احتمال بازگشت ایران و آمریکا به مذاکرات غیرمستقیم

به گزارش مجله بوشهری ها، به گزارش خبرنگاران، به نقل از اردوپوینت؛ سرگئی ریابکوف، معاون وزیر خارجه روسیه روز دوشنبه خاطرنشان کرد که انتظار دارد گفت وگوهای غیرمستقیم میان ایران و آمریکا در خصوص احیای برجام پس از نشست کمیسیون مشترک روز سه شنبه در وین آغاز شود.

احتمال بازگشت ایران و آمریکا به مذاکرات غیرمستقیم

وی در این باره گفت: فردا وین میزبان کمیسیون مشترک در چارچوب برجام خواهد بود. پس از آن ما انتظار آغاز گفت وگوهای حرفه ای را داریم که به صورت غیرمستقیم خواهند بود. ما امیدواریم که در پی این تلاش ها بتوان مسائل مرتبط با میزان پایبندی تهران به تعهداتش را برداشت و همچنین از میزان تحریم هایی که این کشور برای مدت طولانی آن ها را تحمل کرده (خصوصا پس از آنکه آمریکا به صورت یکجانبه از برجام خارج شد) کاست.

ریابکوف ادامه داد: طی روزها و هفته های گذشته، طرف ایرانی آمادگی و عزم چشمگیری برای کار کردن بر روی پارامترهایی به منظور بازگشت به اجرای کامل برجام از خود نشان داده است که این مستلزم برداشته شدن تمامی تحریم های مربوطه از سوی طرف آمریکایی است.

این مقام روسی همچنین بیان نمود که به تصمیم تهران مبنی بر عدم گفت وگوی مستقیم با واشنگتن بر سر مسائل احترام می گذارد.

وی در این باره اظهار کرد: ما به تصمیم طرف ایرانی احترام می گذاریم. سری در این نیست که روسیه از ایده سرویس سیاست خارجی اروپا که چند هفته پیش به منظور برگزاری نشستی غیررسمی میان تمامی طرفین برجام و ایالات متحده ارائه شد حمایت کرده است اما تا زمانی که تصمیم دیگری از سوی تهران اتخاذ شود بر روی فرایند گفت وگوهای غیرمستقیم (که همگی از جمله آمریکا بر روی آن توافق دارند) کار می کنیم.

این مقام ارشد روسی همچنین تاکید کرد که هیچ ضرب الاجلی برای احیای کامل برجام وجود ندارد.

به گزارش ایسنا، نشست عادی کمیسیون مشترک برجام با حضور هیات های ایران و گروه 1+4 روز جمعه به صورت ویدیوکنفرانس برگزار و آخرین تحولات پیرامون برجام را مورد بحث و بررسی قرار داد.

در این نشست سیدعباس عراقچی معاون سیاسی وزارت امور خارجه، ریاست هیات کشورمان را بر عهده داشت.

بحث های صریح و جدی در این نشست مطرح شد و شرکت کنندگان تصمیم گرفتند ادامه این نشست را روز سه شنبه به صورت حضوری در وین دنبال کنند.

میخائیل اولیانوف، کننده روسیه در سازمان های بین المللی واقع در وین در گفت وگو با شبکه اسپوتنیک درباره مذاکرات روز سه شنبه وین که راجع به توافق هسته ای انجام خواهد شد، گفت که روسیه آماده است اگر از آن درخواست شود، مذاکرات غیرمستقیم میان ایران و آمریکا را درباره توافق هسته ای تسهیل کند.

منبع: ایسنا

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 31 فروردین 1400 بروزرسانی: 31 فروردین 1400 گردآورنده: bushehrherfa.ir شناسه مطلب: 1506

به "احتمال بازگشت ایران و آمریکا به مذاکرات غیرمستقیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال بازگشت ایران و آمریکا به مذاکرات غیرمستقیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید