لوکیشن سریال بازی تاج و تخت در شهر ژیرونا؛ اسپانیا

به گزارش مجله بوشهری ها، با آغاز شدن فصل تازه سریال بازی تاج و تخت، تب این سریال مجددا بالا گرفت. با خبرنگاران همراه باشید تا با معرفی یکی از لوکیشن های اصلی این سریال محبوب آشنا شوید.

لوکیشن سریال بازی تاج و تخت در شهر ژیرونا؛ اسپانیا

همان طور که احتمالا علاقه مندان سریال محبوب بازی تاج و تخت می دانند، این سریال لوکیشن های مختلفی در کشورهای گوناگون دنیا داشته است. یکی از این کشورها، اسپانیا است. کشوری که با توجه به برخورداری از شهرها و منطقه ها تاریخی و قدیمی خود، محل مناسبی برای فیلم برداری این قبیل فیلم ها محسوب می شود.

یکی از شهرهای اسپانیا که در فصل ششم این سریال نقش مهمی را ایفا کرد، شهری موسوم به ژیرونا (Girona) در منطقه کاتالونیای اسپانیا است. امروزه با فراهم شدن امکانات، علاقه مندان می توانند به تور گردشگری این شهر بروند تا از نزدیک حال و هوای 7 اقلیم را تجربه نمایند. در ادامه به معرفی بعضی از این محل های فیلم برداری در این شهر می پردازیم. لازم به اشاره است که اگر هنوز فصل ششم این سریال را ندیده اید (!) این مقاله، داستان آن را برملا می نماید.

محله یهودی های ژیرونا

منطقه یهودی های این شهر در قسمتی باستانی قرار گرفته است که به وسیله رومی ها ساخته شده است. این منطقه پر است از کوچه و پس کوچه های تو در تو با سقف های منحنی. همین مشخصه ها کافی است تا به عنوان گوشه ای از شهر براووس انتخاب شود. در سریال براووس همان شهری است که آریا استارک تحت تعلیم خدای بی نهایت چهره قرار می گیرد و جلوتر در یک نبرد به کوچه های باریک سطح شهر فرار می نماید.

پله های سنت دومنک

در یکی دیگر از صحنه های تعقیب و گریز آریا، او پس از گذشتن از یک حمام عمومی به یک بازارچه محلی فرار می نماید و از پله های آن سر می خورد. این صحنه نیز در یکی از منطقه ها شهر ژیرونا فیلم برداری شده است. این مکان پله های صومعه سنت دومنک (Sant Domenec) هستند که قدمتش به قرن 13 برمی شود.

پله های کلیسای ژیرونا

کلسیای ژیرونا در حد فاصل قرن های 11 تا 18 میلادی ساخته و تکمیل شد. تعداد پله های این کلیسا 91 عدد است و این پله ها چندین بار در طول سریال نشان داده شده اند. این کلیسای بزرگ به علت معماری و ساختارش از معروفیت بسیاری نزد کاتالان ها برخوردار است. کلیسا نقش به سزایی را در چند قسمت از سریال بازی نموده و در صحنه های گوناگونی حضور داشت؛ از کفاره ملکه مارجری روی پله ها گرفته تا چندین صحنه برای نشان دادن مقر پادشاهی. در قسمت آخر فصل ششم نیز در یک نمای مختصر هنگام منفجر شدن نشان داده می شود.

میدان شهر

در کنار کلیسای ژیرونا، میدان کوچکی قرار گرفته است که محل فیلم برداری یکی دیگر از صحنه های فیلم است. جایی که آریا برای تماشا تئاتری محلی درباره به سخره گرفتن خانواده خود، به این میدان می رود. این میدان همان طور که در فیلم داده شده، در روزهای مطبوع سال برای نمایش های فضای باز مورد استفاده قرار می گیرد.

حمام اعراب

حمام اعراب ژیرونا به شیوه مسلمانان در قرن 12 ساخته شد. این حمام از ساختار و معماری جالبی برخوردار است. این حمام نیز میزبان صحنه های این سریال بود. برای مثال صحنه ای که آریا در آن نقش داشت و بینایی خود را بازیافت.

صومعه سنت پر

صومعه سنت پر (Sant Pere) در قرن 12 بنا شد و یکی از مهم ترین پایگاه های کاتالون ها محسوب می شده است. این ساختمان که در محله قدیمی ژیرونا قرار گرفته است، به عنوان مقر اصلی استادان سیتادل در فیلم استفاده شده است. داخل این ساختمان را می توانید به وضوح در صحنه ای که سم و گیلی همراه با فرزند خود به آن می رسند، مشاهده کنید.

منبع: کجارو / theculturetrip.com
انتشار: 15 اسفند 1400 بروزرسانی: 15 اسفند 1400 گردآورنده: bushehrherfa.ir شناسه مطلب: 1927

به "لوکیشن سریال بازی تاج و تخت در شهر ژیرونا؛ اسپانیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لوکیشن سریال بازی تاج و تخت در شهر ژیرونا؛ اسپانیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید