مردان امروز ضعیف تر هستند به این علت

به گزارش مجله بوشهری ها، مدل مردانگی در دهه های اخیر دستخوش تغییرات مثبت بسیاری شده است. اکنون بسیاری از مردم می دانند که نشان دادن احساسات یا اعتراف به نقص ها و ارتباط بیش تر با جنبه نرم تر و ملایمتری که همه ما از آن برخوردار هستیم نشانه ضعف نیست. امروزه می دانیم که این موارد نشانه هایی از قدرت ذهنی است که می تواند از بسیاری از مسائل عاطفی جلوگیری کند و روابط، زندگی خانوادگی و شغلی ما را تقویت کند. با این وجود، در کنار تمام این تغییرات مهم جنبه های دیگری از قدرتمان با پیشرفت بشریت به قهقرا رفته اند.

مردان امروز ضعیف تر هستند به این علت

به گزارش خبرنگاران به نقل از جروزالم پست، در مطالعه جالبی که در دانشگاه ایالتی وینستون سالم در کارولینای شمالی انجام شد محققان قصد داشتند شکاف های قدرت بدنی جوانان امروزی را در مقایسه با نسل های قبلی آنالیز نمایند. برای انجام این کار، آن ها بر روی تست های مقاومت فشاری (اعمال نیرو با کف دست) و استحکام چنگ زدن یا فشار دادن با دو انگشت تمرکز کردند. این بدان خاطر است که به گفته محققان با استفاده از این دو شاخص می توان قدرت بدنی بیشتر افراد را در سطح نسبتا قابل اعتمادی ارزیابی کرد.

داده ها از مردان بین 20 تا 34 سال جمع آوری شد و با داده های مشابه جمع آوری شده از مردان در همان گروه سنی در دهه 1980 مقایسه شده بود. یافته محققان که در مجله Hand Therapy منتشر شد شواهدی غیر معمول، اما نگران نماینده را به همراه داشت. قدرت بدنی جوانان امروزی از نسل Y (هزاره) به طور میانه 22 درصد در مقایسه با نسل X (نسل متولد شده در فاصله دهه 1960 تا اوایل دهه 1980) کاهش یافته است. متاسفانه محققان بر این باورند که همین آزمایش نتایج حتی بدتری را در میان نسل Z (متولد 1997 تا 2010) و نسل های آینده نشان می دهد.

زندگی آسان با هزینه بالا برای سلامت

محققان در این مطالعه شرح احتمالی برای افزایش ضعف داشتند که جای تعجب ندارد و متاسفانه بسیاری از افراد امروزه تمام روز را مقابل لپ تاپ، گوشی تلفن همراه یا تلویزیون می نشینند.

تعداد بسیار کمی از افراد دارای مشاغل سخت فیزیکی هستند. مطمئنا این دستگاه ها کار و زندگی را بسیار آسان تر می نمایند، اما این راحتی با قیمتی همراه است که نباید نادیده گرفته گردد.

با افزایش سن قدرت بدنی کاهش می یابد، اما این امر تثبیت نمی گردد

در مقاله ای که به وسیله دانشگاه هاروارد منتشر شده اشاره شده که کاهش قدرت بدنی با افزایش سن تنها بخش کوچکی از یک مشکل بسیار عمیق تر، پیچیده تر و مهم تر است. ما می دانیم که با افزایش سن بدن ضعیف تر می گردد و بنابراین بیش تر در معرض آسیب، آتروفی عضلانی و مسائل پزشکی مختلف است. این کاهش تدریجی توده عضلانی که نام علمی آن سارکوپنی است بخشی طبیعی از روند پیری انسان می باشد.

پس از 30 سالگی افراد به طور میانه 3 تا 5 درصد از توده عضلانی خود را در هر دهه از دست می دهند و معمولا تا خاتمه عمر حدود 30 درصد از توده عضلانی خود را به طور تجمعی از دست خواهند داد. اگر افراد مسن در نتیجه کاهش توده عضلانی از این مسائل رنج ببرند، اگر ورزش ننمایند، تمام روز را با گوشی تلفن همراه خود بگذرانند و غذای سالم نخورند چه اتفاقی برای نسل های جوان تر خواهد افتاد؟

در آینده پزشکی به توسعه خود ادامه خواهد داد و شاید راه های تازه و موثری برای مقابله با این چالش ها ارائه دهد. با این وجود، تا زمانی که این اتفاق رخ نداده ما باید مسئولیت بدن خود را بپذیریم و برای افزایش قدرت بدنی و جلوگیری از این بدتر شدن مورد انتظار کوشش کنیم.

چگونه از بدتر شدن توان بدن مان در سنین بالاتر جلوگیری کنیم؟

به وسیله ترکیبی از ورزش، ایروبیک و تغذیه مناسب با تاکید بر مصرف کافی پروتئین. این تنها ورزشکاران نیستند که احتیاج به مصرف پروتئین کافی دارند که مهم ترین جزء برای یاری به ساخت عضلات و جلوگیری از کاهش توده عضلانی است.

نتیجه یک مطالعه منتشر شده در Nutrients توصیه می نماید که همه افراد بین 1 گرم تا 1.3 گرم پروتئین به ازای هر کیلوگرم وزن بدن مصرف نمایند. این بدان معناست که یک مرد با وزن میانه 80 کیلوگرم باید روزانه حدود 80 گرم تا 103 گرم پروتئین بخورد. این پروتئین ها را می توان به وسیله خوردن ماهی قزل آلا و نوشیدن اسموتی با شیر یا پودر پروتئین اضافه شده کسب کرد.

منبع: فرارو
انتشار: 7 خرداد 1402 بروزرسانی: 7 خرداد 1402 گردآورنده: bushehrherfa.ir شناسه مطلب: 2198

به "مردان امروز ضعیف تر هستند به این علت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مردان امروز ضعیف تر هستند به این علت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید