2 ستاره کلیدی استقلال در مسیر جدایی

به گزارش مجله بوشهری ها، مهدی قایدی و محمد محبی، 2 خرید پرسروصدای استقلال در بازار نقل وانتقالات تابستانی پیش از شروع لیگ بیست ودوم بودند که مدیران وقت باشگاه به صورت قرضی با درخواست ریکاردو سا پینتو اقدام به جذب این 2 بازیکن کردند. در همان زمان اعلام شد که توافقات برای پرداخت اقساطی هزینه رضایت نامه این 2 ستاره بوشهری اجرا شده و حتی بحث دائمی کردن قرارداد قرضی آن ها هم به میان آمد، اما با گذشت چند ماه از حضور قایدی و محبی در لیست استقلال، چالش های بزرگی برای حفظ این 2 ستاره نمایان شده است.

2 ستاره کلیدی استقلال در مسیر جدایی

مدیران پیشین استقلال برخلاف وعده خود، در زمینه پرداخت رضایت نامه این 2 بازیکن ناکام بوده اند و همین مسئله به دردسری بزرگ تبدیل شده است که البته آبی ها باید برای جلب رضایت باشگاه سانتاکلارای پرتغال و شباب الاهلی امارات مسیری متفاوت را دنبال کنند تا بتوانند نظر مساعد آن ها را جلب کنند و بتوانند 2 ستاره کلیدی خود را حفظ کنند.

چالش آبی ها برای حفظ محبی؛ 150 هزار دلار کجاست؟

استقلالی ها برای حفظ توافق انتقال قرضی محمد محبی، باید مطالبات باشگاه پرتغالی را پرداخت کنند و طبق تعهد، آبی ها باید 230 هزار دلار به حساب باشگاه سانتاکلارای واریز می کردند که فعلاً فقط 80 هزار دلار وصول شده و سرنوشت 150 هزار دلار واریزی دیگر باشگاه استقلال نامعین است و آبی ها امیدوارند در فعل وانفعالات انتقال پول، این مبلغ هم به حساب باشگاه پرتغالی بنشیند تا خیال شان از هزینه رضایت نامه انتقال قرضی محبی آسوده گردد.

علی فتح الله زاده مدیرعامل استقلال مدعی شد که مبلغ 230 هزار دلار را از یک صرافی قرض گرفته و در صورت عدم پرداخت به باشگاه پرتغالی، احتمال بازگشت محمد محبی به باشگاه سانتاکلارای وجود دارد که می تواند با توجه به تاثیرگذاری فوق العاده محبی در ترکیب استقلال، یک بحران تازه را برای آبی ها به وجود آورد.

مدیران آبی پوش البته بعد از پرداخت احتمالی رضایت نامه انتقال قرضی محمد محبی، بی شک یک چالش بزرگ تر را در مقابل خود می بینند و آن هم موضوع دائمی کردن انتقال محبی به استقلال است که با توجه به بحران ها و مسائل مالی باشگاه استقلال پروژه ای بسیار سخت به نظر می رسد، چون قرارداد محبی با آبی پوشان مرکز تا سرانجام لیگ بیست ودوم بوده و بدون تردید با توجه به عملکرد او، ریکاردو سا پینتو در پی ادامه همکاری با محبی است.

بحران تازه؛ 200 هزار دلار برای قایدی!

محمد محبی، تنها بازیکنی نبود که به صورت قرضی در نقل وانتقالات تابستانی به استقلال آمد و همشهری و البته همبازی دوران کودکی اش هم دیگر بازیکنی بود که به وسیله مدیران استقلال در نقل وانتقالات تابستانی جذب شد. مهدی قایدی که هنوز 4 فصل دیگر از قراردادش با باشگاه شباب الاهلی مانده، به مانند محبی با قراردادی قرضی و یک ساله به استقلال پیوست.

مدیران استقلال قسط اول تفاهم نامه به امضا رسیده با باشگاه اماراتی را برای انتقال قایدی پرداخت نموده اند، اما موعد پرداخت قسط دوم، 18 آذرماه است که باید استقلالی ها 200 هزار دلار به شباب الاهلی پرداخت کنند تا فرآیند انتقال قرضی مهدی قایدی هم تکمیل گردد. البته که نکته مهم درباره وجه تمایز انتقال محبی و قایدی، این است که برخلاف تفاهم نامه استقلالی ها با باشگاه پرتغالی درباره محمد محبی، خبری از بازگشت مهدی قایدی در صورت عدم پرداخت هزینه رضایت نامه نیست و باید آبی ها برای دیرکرد پرداخت هزینه رضایت نامه جریمه بدهند.

استقلالی ها در واقع در یک هفته آینده باید حدود 350 هزار دلار بابت رضایت نامه 2 ستاره خود پرداخت کنند و البته در کنار این مبالغ باید به بدهی آبی ها به آندره آ استراماچونی هم اشاره نمود تا معین گردد بودجه ای بالغ بر 2 میلیون دلار آن ها احتیاج دارند تا بتوانند 3 پرونده خبرساز خود را ببندند، رقمی بسیار سنگین که باید دید چگونه از سوی مدیران باشگاه تامین و پرداخت خواهد شد!

منبع: فرارو
انتشار: 14 آذر 1401 بروزرسانی: 14 آذر 1401 گردآورنده: bushehrherfa.ir شناسه مطلب: 2119

به "2 ستاره کلیدی استقلال در مسیر جدایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "2 ستاره کلیدی استقلال در مسیر جدایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید