فرهاد مجیدی، بازی های فردا را هم می برد؟

به گزارش مجله بوشهری ها، جدایی بعضی بازیکنان شاخص لیگ بیستم (ریگی، قایدی، دیاباته، میلیچ و...) استقلال را در ظاهر به عقب برده، اما در عین حال بازیکنانی به خدمت گرفته شده اند که فرهاد مجیدی همه آن ها را مورد تأیید فنی قرار داده است. تأیید سرمربی استقلال احتمالاً به این معناست که بازیکنان تازه وارد در حد و مقدار استقلال هستند و بالقوه قابلیت بازی در چنین باشگاهی را دارند.

فرهاد مجیدی، بازی های فردا را هم می برد؟

از فهرستی که هفته ها قبل سرمربی استقلال به مدیران باشگاه ارائه نموده تنها شیمبا جذب نشد، اما آنچه شرایط استقلال را تا حدی نگران کننده نموده، جدایی ستاره های فصل پیش است وگرنه چنانچه مدیران استقلال می توانستند از جدایی بازیکنان فصل پیش جلوگیری و همین بازیکنانی که اکنون به خدمت گرفته شده اند را هم در اختیار کادر فنی قرار دهند، بدون شک می شد گفت برترین عملکرد ممکن نقل و انتقالاتی را در سال های اخیر رقم زده اند، اما به هر علت این اتفاق رخ نداده است.

در سوی دیگر بازی های پیش فصل گرچه مجیدی بعضی چهره های مهم خود را از دست داد، اما در عین حال که تا حد زیادی به فهرست ورودی های خود دست یافت، توانست عرصه را برای مدیریت استقلال چنان تنگ کند که مددی ناچار به استعفا شود. در واقع با استعفای مددی عرصه برای فرهاد مجیدی بازتر شده تا حرفش را به کرسی بنشاند و یک تنه به سمت فصل بیست و یکم پیش برود و به یکه تاز باشگاه استقلال بدل شود.

در این میان حمایت مهدی پاشازاده که اکنون معاونت ورزشی باشگاه استقلال را بر عهده دارد و جایگاهش به لحاظ سازمانی بالاتر از دیگر مسئولان این باشگاه محسوب می شود هم بیانگر آن است که بالادستی ها هم بر ادامه کار او در این باشگاه اهتمام کافی دارند. حال ممکن است پاشازاده بعد از تغییرات احتمالی مدیریتی در روز های آینده از سمتش کنار برود یا در پست دیگری گمارده شود، اما به هر شکل مجیدی تا کنون توانسته به خوبی در همه عرصه ها عرض اندام نموده و کفه ترازو را به سمت خود سنگین کند و بعید است مدیران بعدی هم تاب تحمل هزینه برکناری او را پیش از آغاز فصل داشته باشند و به یقین با او به همکاری ادامه خواهند داد.

با این وجود، اما نباید از مهم ترین بخش ماجرا غافل بود. مجیدی هرقدر هم که خود را برنده اتفاقات روز های اخیر بداند و اکنون در بالاترین سطح از قدرت قرار داشته باشد، آنچه او را در شرایط باثباتی در لیگ آینده قرار می دهد ساختن تیمی است که از همه ابعاد فنی مدعی و قابل احترام باشد.

آنچه در لیگ قهرمانان آسیا دیدیم نشان داد تیمی که او ساخته چندان هم ناامیدکننده نیست و با بعضی تغییرات و جذب نفرات تازه قابلیت موفقیت در لیگ بیست و یکم را دارد.

استقلال در لیگ قهرمانان آسیا به واقع آن تیم دست و پا بسته ای نبود که انتظارش را می کشیدند. استقلال حتی می توانست با اندکی جسارت برنده میدان بازی با الهلال عربستان باشد که این شرایط نشأت گرفته از ظرفیت قابل قبول بازیکنان و البته تمریناتی است که در روز های اخیر صورت گرفته.

مع الوصف استقلال مجیدی نباید از جهت تقویت هرچه بیشتر برای ورود بهتر به لیگ بیست و یکم غافل شود. بازی های نقل و انتقالاتی و خبر های مربوط به اینکه چه کسی مدیر می شود و چه کسی از استقلال می رود به زودی تمام خواهد شد و آنچه اهمیت می یابد داشتن تیمی است که از هر نظر آماده و مهیای حضور در لیگ برتر باشد.

استقلال با همه امیدواری هایی که ایجاد کرد، اما در بازی با الهلال هرگز تصویر تیمی زهردار در خط حمله را به نمایش نگذاشت و مهاجمان این تیم در مقابل تیم بزرگی همانند الهلال بزرگی نکردند.

یکی از مأموریت های فرهاد مجیدی برای روز های آینده می تواند جذب مهاجم درجه یک باشد. در خط میانی هم احتیاج به جذب یک بازیکن باتجربه عمیقاً حس می شود. بدون شک اگر قرار بر حذف قطعی فرشید اسماعیلی باشد، فرهاد مجیدی باید بازیکنی در حد و مقدار او را به مدیران و تصمیم گیران آینده استقلال معرفی کند تا در راستای تقویت تیمش اقدامی اساسی انجام شود. برای فرهاد بازی تازه آغاز شده است.

ایران ورزشی

منبع: فرارو
انتشار: 9 مهر 1400 بروزرسانی: 9 مهر 1400 گردآورنده: bushehrherfa.ir شناسه مطلب: 1749

به "فرهاد مجیدی، بازی های فردا را هم می برد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرهاد مجیدی، بازی های فردا را هم می برد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید