نامزدهای جایزه آلما 2021 معرفی شدند

به گزارش مجله بوشهری ها ، انجمن نویسندگان کودک و نوجوان به عنوان یکی از چهار نهاد ایرانی ادبیات کودک که نامزدهای جایزه آستریدلیندگرن را معرفی می نماید، اسامی سه نفر کاندیداهای انجمن را برای جایزه 2021 آلما به این توضیح اعلام نمود:

نامزدهای جایزه آلما 2021 معرفی شدند

حمیدرضا شاه آبادی به عنوان نویسنده

عبدالحکیم بهار به عنوان مروج کتاب و کتاب خوانی

نادر موسوی مروج کتاب و کتاب خوانی از کشور افغانستان به عنوان نامزد خارجی انجمن

انجمن نویسندگان کودک و نوجوان برای برگزیدن نامزدهای آلما، بر اساس شیوه نامه های عمل می نماید که از سوی هیات مدیره تصویب شده است. در این شیوه نامه، انتخاب بر عهده کمیته ای 11 نفره مرکب از پنج عضو هیات مدیره انجمن و شش عضو از چهره های معتبر ادبیات کودک نهاده شده است. این اعضا همگی با رأی مخفی در هیات مدیره برگزیده می شوند.

اعضای کمیته، طی چند مرحله آنالیز، بر اساس شاخص های 16 گانه ای چون تعداد آثار چاپ شده، سابقه فعالیت مستمر در ادبیات کودک، دریافت جوایز ادبی وهنری، سوابق تدریس در کارگاه ها و کلاس های آموزشی ادبیات کودک و پرورش نویسندگان و هنرجویان جوان، جریان سازی در ادبیات کودک، توجه به فرهنگ بومی و ارزش های دنیا شمول و… داوری می نمایند و نویسندگان و مروجانی که حائز بالاترین امتیاز از این شاخص ها باشند، به مرحله نهایی راه می یابند. نامزدهای آلما از میان راه یافتگان مرحله نهایی، بعد از بحث کافی در کمیته، با رای مخفی11 عضو انتخاب می شوند.

بر اساس همین ساز و کار، سال جاری حمیدرضا شاه آبادی، عبدالحکیم بهار و نادر موسوی با رای قاطع اکثریت مطلق اعضای این کمیته برگزیده شدند.

حمیدرضا شاه آبادی برای رمان هایی تاثیرگذار، ساختن دنیا های داستانی متنوع، شخصیت سازی و زبان موثر در روایت و جایزه های متعدد، عبدالحکیم بهار به خاطر تلاش خستگی ناپذیر در ترویج کتابخوانی به ویژه در مناطق محروم و روستاهای دور، و نادر موسوی به خاطر ترویج کتابخوانی و آموزش و نمودار ساختن عمق رنج خاتمه ناپذیر بچه های افغانستان، شایسته نامزدی از سوی کمیته انتخاب جایزه آلما تشخیص داده شدند.

انجمن امیدوار است این انتخاب با موفقیت نامزدهای معرفی شده، برای آنان و ادبیات کودک ایران فرجامی خوش داشته باشد.

اعضای 11 نفره کمیته انتخاب نامزدهای جایزه آلما 2021 عبارتند از:

ریحانه جعفری (دبیر کمیته)، محمود برآبادی، جعفرتوزنده جانی، شیدا رنجبر و فریدون عموزاده خلیلی از اعضای هیات مدیره انجمن به همراه شکوه حاجی نصرالله، حسین فتاحی، مرجان فولادوند، مریم محمدخانی، محسن هجری و مهدی یوسفی.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 8 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bushehrherfa.ir شناسه مطلب: 918

به "نامزدهای جایزه آلما 2021 معرفی شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نامزدهای جایزه آلما 2021 معرفی شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید