قیمت جهانی نفت امروز 106 دلار

به گزارش مجله بوشهری ها، قیمت نفت تحت تاثیر مقدار تقاضا در چین کاهش یافت، اما امکان تحریم نفتی روسیه از سوی اتحادیه اروپا مانع کاهش بیشتر قیمت ها شد.

قیمت جهانی نفت امروز 106 دلار

به گزارش گروه مالی خبرنگاران به نقل از رویترز، قیمت نفت برای دومین روز که حجم معاملات در بازار های آسیایی کم است به دلیل ادامه محدودیت های قرنطینه چین که می تواند بر تقاضا برای سوخت تاثیر بگذارد، کاهش یافت.

هر بشکه نفت برنت با 71 سنت کاهش 106.87 دلار فروخته شد و هر بشکه نفت خام آمریکا با 62 سنت کاهش 104.55 دلار معامله شد.

قیمت هر دو شاخص نفتی روز گذشته بیش از 40 سنت افزایش یافت و این افزایش در ساعات اولیه معاملات امروز ادامه داشت، اما بعد کاهشی شد.

ویوک دهار، تحلیلگر بانک کامن ولث گفت: عامل افزایش قیمت (اولیه) تحریم اتحادیه اروپا و اینکه آیا آیا اعلام خواهد شد یا نه، بود.

عامل منفی، قرنطینه چین است و هر دو عامل بسیار اهمیت دارد.

پکن، روزانه ده ها مورد تازه ابتلا را در موج تازه شیوع که وارد هفته دوم خود شده است، گزارش می دهد و اکنون در حال آزمایش انبوه از شهروندان خود است.

کمیسیون اروپا، قرار است امروز، کار بر روی بسته ششم تحریمی روسیه را نهایی کند که می تواند شامل تحریم نفت روسیه باشد.

دو مقام اتحادیه اروپا دیروز گفتند، ممکن است مجارستان و اسلواکی که هر دو به شدت به نفت خام روسیه وابسته هستند، از این تحریم مستثنی باشند.

عرضه محدود محصولات نفتی بر تقاضا برای این ماده افزوده است، به طوری که سبب افزایش بیش از 40 سنتی برنت و WTI در روز دوشنبه شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 31 خرداد 1401 بروزرسانی: 31 خرداد 1401 گردآورنده: bushehrherfa.ir شناسه مطلب: 2019

به "قیمت جهانی نفت امروز 106 دلار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت جهانی نفت امروز 106 دلار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید