قطب نمای موفقیت رونمایی شد

به گزارش مجله بوشهری ها، آیین رونمایی و جشن امضای کتاب قطب نمای موفقیت اثرِ الکساندر جورجینیا اینکلمان، عصر دوشنبه 28 آبان ماه در مجموعه فرهنگی ـ هنری شهر کتاب فرشته برگزار گردید.

قطب نمای موفقیت رونمایی شد

به گزارش مجله بوشهری ها به نقل از روابط عمومی شهر کتاب فرشته، مراسم رونمایی و جشن امضای قطب نمای موفقیت نوشته الکساندر جورجینیا اینکلمان؛ رئیس کارگروه ایران در حزب CDO آلمان، با حضور مترجم کتاب سیدحمیدرضا عظیمی و اهالی فرهنگ و هنر در این مجموعه فرهنگی ـ هنری برگزار گردید.

الکساندر جورجینیا اینکلمان که از مادری ایرانی و پدری آلمانی متولد شده است، به خاطر ریشه های ایرانی خود در این سال ها کوشش بسیاری در راستای نزدیکی ایران و آلمان داشته است. مولف کتاب قطب نمای موفقیت در ابتدای این مراسم صحبت هایی صمیمانه با حاضران داشت. او صحبت های خود را این گونه شروع کرد: امروز می خواهم رازی را با شما در میان بگذارم؛ در خانواده ما این شعار هست که غریبه ها همان دوستانی هستند که ما هنوز آنها را نمی شناسیم. همین لحظه اگر هر کدام از ما تنها به کنار دست خود نگاه کنیم و به ناشناس های کنارمان سلام کنیم، قطعا اتمسفر اینجا دوستانه تر و قشنگ تر خواهد شد. اما مهم اینجاست که چه کسی این اتمسفرِ زیبا را ایجاد نموده است. این خودمان هستیم که توانسته ایم با نوع برخورد و رفتارمان چنین فضایی را برای خودمان ایجاد کنیم.

او اضافه کرد: همین امروز امکانِ این را داشتم که برای 10 دقیقه با اتومبیل با کسی که تا به حال نمی شناختمش مسیری را طی کنم؛ مردی مسن که سرِ صحبت را با من باز نموده بود. او تمامِ این 10 دقیقه را با من از گناه صحبت کرد و هر بار هم نظر مرا جویا می شد. اما به اعتقاد من بزرگ ترین گناه در زندگی ما انسان ها این است که آینده خود را ببخشیم. موفقیت چیزی است که انسان همواره به آن احتیاج دارد. هیچ گاه دنیا به مانندِ امروز احتیاج به آدم های موفق نداشته است که امروز دارد. با تمام پیشرفت هایی که بشر در موارد مختلف علمی داشته، مسائل بشرِ امروز همان هایی هستند که در گذشته نیز با آن ها دست به گریبان بوده است.

الکساندر جورجینیا اینکلمان در ادامه گفت: بگذارید برایتان قصه ای بگویم؛ مردی از روبه روی خانه زیبایی که پلکانی جلو آن است، عبور می نماید. چشمش به کودکی می خورد که به همراه سگی روی پلکان نشسته. از او می پرسد آیا سگ تو گاز می گیرد؟ و پسرک پاسخ می دهد نه! مرد با خوشحالی قصد نوازش سگ را دارد که در کمال تعجب سگ دست او را گاز می گیرد. اعتراض می نماید که تو گفتی سگت گاز نمی گیرد و پسرک پاسخ می دهد، خب این سگ من نیست. در واقع آن مرد سوال خود را درست نپرسیده بود. ما نیز برای رسیدن به موفقیت بایستی سوالِ درست را بپرسیم. ما در زندگی به هدف احتیاج داریم، اما اهدافی روشن. اگر شما امروز از من بپرسید که هدفم از آمدن به ایران چه بوده، پاسخ می دهم که من به ایران آمده ام چون مردمِ ایران برایم مهم هستند. می دانید چرا شما مهم هستید؟ چون تنها شمایید که می توانید تاثیر مثبتی روی خود و اطرافتان داشته باشید. در اینجا این نکته اهمیت دارد که چشمان شما تا چه حد می تواند خوب ببیند.

در بخش دیگری از این مراسم، سیدمحمد بهشتی؛ مدیر اسبق سازمان میراث فرهنگی با اشاره به توانمندی ها و منابع ایران در عرصه های گوناگون فرهنگی ـ هنری اعلام کرد: من در زمینه اقتصاد مطالعه زیادی ندارم اما به نظرم می رسد اقتصاد به این معناست که منابع محدود را صرف دستیابی به نتایج مطلوب کنیم. بر این مبنا تمام موجوداتی که در طبیعت زیست می نمایند، رفتارشان اقتصادی است و در این میان تنها موجودی که می تواند اقتصادی عمل نکند انسان است.

بهشتی در ادامه یکی از صورت های موفقیت را حل معادلات پیچیده بیان کرد و اضافه کرد: نگاهی به تمدنِ ایران نشان می دهد که ایرانیان همواره توانسته اند با حل معادلات پیچیده، زیست مناسبی را برای خود فراهم آورند و تمدن خود را پایه ریزی نمایند. به اعتقاد من یکی از صورت های موفقیت حل معادلات پیچیده و اکتفا نکردنِ به حداقل هاست. در ایران سازه ای وجود دارد که بسیار استثنایی است و می تواند نمادی از موفقیت باشد؛ پدیده ای به اسم یخچال. ساختمانی که در شهرهای حاشیه کویر ایران از جمله تهران وجود داشت که در فصل زمستان در آن مناطق یخ فراوری می کردند و برای استفاده در فصل تابستان در مخزنی نگه می داشتند. تا پیش از اختراع یخچال های الکتریکی امروز، در هیچ کجای دنیا در فصل گرما یخ وجود نداشت تا نوشیدنی های خود را خنک بنوشند مگر در ایران. در واقع ایرانی ها صرفا برای یک لذت چنین سازه ای را ایجاد نموده بودند و این خود نشان از کوشش آنها برای رسیدنِ به موفقیت با کمال مطلوب دارد. البته این روزها کمی حالِ ما ایرانی ها خوب نیست، اما اگر حال ما فقط کمی بهتر گردد قاعدتا چنین خلاقیت های هدفمندی را در تمامی عرصه ها شاهد خواهیم بود. هنوز که هنوز است در عرصه هایی که موکول به خلاقیت است مثل عرصه های هنری، ایرانی ها همواره موفق عمل نموده اند. امیدوارم با اتفاقاتی نظیر همین کتاب حالِ ما ایرانی هر روز بهتر باشد.

بیژن امکانیان، سعید صادقی عکاس جنگ، اشمیتز رایزن فرهنگی بلژیک، برایسنل برگر رایزن اقتصادی اتریش و جمعی از کارکنان رایزنی های فرهنگی و سفارتخانه های مقیم ایران نیز از دیگر چهره های حاضر در این مراسم بودند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 22 فروردین 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bushehrherfa.ir شناسه مطلب: 10

به "قطب نمای موفقیت رونمایی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قطب نمای موفقیت رونمایی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید