واکنش اتحادیه اروپا به آغاز غنی سازی 60 درصدی ایران

به گزارش مجله بوشهری ها، ایرنا نوشت:سخنگوی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در واکنش به آغاز غنی سازی 60 درصدی اورانیوم در ایران گفت که مذاکرات اعضای برجام در وین به همین دلیل جریان دارد که این توافق به طور کامل اجرا و تحریم های آمریکا رفع شود.

واکنش اتحادیه اروپا به آغاز غنی سازی 60 درصدی ایران

پیتر استانو روز جمعه در گفت وگو با خبرنگاران این مطلب را بیان داشت و اعلام کرد: این ها تحولات نگران کننده ای است و هیچ توجیه معقول و نظامی از سوی ایران وجود ندارد. اما دقیقا به همین دلیل است که درگیر مذاکرات وین هستیم تا اطمینان حاصل کنیم که از این گام ها به عقب بر می گردیم، ایران به اجرای تعهداتش در توافق برجام باز می شود و راهی پیدا کنیم که تمام طرف ها به طور کامل به برجام پایبند باشد و تحریم های آمریکا رفع شود.

وی اضافه کرد: ما هنوز سرگرم مذاکرات هستیم و این فرایند روی تمام تلاش های دیپلماتیک ممکن متمرکز است تا راه حلی را پیدا کنیم که درگیر اقداماتی که اکنون درباره آن صحبت می کنیم نباشیم.

او در پاسخ به سووالی درباره بارگشت پذیر بودن تدابیر جبرانی ایران هم گفت: از نظر ما تمام تصمیم های گرفته شده (از سوی ایران) قابل بازگشت است. هدف اصلی مذاکرات وین هم این است که توافق هسته ای به طور کامل اجرا شود و اگر در راستا مذاکرات به توافق برسیم تمام تصمیم ها و اقدامات اجرا شده به عقب بر شود.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 19 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 19 اردیبهشت 1400 گردآورنده: bushehrherfa.ir شناسه مطلب: 1537

به "واکنش اتحادیه اروپا به آغاز غنی سازی 60 درصدی ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش اتحادیه اروپا به آغاز غنی سازی 60 درصدی ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید