مقاله: مهم ترین جاذبه های گردشگری نکا

به گزارش مجله بوشهری ها، آبشار پس از جاری شدن از ارتفاعات جنوبی روستا به رودخانه زارم رود میریزد. این منطقه دارای پوشش جنگلی انبوع و فراوانی نظیر درخت ممرز، ال، کچف، شمشاد، بلوط، انجیلی، شیردار، مرس(راش)، ازگیل وحشی، آلوچه وحشی، زرشک کوهی، سیب وحشی، ولیک، تلکا، بارانک جنگلی می باشد وهمچنین دارای پوشش گیاهان زینتی نظیر گل شقایق، گل رز، گل بنفشه، زعفران وحشی،... و گیاهان دارویی نظیر، گل آویشن، اسفنج، و گونه های فراوانی از گونهای وحشی است. برای دسترسی به آبشار باید از شهرستان نکا به چلمردی سپس صفا میان، ولدیمه و در آخر زنگت پایین رفت.

مقاله: مهم ترین جاذبه های گردشگری نکا

این آبشار در 3 کیلومتری غرب روستای درویشان قرار گرفته است که نیمی از این راستا در میان مزارع و مراتع و نیمی در میان جنگل درختان پهن برگ همراه با شیبی ملایم قرار گرفته است. درویشان، روستایی از توابع بخش هزارجریب شهرستان نکا است. برای دسترسی به این روستا ابتدا وارد جاده نکا-پایین زرندین شده و با ادامه راستا به روستای بالازرندین می رسید.

چشمه آب معدنی قرمرض، یکی از مشهورترین نقطه گردشگری شهرستان نکا محسوب میگردد. این چشمه، در فاصله 10 کیلومتری شهر نکا؛ در میان روستاهای زرندین علیا و درویشان در جنگلی بسیار زیبا قرار گرفته؛ معروفیت این چشمه به خاطر خاصیت درمانی (کلیوی) آب آن بوده، که بسیاری از هموطنان را وادار کرده؛ تا از سایر نقاط کشور برای نوشیدن آب این چشمه به منطقه مسافرت مینمایند!

آبشار زنگت در استان مازندران، در جنوب روستای زنگت پایین و در منطقه ای جنگلی قرار گرفته است. ارتفاع آبشار در حدود 20 متر و آبشاری پله ای است. ارتفاع آبشار از سطح دریا در حدود 1170 متر است. زنگت پایین، روستایی از توابع بخش هزارجریب شهرستان نکا، دهستان زارم در استان مازندران است.

منبع مقاله: مهم ترین جاذبه های گردشگری نکا

انتشار: 18 آبان 1400 بروزرسانی: 18 آبان 1400 گردآورنده: bushehrherfa.ir شناسه مطلب: 1796

به "مقاله: مهم ترین جاذبه های گردشگری نکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاله: مهم ترین جاذبه های گردشگری نکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید