12 محله محبوب و ارزانقیمت برای اجاره نشینی در مرکز

به گزارش مجله بوشهری ها، خبرنگاران- قیمت آپارتمان و اجاره بها در شمال و جنوب تهران تومنی هفت صنار توفیر دارد. به خاطر همین خیلی از مستاجران به ناچار قید اجاره نشینی در شمال و مرکز تهران را می زنند و یکراست سراغ محله هایی می روند که طبق آمار های رسمی جزو مقرون به صرفه ترین گزینه ها قرار می گیرند. از ما نشنیده بگیرید، اما معمولا فروشنده ها و صاحبخانه ها در شهر های اطراف تهران قیمت پیشنهادی خودشان را به محله های مقرون به صرفهقیمت مرکز نزدیک می نمایند و الان شهر هایی مثل شهرقدس، پردیس، شهریار و ملارد و ... به نقاط محبوب و مقرون به صرفهقیمت برای اجاره نشینی تبدیل شدند.

12 محله محبوب و ارزانقیمت برای اجاره نشینی در مرکز

به گزارش خبرنگاران؛ یافت آباد طبق آمار های رسمی در مقرون به صرفه ترین نقطه تهران قرار گرفته است. مرکز آمار می گوید میانه قیمت خانه هایی که زمستان پارسال به شکل رسمی در منطقه 18 معامله شدند، تقریبا متری 27 میلیون تومان بوده است. آنطور که پلتفرم های خریدوفروش مسکن ادعا می نمایند، میانگین ارقام پیشنهادی فروشنده ها در یافت آباد الان تقریبا در همین بازه است.

شهرک ولیعصر تهران یکی دیگر از محله هایی است که در منطقه 18 مرکز واقع شده و جمعیت نسبتا زیادی را در دل خودش جای داده است. به دو بخش جنوبی و شمالی تقسیم بندی می شود و به خاطر اینکه کارگاه های بزرگ و متعدد مبل و سایر لوازم چوبی، پوشاک و آهن در آن وجود دارد، به یکی از مهم ترین محله های مالی جنوب تهران تبدیل شده است.

خانی آباد نو جزو محله های منطقه 19 تهران است و در جنوب مرکز قرار گرفته است. از جنوب به بزرگراه آزادگان وصل می شود و آنجا معمولا فروشنده ها و صاحبخانه ها نسبت به شرق و غرب و مرکز تهران پول کمتری می گیرند. آمار های رسمی نشان می دهد خرید هر متر آپارتمان مسکونی در منطقه 19 دی ماه پارسال به شکل میانگین متری 31 میلیون تومان هزینه داشته و طبق آگهی هایی که اخیرا منتشر شده، این عدد به حدود 36 میلیون و 500 هزار تومان رسیده است.

شهریار حدود 40 کیلومتر با تهران فاصله دارد و این مسافت با ماشین ظرف تقریبا نیم ساعت طی می شود. عروس و دامادی را تصور کنید که همان ابتدای زندگی مشترک به جای تهران، شهریار را برای اجاره نشینی انتخاب می نمایند و برای این کار بیشتر از 100 میلیون پول پیش و ماهی پنج میلیون اجاره بودجه ندارند. با همین بودجه گزینه هایی برای آن ها در شهریار وجود دارد که املاکی ها موقع تماشا مشتری آن را به نام واحد فول امکانات معرفی می نمایند.

فاز 11 پردیس از همه فاز های این شهر به تهران نزدیک تر است. دقیقا در غربی ترین بخش این شهر واقع شده و فاصله آن تا مرکز حول وحوش 25 کیلومتر است. بخش بزرگی از واحد های مسکن مهر در فاز 11 پردیس قرار گرفته است و همین جمله کافی است، تا آن را به یکی از مهمترین اهداف مستاجران تهرانی تبدیل کند.

اسلامشهر یکی دیگر از شهر های اطراف تهران است که از شرق به شهرری، از جنوب به رباط کریم و از غرب به شهریار می رسد. معمولا برای معین قیمت آپارتمان و اجاره بها در شهر های اطراف تهران از همان فرمول محله های مقرون به صرفه قیمت مرکز استفاده می شود. یعنی به همان میزان ای که شانس اجاره آپارتمان 70، 80 متری با 100 میلیون پول پیش و ماهی پنج میلیون اجاره در یافت آباد و شهرک ولیعصر وجود دارد، به راحتی می شود با این بودجه در اسلامشهر خانه پیدا کرد.

تهرانسر در منطقه 21 است. یعنی غرب تهران. در مقایسه با محله هایی مثل سعادت آباد، پونک و صادقیه قیمت آپارتمان در تهرانسر کمتر است و آنطور که مرکز آمار می گوید دی ماه پارسال میانگین قیمت خانه های مسکونی در این نقطه از مرکز متری 43 میلیون تومان بوده است. الان این عدد با درنظر گرفتن آگهی ها و ارقام پیشنهادی نو به حدود 50 میلیون تومان رسیده است.

فاز یک اندیشه را باید جزو منطقه ها مهم بازار مسکن این شهر حساب کنیم. در این نقطه از شهر اندیشه که فاصله زیادی با شهریار ندارد، از چند سال قبل ساخت وساز آپارتمان هایی که بیشتر از چهار طبقه داشته باشند، ممنوع شده است. الان کسی که 100 میلیون پول پیش دارد و می تواند پنج میلیون اجاره بدهد، در فاز یک اندیشه می تواند روی خانه هایی دست بگذارد که با امکاناتی مثل آسانسور، انباری و پارکینگ اجاره داده می شوند.

قیمت آپارتمان در چیتگر نسبت به خیلی از محله های جنوبی و مرکز تهران بیشتر است. اما برای کسی که تمایلی به اجاره نشینی در این منطقه ها ندارد، یک گزینه مالی محسوب می شود. آمار ها نشان می دهند دی ماه پارسال بابت هر متر آپارتمان مسکونی در محدوده چیتگر حدود 51 میلیون ردوبدل شده اما الان با احتساب آگهی هایی که منتشر می شوند، این عدد حدود 10 میلیون تومان افزایش پیدا نموده است.

جنت آباد در منطقه پنج تهران قرار گرفته است که بعد از افتتاح اتوبان همت - آبشناسان به سه بخش شمالی، مرکزی و جنوبی تقسیم شد. به شکل سنتی حجم معاملات مسکن در منطقه پنج تهران از همه منطقه ها مرکز بیشتر بوده و به تن هایی در دی ماه پارسال 15 درصد از کل خریدوفروش های مسکن تهران در این نقطه امضا شده است.

سرآسیاب ملارد یکی از منطقه ها کمترشناخته شده استان تهران است. وقتی سراغ نقشه می رویم، متوجه می شویم سرآسیاب ملارد دقیقا شمال غرب استان تهران واقع شده و فاصله آن تا مرکز تهران تقریبا 45 دقیقه است. در سرآسیاب ملارد آپارتمانی 60 متری را با امکانات کامل درحالی آگهی نموده اند، که رقم ودیعه 150 میلیون است و مالک اجاره نمی گیرد. احتمالا به خاطر همین فایل ها، سرآسیاب ملارد به یکی از گزینه های مالی برای مستاجران تهرانی تبدیل شده است.

شهرقدس در غرب تهران قرار گرفته و حدود 25 کیلومتر با میدان آزادی فاصله دارد. برخلاف پردیس و پرند که جزو شهر های نو استان تهران محسوب می شوند، قدمت شهرقدس به دهه 60 برمی شود و می شود به یاری مترو وردآورد به 10 کیلومتری آن رسید. در شهر قدس واحدی 80 متری و نوساز را با امکانات کامل در ازای 70 میلیون پول پیش و ماهی پنج میلیون کرایه، اجاره می دهند.

منبع: فرارو
انتشار: 7 تیر 1402 بروزرسانی: 7 تیر 1402 گردآورنده: bushehrherfa.ir شناسه مطلب: 2212

به "12 محله محبوب و ارزانقیمت برای اجاره نشینی در مرکز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "12 محله محبوب و ارزانقیمت برای اجاره نشینی در مرکز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید