مصونیت حقوقی توییتر در هند سلب شد

به گزارش مجله بوشهری ها، شرکت توییتر به علت عدم رعایت مقررات تازه فناوری اطلاعات، دیگر در مورد محتوای فراوری کاربران در هند مصونیت حقوقی ندارد.

مصونیت حقوقی توییتر در هند سلب شد

برای دیدن تاج محل و مجسمه های بودا، تور هند ما را تجربه کنید. از دهلی، آگرا و جیپور دیدن کنید و در شهر زیبای بمبئی قدم بزنید، در محیط زیبای فیلم های هندی از لحظات لذت ببرید.

بیانیه منتشره از سوی دولت هند نخستین اظهارات رسمی دولت نارندرا مودی، نخست وزیر این کشور درباره سلب مصونیت حقوقی شرکت آمریکایی توییتر پس از انتقاد مکرر از عدم پایبندی به مقررات هند است.

این اختلاف و مشاجره علنی نگرانیهایی را در میان شرکتهای آمریکایی در مورد دشواری فعالیت در هند که فضای رگولاتوری سخت گیرانه تری پیدا نموده را برانگیخته است.

وزارت فناوری اطلاعات هند به دادگاه عالی دهلی نو گفت که عدم رعایت قانون از سوی توییتر به نقض تمهیدات قانون فناوری اطلاعات منتهی شده و باعث شده است این شرکت آمریکایی مصونیت خود را از دست دهد.

این اظهارات در پرونده شکایت یک کاربر توییتر آمده که درباره توییتهای افترا آمیز در این پلتفرم شکایت و اعلام نموده بود این شرکت به مقررات تازهی که انتصاب برخی مدیران تازه را الزامی نموده، عمل ننموده است.

توییتر در این باره اظهارنظر نکرد. این شرکت پیش از این اعلام نموده بود در کوشش برای رعایت مقررات هند است.

مقررات تازه فناوری اطلاعات هند که از اواخر مه اجرایی شده است، ساماندهی محتوا در پلتفرمهای شبکه اجتماعی و مسئول شناختن شرکتهای شبکه اجتماعی در قبال درخواستهای حقوقی برای حذف فوری پستها و فراهم کردن اطلاعات درباره ارسال نمایندگان پیامها را هدف گرفته است.

راوی شانکار پراساد، وزیر فناوری اطلاعات هند از توییتر به علت به چالش کشیدن عامدانه قانون انتقاد و اعلام نموده بود همه شرکتهای رسانه اجتماعی باید به مقررات تازه عمل نمایند.

در هفته های اخیر خصومت بین دولت هند و توییتر شدت گرفته و پلیس هند دستکم پنج پرونده علیه این شرکت یا مقاماتش تنظیم نموده که برخی از آنها مربوط به هرزنگاری بچه ها و یک نقشه جنجالی از هند در صفحه این شرکت بوده است.

بر اساس گزارش رویترز، پلیس در دو استان هند از مانیش ماهش واری، رییس توییتر هند در شکایات نام برده است. پس از این که دادگاهی از رییس توییتر هند در برابر دستگیری به اتهام مورد استفاده قرار گرفتن توییتر برای نفرت پراکنی حمایت کرد، استان اوتارپرادش هم در دادگاه عالی ممنوعیت اقدام پلیس علیه ماهش واری را به چالش کشیده است.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 13 مرداد 1400 بروزرسانی: 13 مرداد 1400 گردآورنده: bushehrherfa.ir شناسه مطلب: 1682

به "مصونیت حقوقی توییتر در هند سلب شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مصونیت حقوقی توییتر در هند سلب شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید