خوشگذرانی در سانتورینی ، چگونه به سانتورینی سفر کنیم ؟ (تور یونان)

به گزارش مجله بوشهری ها، سانتورینی که یکی از جزایر محبوب یونانی در دریای اژه به شمار می رود با نام قدیمی خود را شناخته می گردد. این جزیره بکر و تماشایی مقصد امروزمان در مجله خبرنگاران می باشد. زبان رسمی مردم این جزیره یونانی و واحد پولشان یورو می باشد.این جزیره یونانی جاذبه های تفریحی و اقامتگاه های لوکس مجهزی دارد و برترین مکان برای کسانی است که می خواهند تعطیلات خود را در یک جای آرام بگذرانند. یا زوج های جوانی که تازه عروسی کرد ه اند می توانند ماه عسلی رویایی را در این جزیره که هزینه کمتری نسبت به دیگر مکان های این چنینی دارد بگذرانند. یکی از نمادهای مشهور یونان یعنی خانه های سفید رنگ با سقف آبی می باشد که به وضوح در سانتورینی دیده می گردد و همین نماد در واقع یکی از جاذبه ها و نشانه هایی است که معرف این جزیره بکر و دوست داشتنی می باشد. آب و هوای سانتورینی بسیار خشک و گرم می باشد و برترین فصل برای سفر به این جزیره بهار وپاییز است زمستان ها اگرچه هوا مساعد است اما اغلب خوابگاه ها و اقامت گاه ها و مغازه های این جزیره تعطیل می باشند. بنابر این برترین موقع سال برای سفر به این منطقه ها فصل شگفت انگیز بهار می باشد که منظره ها سرسبزو طبیعت بکر این منطقه می تواند شما را سرحال بیاورد. در ادامه با ما همراه باشید تا شما را با جاذبه های گردشگری این جزیره زیبا و بعلاوه اطلاعات سفر به سانتورینی را که ضروری است در سفر به سانتورینی و خوشگذرانی در سانتورینی بدانید آشنا کنیم.

خوشگذرانی در سانتورینی ، چگونه به سانتورینی سفر کنیم ؟ (تور یونان)

سفر با تور یونان را از دست ندهید و از نزدیک با سرزمین اسطوره های باستانی آشنا شوید و شهرهای سانتورینی، آتن و میکونوس را ببینید.

جاذبه های گردشگری و تفریحی سانتورینی

1. شهر کوچک اویا

از مجموعه اطلاعات سفر به سانتورینی بدانید که مردم این شهر کوچک که در شمالی ترین قسمت سانتورینی نهاده شده است بیشتربه وسیله گردشگری امرار و معاش می نمایند. در واقع این روستا یا شهر کوچک دارای منظره های زیبا یی است از سمت خلیج Ammoudi غذاخوری های وجود دارد که بیشتر غذایی آن از نوع دریایی است و در واقع این غذا خوری ها در مسیرهای زیگزاکی که از این سمت به طرف شهر کشیده شده اند قرار دارند از اطلاعات سفر به سانتورینی بدانید که از معروف ترین جاذبه گردشگری آن میتوان خانه های سفید کاری شده اویا نام برد که بعضی از ان ها دارای استخر های بی نهایت زیبا که به سمت کالدرا مشرف استمی باشند و تبدیل به هتل های کوچک بوتیک شده اند . غروب خورشید در اویا بسیار تماشایی و رویاگونه می باشد و خیلی ها عاشق این غروب تماشای و زیبا هستند و هر ساله به همین دلیل سفر به سانتورینی را تجربه می نمایند.

2. غواصی کردن با تجهیزات یا (Scuba Dive)

برای خوشگذرانی در سانتورینی بدانید که اگر علاقه مند هستید کشتی های یونانی که در زیر آب غرق شده اند را تماشا نموده و از نزدیک ببینید پیشنهاد ما به شما غواصی با تجهیزات می باشد زیرا که با این امکانات شما از این قابلیت برخوردار می شوید که بتوانید تا 14 متر در زیر آب رفته و لاشه کشتی های باستانی که در کف آب قرن ها مانده اند از نزدیک ببینید مطمنا تجربه هیجان انگیز و جالبی در سفر به سانتورینی خواهد بود.

3.ثرا (Fira)

برای خوشگذرانی در سانتورینی بدانید که یکی دیگر از تماشای های بی نظیر که اصلی ترین جاذبه گردشگری این منطقه به شمار می رود ثرا یا فیرا می باشد که در واقع به مجموعه خانه های مکعبی سفید کاری شده که دارای کوچه های مارپیچ و کلیساهای گنبد آبی و تراس های زیبا و میدان های کوچک می باشد گفته می گردد و بر بالای کالدرا در روی ارتفاعی در حدود 300 متر و بر روی صخره قرار دارند در واقع از اطلاعات سفر به سانتورینی بدانید که این منطقه خانه هایی که وجود دارد به دلیل بازدید زیاد گردشگر تبدیل به رستوران ، هتل ، فروشگاه سوغاتی ، کافه ، و جواهر فروشی شده است و مردمی که در منطقه فیرا زندگی می نمایند در امدشان را مدیون صنعت گردشگری این منطقه می باشند.

4.قایق سواری

برای خوشگذرانی در سانتورینی بدانید که یکی دیگر از تفریحات جالبی که تو هر جزیره ای می توانید انجام بدهید قایق سواری می باشد. که این جزیره نیز از این قاعده مستثنا نیست . گشت و گذار با استفاده از قایق در خلیج Ammoudi می تواند هیجان انگیز باشد . از اطلاعات سفر به سانتورینی در نظر داشته باشید که بعلاوه تماشا چشمه های آب گرم و آتشفشان جزیره و محله جزیره Thirassia می تواند سفر شما را بسیار مجذوب کننده و خاطره انگیز کند.

5. خوشگذرانی در سانتورینی : ساحل سرخ و آکروتیری

در زیر گدازه های خارج شده در قرن شانزدهم پیش از میلاد سکونتگاه باستانی آکروتیری قرارگرفته است. این منطقه باستانی که در 12 کیلومتری جنوب غربی فیرا و در نزدیکی روستای آکروتیری واقع شده است بر اساس شواهدی که از حفاری ها این منطقه به دست آمده است معین شده که در روزگاری دوراین منطقه ها جزو منطقه ها مرفه و پر رونق بوده و مردمانش به وسیله تجارت و کشتیرانی روزگار می گذراندند.خانه های که در این سکونتگاه ها پیدا شده دارای نقش برجسته های است که نشان دهنده ارتباط شمال آفریقا با این جزیره بوده است.از سال 2012 این منطقه به روی مردم باز شده است می توان به بازدید از آن پرداخت و هنوز که هنوز می توان طبقه دوم ساختمان های به جای مانده از آن روزگاران بنا ها و خیابانها و خرابه های باقی ماندهدر مجاورت آکروتیری و در نزدیکی این مجموعه باستانی می توان شاهد یک دیوار سنگی قرمز رنگ بود که ساحل سرخ رنگی را به وجود آورده است و مطمنا تماشا ان می تواند شما را بحت زده کند.

6. خوشگذرانی در سانتورینی : ثرای باستانی

اگر به سمت ساحل جنوبی جزیره بورید می توانید خرابه های باستانی از بناهای بیزانس و روم ، خرابه های کلیساها و معابد مسیحی ، و سازه هایی که قدمتشان به قرن نهم قبل از میلاد می رسد را ببینید . بسیاری از آثار کشف شده درا ین مجموعه باستانی در موزه باستان شناسی ثرا وجود دارد که در ادامه به معرفی این موزه هم خواهیم پرداخت که می توانید از تماشا اشیای باستانی و مکشوفه این منطقه ها که در ان نگهداری می گردد بازدید به عمل آورید.

6.موزه ثرا موزه ای ما قبل تاریخ

در این موزه ما قبل تاریخ می توان آثار تاریخی و باستانی با ارزشی را که در خرابه های آکروتیری کشف شده اند از نزدیک تماشا کنید که این آثار شامل اسلحه ، سرامیک، گلدان و سفالینه ، ابزار های قدیمی ، مجسمه و نقاشی می باشد.جالب است بدانید که در این از زمان های دور تا به امروز منطقه هیچ میمونی وجود نداشته است، لا اقل مدارکی در این زمینه یافت نشده است ، اما یکی از جالب ترین اشیایی که در این موزه ما قبل تاریخ خواهید دید نقاشی های آبرنگی میمون های آبی می باشد که دوستداران و علاقمندان به آثار هنری و نقاشی می توانند نهایت لذت را از بازدید از این موزه ببرند.

7. آتشفشان سانتورینی

تقریبا در حدود 3600 سال پیش به دلیل انفجاری بزرگ آتشفشان معروف سانتورینی شکل گرفت آتش فشانی که تماشا ان خالی از لطف نیست و امروزه همچنان فعال می باشد و در حدود 12 در 7 کیلومتر مساحت این کالدرا می باشد (فرورفتگی های اتش فشانی که شبیه دیگ می مانند کالدرا گفته می گردد.)چشمه های آب گرمی که در داخل دو جزیره درون دهانه این اتشفشان وجود دارد نیز در نوع خود استثنایی و بی نظیر هستند که از این جزیره ها گاز خارج می گردد و می توانید به چشمه های آب گرم این جزیره ها در دهانه آتشفشانی سانتروینی رفته و حمام آبگرم بگیرید.

8.فانوس دریایی آکروتیری

فانوس دریایی آکروتیری را می توانید در جنوبی ترین قسمت سانتورینی ببینید این فانوس دریایی که نیروی دریایی یونان از ان استفاده می نماید در نزدیکی خرابه های آکروتیری نهاده شده است . نکته ای که باید مورد توجه قرار دهید این است که اجازه ورود به آن منطقه به شما داده نمی گردد چون که یک محیط نظامی می باشد.

9. پیرگوس

در بالای تپه ای در کنار خرابه های یک قلعه قدیمی و درست در 8 کیلومتری ثرا و در مرکز جزیره سانتورینی، کلبه های سفید کاری شده ای دیده می گردد که در واقع متعلق است به یک شهر فراموش شده به نام پیرگوس که روزگاری قبل از ثرا مرکز سانتورینی به شمار می رفته است و در سال های 1800 میلادی رونق و اعتبار زیادی داشته است اما به مرور زمان از یاد ها رفته تا این که در حدود 14 سال پیش یعنی در سال 2004 میلادی این منطقه دوباره مورد توجه نهاده شد و امروزه می توان هتل بوتیک و چندین رستوران را در این منطقه مشاهده کرد که گردشگر و گردشگران زیادی از ان بازدید به عمل می آورند .

هزینه حمل و نقل در جزیره سانتورینی

برای حمل و نقل در سانتورینی می توانید موتور های چهار چرخ که به ATV معروف هستند کرایه کنید چون هزینه اشان نسبت به اتوبوس ها و تاکسی ها در سانتورینی مقرون به صرفه تر در می آید.

هزینه اقامت در جزیره سانتورینی

اگر بخواهید در هزینه هتل و محل اقامت خود اندکی صرفه جویی داشته باشید باید در ماه های ژوئن تا سپتامبر به این جزیره دوست داشتنی سفر کنید چون در دیگر ماه های سال به دلیل اوج مسافرت ها به این منطقه هزینه اقامتتان در بالاترین حد ممکن خواهد بود حتی در اوریل و مه و اکتبر هزینه ها بسیار کاهش خواهند یافت و تقریبا ماه های نوامبر و مارس هتل ها تعطیل هستند چون مسافری ندارند.هاستل ها و یا خوابگاه ها یک دیگر از مکان هایی هستند که می توانید شب ها را در انجا بگذرانید اتاق های اشتراکی که در ساحل پریسا در مجاورت بندرگاه قرار دارند از شما برای یک شب اقامت در اتاق های اشتراکی چیزی در حدود 20 تا شاید هم 35 یورو پول خواهند گرفت

منبع: همگردی
انتشار: 5 بهمن 1401 بروزرسانی: 5 بهمن 1401 گردآورنده: bushehrherfa.ir شناسه مطلب: 2147

به "خوشگذرانی در سانتورینی ، چگونه به سانتورینی سفر کنیم ؟ (تور یونان)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خوشگذرانی در سانتورینی ، چگونه به سانتورینی سفر کنیم ؟ (تور یونان)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید