جمهوری اسلامی ایران در باکو و پیگیری های مسئولان جمهوری اسلامی ایران به ویژه در پی سفر اخیر محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه و همکاری و مساعدت مقامات جمهوری آذربایجان، بزودی 20 نفر از اتباع ایرانی زندانی در جمهوری آذربایجان (از جمله 9 نفر از مجموع 12 خانم زندانی) به منظور سپری کردن ادامه دوران محکومیت خود به ایران منتقل می شوند.

گفتنی است، اکثریت قریب به اتفاق زندانیان ایرانی در جمهوری آذربایجان عمدتا به خاطر جرایم و اتهامات مرتبط با مواد مخدر یا ورود غیرمجاز و اقامت غیرقانونی دستگیر شده اند.

سفارت جمهوری اسلامی ایران در همین خصوص از هموطنان ایرانی درخواست کرد که در سفرهای خارجی به ویژه در سفر به کشورهای همسایه از جمله جمهوری آذربایجان از همراه داشتن هر نوع مواد مخدر یا قرص های روانگردان و داروهای ویژه ترک اعتیاد همچون متادون، ترامادول و ... به هر میزان و به هر دلیل خودداری کرده و از قبول و حمل بسته های ناشناخته از سوی افراد ناشناس خودداری کنند.

این سفارتخانه ضمن قدردانی از حسن نیت و همکاری مقامات جمهوری آذربایجان گفت که رایزنی ها و پیگیری های این سفارت به منظور انتقال بقیه زندانیان ایرانی به داخل کشور ادامه خواهد یافت.

پیش از این، سفارت ایران در باکو اعلام کرده بود که حدود 200 نفر از اتباع ایرانی که در بین آنها 12 زن هم حضور دارد، در زندان های جمهوری آذربایجان در حال گذراندن دوران محکومیت خود هستند و تلاش ها برای انتقال، تخفیف مجازات و عفو آنان که اکثرا بر اثر غفلت یا اغفال به جرایمی همچون حمل مواد مخدر محکوم شده اند، در دستور کار سفارت جمهوری اسلامی ایران در باکو واقع شده است. (اینجا بخوانید)

سال گذشته و امسال هم 30 نفر از زندانیان ایرانی طی دو مرحله به کشور منتقل شدند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 6 مرداد 1400 بروزرسانی: 6 مرداد 1400 گردآورنده: bushehrherfa.ir شناسه مطلب: 1669

به "20 زندانی ایرانی در جمهوری آذربایجان شامل 9 زن به ایران منتقل می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "20 زندانی ایرانی در جمهوری آذربایجان شامل 9 زن به ایران منتقل می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید