واکاوی بسته ویژه سرمایه گذاری پساتحریم در حوزه گردشگری

به گزارش مجله بوشهری ها، به گفته رئیس سازمان میراث فرهنگی بسته سرمایه گذاری با 1500 پروژه و برآوردی معادل 30 میلیارد دلار آماده شده و در اختیار سرمایه گذاران قرار می گیرد.

واکاوی بسته ویژه سرمایه گذاری پساتحریم در حوزه گردشگری

مسعود سلطانی فر رئیس سازمان میراث فرهنگی در بازدید از بیست و یکمین نمایشگاه بین المللی مطبوعات و خبرگزاری ها که اکنون در مصلای تهران برپا شده است، گفت:

اکنون تعداد زیادی از هتل های مورد استفاده گردشگران بالای 90 درصد مشغول به کار هستند. هتل های 4 و 5 ستاره مورد استفاده گردشگران خارجی است و هتل های 1، 2 و 3 ستاره و هتل آپارتمان ها نیز مورد استفاده گردشگران داخلی قرار دارند. گردشگری داخلی اکنون در فصل کم مسافر است. هتل هایی که در فصل پرمسافر میزبان گردشگران خارجی هستند، برای سالهای آینده رزرو شده اند.

وی با بیان اینکه ما اکنون مشکل مدیریت در هتل ها را داریم، اضافه کرد:

مدیران هتل های ما هنوز به دنبال این نیستند که در فصل پرمسافر و کم مسافر، نرخ اتاق ها را منعطف نمایند. اگر در لوسیزن هتلشان خالی بماند بهتر است یا اینکه 50 درصد تخفیف بدهند؟ من در جلسه با فعالان گردشگری نیز گفتم که فکر می کنید چرا تورهای گردشگری ترکیه یکباره از یک و نیم میلیون تومان به 700 هزارتومان می رسد؟ چون هماهنگی خوبی بین ایرلاین ها، هتل ها و رستوران های آنها وجود دارد که با هم به مسافران تخفیف می دهند. ولی در ایران ایرلاین ها با هتل ها و هتل ها با تورگردان ها کار نمی نمایند. اگر می خواهیم در صنعت گردشگری پیروز باشیم، باید هماهنگی بین فعالان گردشگری، آژانس داران و تورگردانان وجود داشته باشد.

وی اضافه کرد:

باید تورهای ترکیبی تعریف گردد و همگی با هم تخفیف دهند تا از این ظرفیت در فصل های کم مسافر و کم ترافیک نیز استفاده گردد.

سلطانی فر با اشاره به اینکه درباره سرمایه گذاری در بخش گردشگری نیز ما دو آمار داریم، گفت:

یکی بسته پیشنهادی سرمایه گذاری برای شرایط پساتحریم است. حدود 1500 پروژه را با برآوردی معادل 30 میلیارد دلار یا 97 هزار میلیارد تومان تهیه نموده و در اختیار سرمایه گذاران قرار می دهیم. در بخش گردشگری کشور، بیش از 900 پروژه در حال انجام داریم که شامل هتل ها، اماکن گردشگری- تفریحی و اقامتگاه ها است. آن هم با اعتباری معادل 30 هزار میلیارد تومان. این پروژه ها با پیشرفت فیزیکی 45 درصد در حال انجام است. امیدواریم بتوانیم منابع آن را تامین نموده و کارمان را انجام دهیم.

سلطانی فر در مورد واکنش رئیس سازمان میراث فرهنگی به نامه تشکل های گردشگری گفت:

جلسه ای با آنها داشته و درباره این نامه نیز صحبت کردیم.

منبع: کجارو
انتشار: 26 بهمن 1398 بروزرسانی: 7 بهمن 1399 گردآورنده: bushehrherfa.ir شناسه مطلب: 579

به "واکاوی بسته ویژه سرمایه گذاری پساتحریم در حوزه گردشگری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکاوی بسته ویژه سرمایه گذاری پساتحریم در حوزه گردشگری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید